چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
آغاز اعطای پرداخت وام ضربتی ازدواج
03 مرداد 1396 - 8:48
شناسه : 1960
27

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سیلوانانیوز : بر اساس تفاهم صورت پذیرفته با بانک مرکزی جمهوری اسلامی و در راستای اجرای بند «ج» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ در خصوص پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان در صف سامانه ازدواج، این بانک ظرف مدت دو  ماه ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه سال جاری نسبت به اعطای […]

ارسال توسط :

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سیلوانانیوز :

بر اساس تفاهم صورت پذیرفته با بانک مرکزی جمهوری اسلامی و در راستای اجرای بند «ج» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ در خصوص پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان در صف سامانه ازدواج، این بانک ظرف مدت دو  ماه ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه سال جاری نسبت به اعطای ضربتی تسهیلات ازدواج اقدام می‌کند.

طرح ضربتی پرداخت تسهیلات ازدواج از اول مرداد ماه تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری در بانک کشاورزی استان کردستان اغاز گردید.

تا کنون ۱۶۱۰نفر در سامانه ی ازدواج،بانک کشاورزی را برای دریافت تسهیلات ازدواج انتخاب کرده اند و مبلغ اعتبار ابلاغی ۱۴۸میلیارد ریال میباشد که مبلغ مذکور تعداد ۱۴۸۰ نفر از افراد ثبت نام شده را در بر میگیرد.

در صورت جذب اعتبار مذکور در مهرماه اعتبار جدید تامین وابلاغ خواهد شد و مبلغ پرداختی به هر یک از زوجین تسهیلات قرض الحسنه ی ازدواج مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۴درصدو باز پرداخت ۶۰ ماهه میباشد.

برای دریافت این تسهیلات.زوجین با ارائه ی مدارک شناسنامه ای وکارت ملی ومعرفی یک نفر ضامن معتبر به بانک  مراجعه نموده وتسهیلات دریافت خواهند کرد.

این اقدامات در راستای طرح ضربتی تسهیلات ازدواج بانک مرکزی به منظور کاهش تعداد افراد ثبت نام شده درسیستم بانکی انجام میگیرد وبانک کشاورزی یکی از ۱۰ بانک منتخب طرح مذکور میباشد ومقرر گردیده است تا پایان شهریو ماه این بانک ۶۴ هزار فقره تسهیلات ازدواج را به جوانان میهن اسلامی پرداخت نماید .

شایان ذکر است قبل از اجرای طرح فوق بانک کشاورزی استان کردستان در طول سه ماهه اول سال ۹۶ نیز مبلغ ۱۲۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت نموده است .

ضمناً بر اساس بند( و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور کلیه ی بدهکاران بخش کشاورزی دارای بدهی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال نیز در صورت بازپرادخت اصل بدهی خود مشمول بخشودگی سود ووجه التزام خواهند شد .

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.