سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
ابرقویی‌نژاد: مهره‌های سوخته بازهم برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت‌نام می‌کنند/ طی ۴ سال تمام پول فوتبال را از بین بردند
16 دی 1399 - 9:48
شناسه : 10756
11

رئیس پیشین هیئت فوتبال استان اصفهان می‌گوید که اسامی مطرح شده برای انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال مهره سوخته هستند. علی‌اکبر ابرقویی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره شرایط فوتبال ایران و انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: فوتبال در کشور ما، نیازمند یک تحول جدی است. ما در شرایط اقتصادی فعلی که در مجموعه فدراسیون فوتبال کف‌گیر […]

ارسال توسط :

رئیس پیشین هیئت فوتبال استان اصفهان می‌گوید که اسامی مطرح شده برای انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال مهره سوخته هستند.

علی‌اکبر ابرقویی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره شرایط فوتبال ایران و انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: فوتبال در کشور ما، نیازمند یک تحول جدی است. ما در شرایط اقتصادی فعلی که در مجموعه فدراسیون فوتبال کف‌گیر همه چیز به ته دیگ خورده است، نیاز به یک بازنگری جدی داریم. استراتژی فوتبال و مجموعه فدراسیون فوتبال، مسائل اقتصادی مرتبط با آن و راه حلی برای کسب درآمد، نیازمند یک برنامه بسیار خوب و جامع است.

وی افزود: اکنون می‌بینیم که حتی بسیاری از باشگاه‌های ما که همیشه شرایط اقتصادی خوبی داشتند، به دلیل فشارهای مالی و اقتصادی دچار وضعیت بغرنجی شده‌اند. در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب و عقد قراردادهای نامناسب، تیم‌های فوتبال در شرایط فعلی امکان استفاده از بازیکن و کادرفنی خارجی را هم ندارند که بیشتر مسئله به همان مسائل اقتصادی فوتبال باز می‌گردد.

رئیس سابق هیئت فوتبال استان اصفهان با تأکید بر حل مسئله اقتصادی فوتبال خاطرنشان کرد: اولین چیزی که باید مدنظر قرار بگیرد، استراتژی درست برای درآمدزایی است. همچنین باید ساختار درستی را در فدراسیون فوتبال و همینطور باشگاه‌هایی که به صورت حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، تبین کرد تا بتوان درآمد ثابتی را برای فوتبال ایجاد کرد. فوتبال در این شرایط است که در مسیر درستی حرکت خواهد کرد و می‌تواند از بحران فعلی نجات پیدا کند.

ابرقویی‌نژاد با اشاره به روند چهار سال گذشته فدراسیون فوتبال گفت: شرایطی که امروز فدراسیون با آن دست و پنجه نرم می‌کند، فرایند چهار سال گذشته است که به دلیل عدم رعایت مسائل مختلف و به خصوص مشکل موجود در عقد قراردادها، به وجود آمد. این مسئله نیز شامل فدراسیون فوتبال و البته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌شود که در این مدت مبالغ بسیار زیادی را که از طریق مختلف از جمله دولت، شرکت‌های خصولتی و فیفا به دست آمده بود، از بین بردند. پول‌های زیادی حیف و میل شد که اظهر من الشمس آنها نیز قرارداد مارک ویلموتس است و جالب اینکه پول را چمدانی برده‌ایم و به حسابی ریخته‌ایم و آن حساب هم بلوکه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکلات قراردادی به دلیل عدم توجه به مفاد قرارداد یا عدم رعایت مقررات بوده است، خاطرنشان کرد: در مسئله قرارداد ویلموتس، آنهایی که باید به مفاد دقت می‌کردند، مسائل را رعایت نکرده و آنهایی هم که قرارداد را امضا کرده‌اند، درگیر پاسخگویی به نهادهای مختلف هستند. این افراد اکنون هم خودشان دچار چالش شده‌اند، هم فدراسیون را به چالش کشیدند و هم کسانی که در آینده وارد فدراسیون می شوند، با چالشی جدی و بدهی سنگین درگیر خواهند شد.

عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال یادآور شد: اکنون می‌بینید ساختمان اداری فدراسیون فوتبال که با زحمت زیادی تهیه شده بود یا ساختمان‌هایی که برای استقلال و پرسپولیس به صورت اهدایی تهیه شد، خیلی راحت توقیف شدند و اگر این مسئله با تعامل و تأمین منابع حل نشود، چه بسا این ساختمان‌ها به مزایده گذاشته می‌شوند. در این صورت حتی جایی برای نشستن ساختار اداری فوتبال نخواهد بود.

ابرقوی‌نژاد تأکید کرد: افرادی که بخواهند و برای پست ریاست و نایب رئیسی فدراسیون فوتبال ثبت نام کنند، باید بدانند چه جایگاهی مهمی خواهند داشت. این جایگاه در شرایط فعلی استثنایی و بحرانی است و افرادی که توانایی مدیریت بحران را ندارند، اصلا ذهنیت ثبت نام در انتخابات را هم نداشته باشند. درست است که ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون فوتبال باعث می‌شود به این افراد توجه شود و رسانه‌ها به آنها بپردازند، اما باید تمهیداتی برای این مسئله اندیشید. مسئله شهرت، اشتیاق را برای افرادی ایجاد می‌کند تا وارد انتخابات شوند که ای کاش تمهیداتی ایجاد شود و به این شکل مطرح شدن‌ها وجود نداشته باشد تا افرادی که می‌توانند برنامه بلند مدت و کوتاه مدت ارائه کنند، به انتخابات بیایند. فوتبال نیاز به برنامه بلند مدت و البته کوتاه مدت دارد تا در سال اول از بحران فعلی و ورشکستگی نجات پیدا کند.

وی ادامه داد: کار سختی پیش‌روی رئیس بعدی فدراسیون فوتبال است که هم به اعتقادم هم باید علم مدیریت داشته باشد، هم توانایی کار با عوامل فوتبال را بداند و هم پشت پرده و حواشی را بشناسد. از طرفی افرادی که توانایی تعامل و ارتباط با نهادهای رسمی دولتی، غیر دولتی و بین‌المللی مانند AFC و فیفا را دارند، باید وارد فدراسیون فوتبال شوند که برای این مجموعه‌ها نیز شناخته شده باشند.

عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اسامی مطرح شده برای ریاست فدراسیون فوتبال تکراری هستند، گفت: هنوز کسی برای انتخابات ثبت نام نکرده، اما اسامی آنهایی را که مطرح می‌شود، بارها و بارها به عنوان مهره‌های همیشگی برای ثبت نام وجود داشته‌اند و از نظر طرفداران فوتبال نیز اینها مهره‌های سوخته هستند. در اسامی مطرح شده جراید و رسانه، من این توانایی را بین آنها نمی‌بینم که بتوانند فوتبال را از این شرایط خارج کنند. رئیس فدراسیون فوتبال باید علم مدیریت، فوتبال، روابط اجتماعی و ارتباطات را بداند و توانایی حل بحران را در یک برنامه کوتاه مدت یک ساله داشته باشد. این توانایی هم نه فقط برای فدراسیون فوتبال، بلکه نیاز تمام بخش‌های فوتبال کشور است؛ از فوتبال پایه و آکادمی‌ها تا بالاترین سطح که تیم ملی و فوتبال حرفه‌ای است، نیاز به تصمیم گیری و تصمیم سازی درست دارد که چنین کاری را انسان‌های شریف، خوب و ارزشمند می‌توانند برای فوتبال انجام دهند.

ابرقویی‌نژاد در خصوص شرایط حضور بازنشسته‌ها در انتخابات پیش‌رو و اینکه تعدادی از اعضای هیئت رئیسه فعلی با وجود این همه مشکلات فدراسیون و بازنشستگی قصد حضور در انتخابات را دارند، اظهار داشت: من نمی‌دانم الان وضعیت چطور است، چون متن کامل اساسنامه را نخوانده‌ام و آن را کامل در اختیار نداشتم، اما هرکسی شرایط اساسنامه را داشته باشد، می‌تواند ثبت نام کند. جذابیت حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال خیلی برای آنها (هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال) مهم است که چهره آنها در تلویزیون و فضای مجازی باشد، اما خودشان کلاه‌شان را قاضی کنند که آیا دستاورد آنها در چند سال حضورشان در فوتبال به خصوص چهار سال اخیر، موفق بوده است که آن را مقابل مجمع و طرفداران فوتبال به عنوان کارنامه درخشان ارائه کنند؟

وی ادامه داد: احساس من این است که ان‌شاالله با توجه به افزایش تعداد اعضای مجمع که بخشی از آنها چکیده فوتبال هستند، کسی انتخاب شود که به سود فوتبال باشد. یک سال اول فدراسیون فوتبال پس از این انتخابات بسیار مهم است که باید فوتبال را از این بحران و ورشکستگی نجات دهد. اعضای مجمع باید ببینند کارنامه این افراد ۲۰ بوده یا ۳ یا ۷؛ جذابیت فوتبال باعث می‌شود آنهایی که بارها تجدید شده‌اند و نمره مردودی گرفته‌اند، همچنان برای ماندن تلاش کنند، اما ترکیب اعضای مجمع باعث می‌شود چیزی مانند گذشته نباشد و کمتر از قبل بتوان مجمع را دسته بندی کرد و انتخابات را یک جانبه پیش برد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.