نوسانات بازار طلا علت گرایش مردم به بدلیجات
آینده ای مبهم در انتظار بازار طلا و جواهر کشور

به گزارش سایت خبری تحلیلی سیلوانا نیوز: در سال های اخیر و با افزایش سرسام آور قیمت جهانی طلا و همچنین نبود قیمت ثابت باعث گردیده مردم به سمت بدلیجات گرایش زیادی پیدا کنند . که این امر زنگ خطری برای صنعت طلا و جواهرات کشورمان محسوب می شود.خرید جواهرات زینتی از قدیم الایام مورد […]

به گزارش سایت خبری تحلیلی سیلوانا نیوز:
در سال های اخیر و با افزایش سرسام آور قیمت جهانی طلا و همچنین نبود قیمت ثابت باعث گردیده مردم به سمت بدلیجات گرایش زیادی پیدا کنند .
که این امر زنگ خطری برای صنعت طلا و جواهرات کشورمان محسوب می شود.خرید جواهرات زینتی از قدیم الایام مورد توجه زنان و حتی سرمایه ای برای زندگانی در کشورمان محسوب میگردید ، اما به مرور زمان با گران شدن جواهرات نوع نگاه‌ها به زیورآلات تغییر كرده و اكثر مردم به سمت بدلیجات گرایش پیدا کرده اند بدلیجاتی که با المانهای مخالف با فرهنگ ایرانی ؛ اسلامی روزبروز در حال افزایش میباشد.
این روزها دیدن جوانانی با المانهای غربی از شیطان پرستی گرفته تا فمنیست و … در سطح شهر گویا عادی شده است .

تمایل مردم به تجملات ظاهری و همچنین چشم تو چشمی در بین خانواده ها از عوامل تاثیر گزار در افزایش واردات و فروش بدلیجات میباشد که با ادمه این روند به زودی شاهد نواخته شدن زنگ خطر برای صنعت طلای کشور خواهیم بود . خریدارانی که بیشتر از قشر كم درآمد جامعه‌اند و توان خرید طلاجات را ندارند و به همین دلیل نیز به دنبال خرید بدلیجات هستند.

فرصت طلبان عرصه ی تهاجم فرهنگی با استفاده از این ضعف سعی در ورود هرچه بیشتره بدلیجات معاند با اصول های دینی ؛ اخلاقی و ملی ما را دارند. برهمین اساس فروش بدلیجات خارجی که اکثرا از کشورهای بیگانه وارد میشود جایگاه خود را در بازارکشور به دست آورده است و هر روز نیز بر تعداد فروشگاه‌های بدلیجات در سطح شهر ارومیه افزوده می‌شود و به دلیل ارزان قیمت و شبیه بودن به اصل جنس، هم فروشندگان زیاد می‌شوند و هم خریداران.