تاریخ: ۱۰:۴۲ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
خیر ارومیه‌ای یک سوم اموال خود را به آموزش وپرورش واگذار کرد

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: یک خیر ارومیه‌ای به نام «قدرت‌الله مریدی» ثلث اموال خود را جهت بهره‌برداری آموزشی و فرهنگی به این نهاد واگذار کرد.ابراهیم محمدی مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یک خیر ارومیه‌ای به نام «قدرت‌الله مریدی» ثلث اموال خود را جهت بهره‌برداری آموزشی و فرهنگی به این نهاد واگذار کرد. وی افزود: این […]

مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: یک خیر ارومیه‌ای به نام «قدرت‌الله مریدی» ثلث اموال خود را جهت بهره‌برداری آموزشی و فرهنگی به این نهاد واگذار کرد.
ابراهیم محمدی مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یک خیر ارومیه‌ای به نام «قدرت‌الله مریدی» ثلث اموال خود را جهت بهره‌برداری آموزشی و فرهنگی به این نهاد واگذار کرد.

وی افزود: این اموال شامل ۲ قطعه زمین به مساحت‌های چهار هزار و ۵۰۰ و یک هزار و ۳۰۰ مترمربع در خیابان‌های رسالت و دفاع مقدس و یک باب مغازه و پارکینگ در خیابان شهید مطهری ارومیه است.

محمدی با بیان اینکه تشویق و ترغیب به انجام کارهای عام‌المنفعه یک وظیفه همگانی است، اظهار داشت: طی نشستی با خانواده این خیر مرحوم و با حضور وصی قانونی وی این املاک به آموزش‌ و پرورش واگذار شد و در همین نشست با حضور مدیرعامل خیران مدرسه‌ساز، مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس و امور حقوقی اداره‌کل تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه به امضا رسید تا نسبت به احداث یک باب فضای آموزشی در یکی از زمین‌های واگذار شده اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این استان به بیش از پنج هزار کلاس درس نیاز دارد، اضافه کرد: آذربایجان‌غربی از نظر سرانه فضای آموزشی جزو استان‌های کم‌برخوردار کشور است و انجام چنین اقدامات عام‌المنفعه‌ای موجب ترغیب خیران به هزینه‌کرد در این زمینه و تشویق شهروندان برای یاری رساندن به آموزش‌وپرورش می‌شود.