تاریخ: ۱۰:۵۰ :: ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
۴۲ کارتن ماسک احتکاری در ارومیه کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۲ کارتن ماسک احتکاری با همکاری بازرسان اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان و معاونت غذا و دارو در ارومیه کشف و ضبط شد. محمد اقوامی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۲ کارتن ماسک معمولی و ۳۰ کارتن ماسک فیلتردار است. وی اضافه کرد: در […]

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۲ کارتن ماسک احتکاری با همکاری بازرسان اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان و معاونت غذا و دارو در ارومیه کشف و ضبط شد.

محمد اقوامی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۲ کارتن ماسک معمولی و ۳۰ کارتن ماسک فیلتردار است.

وی اضافه کرد: در پی کشف این تعداد ماسک، دستور توزیع آنها توسط معاونت غذا و دارو در شبکه‌های دولتی و داروخانه‌های مجاز صادر شد.

وی بیان کرد: گشت‌های مشترک ادارات‌کل تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله با احتکار، از داروخانه‌ها، کارخانه‌های تولیدی و فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و شرکت‌های حمل و نقل بازرسی می‌کنند.

به گزارش ایرنا در روزهای اخیر به علت افزایش قابل توجه تقاضا برای استفاده از ماسک و محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی، برخی افراد اقدام به احتکار و افزایش قیمت این محصولات کرده‌اند.

در برخی موارد، قیمت این اقلام به پنج تا ۱۰ برابر قیمت در زمان معمولی افزایش یافته‌است.