چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
ورود بی سابقه ی گردشگران ایرانی به ترکیه
12 شهریور 1396 - 7:13
شناسه : 2547
16

با شروع فصل تعطیلات پایانه مرزی سرو ارومیه بار دیگر شاهد حضور گردشگران و مسافران داخلی گسترده ای از نقاط مختلف کشور می باشد که گمرک مرزی سرو را برای سفر به کشور ترکیه انتخاب کرده اند. نگاهی به آمار گردشگران کشورمان و حجم گسترده ی استفاده از پایانه مرزی سرو با افزایش آماری ۴۰ % […]

ارسال توسط :

با شروع فصل تعطیلات پایانه مرزی سرو ارومیه بار دیگر شاهد حضور گردشگران و مسافران داخلی گسترده ای از نقاط مختلف کشور می باشد که گمرک مرزی سرو را برای سفر به کشور ترکیه انتخاب کرده اند.

نگاهی به آمار گردشگران کشورمان و حجم گسترده ی استفاده از پایانه مرزی سرو با افزایش آماری ۴۰ % برای ورود به کشور ترکیه نشان دهنده موج بی سابقه خروج ارز از کشور می باشد که ادامه این روند باعث پدیدار شدن مشکلات اقتصادی زیادی خواهد شد.

صرف هزینه های گزاف برای مسافرت به ترکیه نه تنها باعث خروج قابل توجه ارز از کشورمان خواهد شد بلکه باعث به وجود آمدن مشکلات فرهنگی اجتماعی زیادی در بین جوانان خواهد شد.

سیاست های به کار گرفته توسط کشور همسایه ترکیه در جذب گردشگران کشورمان بی تاثیر نمی باشد زیرا استفاده از تمامی خدمات رفاهی به روز و بهای تمام شده ی مسافرت؛تبلیغات های گسترده و همچنین بستر سازی مناسب باعث گردیده تا بسیاری از مسافران داخلی ترکیه را برای مسافرت و خوش گذرانی انتخاب کنند.

افزایش خروج گردشگران کشورمان که هر ساله نیز بر تعداد آن افزوده می شود دارای تبعات منفی زیادی می باشد و همین موضوع اشتغال و تولید را به طور مستقیم تحث تاثیر قرار می دهد زیرا با حجم بالای خروج ارز از کشورمان فرصت های شغلی زیادی از دست می روند.

اما آن چیزی که مهم و قابل درک می باشد عدم توجه به زیر ساخت های گردشگری کشورمان می باشد که همین امر باعث عدم سرمایه گزاری توسط سرمایه گزاران بخش خصوصی شده است .

با پیشرفت و توجه ویژه به صنعت گردشگری در کشورمان چندین شغل به طور مستقیم و غیر مستقیم وارد چرخه اقتصاد کشورمان خواهد شد تا بدین ترتیب علاوه بر اشتغال زایی و فقر زدایی توریست پذیری از تک قطبی بودن شهرهای شمالی و میانی خارج خواهد شد و استان هایی همچون آذربایجان غربی از نعمت جذب توریسم بهره مند خواهد شد.

مسئولین محترم  کشورمان در حوزه ی گردشگری می توانند ضمن آماده ساختن شرایط مطلوب و مناسب برای جذب سرمایه گزاران داخلی و حتی خارجی از پتانسیل های بلقوه گردشگری موجود در سایر مناطق کشورمان همچون سیلوانا و صومای برادوست ارومیه نیز استفاده لازم را ببرند تا بدین ترتیب شاید صنعت گردشگری مرهمی باشد بر زخم بیکاری در مناطق مرزی کشورمان ، معلوم نیست تا کی سیاست های اقتصادی بر پایه ی توریسم توسط دولت اجرا خواهد شد .

ای کاش مسئولین عزیز و محترم از پشت میزها و اتاق های خود بیرون بیایند و  گردشگران ایرانی را هنگام ترک کشور فقط یکبار از نزدیک مشاهده کنند و ببیند چه بلایی بر سر فرهنگ ایرانی اسلامی آمده است .

پایان گزارش/

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.