دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت ×
استاندار:  عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان آذربایجان غربی واریز شد
24 اسفند 1399 - 12:37
شناسه : 11778
10

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به واریز عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان استان گفت: به حساب هر خانواری که در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و پرونده مربوطه را تکمیل نموده مبلغ یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومان واریز شد. استاندار آذربایجان غربی در جلسه ی شورای معادن استان با تاکید بر اینکه برخی […]

ارسال توسط :
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به واریز عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان استان گفت: به حساب هر خانواری که در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و پرونده مربوطه را تکمیل نموده مبلغ یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومان واریز شد.
استاندار آذربایجان غربی در جلسه ی شورای معادن استان با تاکید بر اینکه برخی افراد به بهانه سرمایه گذاری و بدون اخذ مجوز اهلیت سنجی، سرمایه های معدنی استان را به تملک درآورده اند گفت: سرمایه گذاران فاقد اهلیت در معادن استان خلع ید می شوند تا بستر برای افراد دارای اهلیت لازم پای کار بیایند.خلع یدسرمایه گذاران فاقد اهلیت معادن آذربایجان غربی
شهریاری با تاکید بر توجه بیشتر متولیان امر به جلسات واگذاری معادن افزود: شکوفایی بخش معدن با تسامح و تعارف میسر نمی شود و باید در صیانت از بیت المال نباید کوتاهی کنیم.
وی افزود: با وجود نقش حوزه معدن در تولید و اشتغالزایی این بخش در استان چندان رشد نکرده است که باید هرچه سریع تر سرمایه گذاران فاقد اهلیت خلع ید شوند و کمیته های اهلیت سنجی در واگذاری معادن دقت بیشتری به خرج دهند.
استاندار آذربایجان غربی گفت: استان در بعد معدن سرشار از منابع خدادادی است اما فعالیت خاصی برای بهره برداری و استفاده مناسب از این منابع انجام نمی شود.
شهریاری خواستار تحرک بیشتر در استفاده از ظرفیت های مهم معدن استان شد و افزود: امروز برخی افراد با نیت های مختلف مجوزهای طولانی مدت گرفته ولی در این زمینه کاری نکرده اند که لازم است خلع یدشده و کار به اهل خود واگذار شود تا بیش از این منابع ملی از بین نرود.
وی اهلیت سرمایه گذاران در حوزه معدن را شرط لازم برای اعطای مجوز عنوان کرد و گفت: این اهلیت باید توسط مراجع ذیصلاح شامل توانمندی مالی، توجیه فنی، اقتصادی و پیوست اجتماعی تایید شود.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: به دنبال افرادی باشیم که علاوه بر تخصص فنی بنیه مالی نیز داشته باشند تا بتوانند اشتغال و سودآوری لازم را برای تحرک بخشی به توسعه استان فراهم کنند.
در این جلسه وضعیت فعالیت معادن استان بررسی شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.