تاریخ: ۹:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
بازدید دکتر شهریاری استاندار آذربایجانغربی و سرداران سپاه از سیلوانا

🔷 بخش سیلوانای ارومیه سرشار از نعمت های خدادادی و طبیعی در بخش های کشاورزی ، صنعت ؛ گردشگری و … است که متاسفانه نبود زیرساخت های مناسب ؛ استفاده و بهره برداری از این موهبات الهی را با مشکلاتی مواجه ساخته است . 🔹 از عدیده مشکلات بخش سیلوانا ؛ بویژه در زمینه زیرساخت […]

🔷 بخش سیلوانای ارومیه سرشار از نعمت های خدادادی و طبیعی در بخش های کشاورزی ، صنعت ؛ گردشگری و … است که متاسفانه نبود زیرساخت های مناسب ؛ استفاده و بهره برداری از این موهبات الهی را با مشکلاتی مواجه ساخته است .

🔹 از عدیده مشکلات بخش سیلوانا ؛ بویژه در زمینه زیرساخت های جاده ای ؛ وضعیت نامناسب جاده مواصلاتی بخش سیلوانا به شهر ارومیه و پلهای مخروبه هاشم آباد و گلستانه می باشد که از فروردین ماه ٩۶ بر اثر سیل بهاری تخریب شدند و این ؛ مشکلاتی زیادی را برای مردم و میهمانان بخش سیلوانا بوجود آورد . حال از مشکلات منطقه توریستی اطراف آبشار سوله دوکه‌ل هم بگذریم .

🔹 اگرچه مسئولین از سال ٩۶ تاکنون با ایده هایی برای حل معضل رفت و آمد تلاشهای بسیاری انجام دادند اما متاسفانه مشکل تردد بر پل گلستانه همچنان پا برجا ماند و این معضل به حدی ادامه یافت تا این که با بارشهای تند همین چند روز پیش ؛ چندین بار مجددا ؛ این پل تخریب می شد و همچنان تردد اهالی قریب به ٣۵ روستای بخش سیلوانا مختل می گردید.

🔹 در این بین بارها اکثر رسانه و بویژه سیلوانانیوز با درج تصاویر و فیلمهای مشکلات تردد بر این پلها و سختی دسترسی به نقاط توریستی آن ؛ خواستار بازسازی این پلها و رفع مشکلات موجود توسط مسئولان استانی و کشوری شدند ؛ تا اینکه بعد از گذشت قریب به ١٣ ماه استاندار آذربایجان غربی به همراه جمعی از سرداران و هیئت همراه در محل این پلها و آبشار توریستی سوله دوکه‌ل و منطقه اطراف ؛ حضور یافتند و جهت رفع این معضلات با اهالی و مسئولان بخش گفتگو کردند.

🔹 لذا ضمن قدردانی از استاندار محترم و سرداران سپاه و هیئت همراه که امروز از بخش سیلوانا و مشکلات و ظرفیت های بکر این منطقه بازدید نمودند ؛ امیدواریم قدم پرخیر این بزرگواران در اسرع زمان ممکن و در آینده ای نه چندان دور ؛ پیشرفت و توسعه ی بیشتر بخش سیلوانا را در تمام زمینه ها ؛ به نحوی که موجبات بهره برداری از پتانسیل های بخش سیلوانا را آسانتر سازد برای مردم خونگرم و مهمان نواز این بهشت گمشده به ارمغان آورد.

سیلوانا

سیلوانا