یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ 5 رمضان 1444 Sunday, 26 March , 2023 ساعت ×
ابوبکر البغدادی زنده است
02 نوامبر 2019 - 0:53
شناسه : 8145
22

چند روزی است که خبر کشته شدن خلیفه خود خوانده و پوشالی گروهک تروریستی داعش تیتر خبرگزاری های جهان شده است تا جایی که خود خبرگزاری داعش با تایید مرگ ابوبکر البغدادی شخص دیگری را به عنوان جانشین وی معرفی کرده است. سوال اینجاست آیا با کشته شدن اسامه بن لادن القاعده از بین رفت […]

ارسال توسط :

چند روزی است که خبر کشته شدن خلیفه خود خوانده و پوشالی گروهک تروریستی داعش تیتر خبرگزاری های جهان شده است تا جایی که خود خبرگزاری داعش با تایید مرگ ابوبکر البغدادی شخص دیگری را به عنوان جانشین وی معرفی کرده است.

سوال اینجاست آیا با کشته شدن اسامه بن لادن القاعده از بین رفت که با کشته شدن خلیفه دست نشانده آمریکا و هم‌پیمان ترکیه ، داعش از بین برود؟!

آمریکا صریحا اعلام کرده است که نفت سوریه و خاورمیانه برایش بسیار حائز اهمیت می باشد و ترکیه نیز رویای کشورگشایی و حتی شاید امپراتوری عثمانی را در ذهن می پرورانند، پس از این کشورها نیاز دارند توسط داعش و داعش ها آب را گل آلود کنند تا ماهی های خود را بگیرند .

قانون پایستگی تروریست می گوید با این شرایط تروریست از بین نمی رود بلکه از لباسی به لباس دیگر و از عنوانی به عنوان دیگر منتقل می شود.

در این سال های اخیر کُردها (نیروهای دموکراتیک سوریه و پیشمرگه های اقلیم کردستان) و ایران ( مدافعان حرم و نیروی قدس سپاه پاسداران) بیشترین هزینه را برای مبارزه با تروریسم و امنیت خاورمیانه متحمل شده اند.

ایران و کُردها از روز پیدایش گروه متوحش داعش ؛ در جبهە اصلی سوریە و عراق در خط مقدم مبارزە با داعش بودە و در بین تمام ملتها بیشترین زمان و هزینە و درد و عذاب و خون را فدای این مقاومت نمودە و هیچگاە مغلوب نشدەاند.

چه کسی فراموش می کند مقاومت تاریخی زنان کوبانی را،جسارتشان را در مقابل ثروتمندترین و متوحش ترین و ترسناک ترین گروە تروریستی دنیا را؟

چه کسی فراموش می کند درقفس سوزاندە شدن پیشمرگ های کردستان عراق را در شب چهارشنبە سوری توسط داعش درحالی کە تمام آنها در هنگام بە آتش کشیدە شدنشان فریاد مرگ بر داعش سرمیدادند و حتی مرگ هم تسلیمشان نکرد؟

چه کسی فراموش می کند سر بریدن حججی و حججی هارا که حتی موقع شهادت ، مظلومانه ارزش های اسلام را سر می دادند؟

نتیجه میگیریم که هم آمریکا و دیگر کشورهای استکبار جهانی و هم ترکیه با حضور ایران چه در سوریه و چه در عراق و دیگر کشورهای خاورمیانه ، منافع خود را در خطر می بینند پس امری بدهی است که سعی کنند عرصه و فضا را بر کردها و ایران تنگ کنند.

حمله به نیروی های دموکراتیک کُرد سوریه برای تضعیف کُردها توسط ترکیه و آشوب های اخیر عراق و شعارهای ضد ایرانی توسط آمریکا در قالب عملیات روانی ، تکه های این پازل و سناریوی ضد ایرانی و البته احیای دوباره داعش و گروه های تروریستی است.

نتیجه گیری آخر ، شاید تنها راه مقابله با تروریست و ناأمنی در خاورمیانه متحد شدن گروه های داخلی سوریه و عراق با حکومت های مرکزی خود باشد و فرصتی دیگر برای جوانه زدن گروهک های تکفیری و تروریستی را ندهند چرا که ابوبکر البغدادی ها همچنان می توانند متولد شوند.

انتهای پیام // امین قاسمیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.