سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
استقبال از مرگ با شنا در دریاچه سیلوانای سد شهر چایی
23 مرداد 1397 - 10:45
شناسه : 5301
12

سند سیلوانای شهرچایی ارومیه تا کنون ۶۵ قربانی به خود گرفته ولی هنوز عده ای حتی همراه خانواده تفریح پر خطر شنا در دریاچه ی سد را انتخاب می کنند . دریاچه ی سیلوانا امسال تا کنون جان ۵ نفر را گرفته است همه کسانی که در این مکان شنا می کنند خود را شناگر […]

ارسال توسط :

سند سیلوانای شهرچایی ارومیه تا کنون ۶۵ قربانی به خود گرفته ولی هنوز عده ای حتی همراه خانواده تفریح پر خطر شنا در دریاچه ی سد را انتخاب می کنند .

دریاچه ی سیلوانا امسال تا کنون جان ۵ نفر را گرفته است همه کسانی که در این مکان شنا می کنند خود را شناگر ماهر و غرق شوندگان را آدم های ناشی در شنا معرفی می کنند . غافل از اینکه دریاچه های پشت سدها هیچ تشابه ساختاری با دریاچه های طبیعی ، رودخانه ها و استخرها ندارند.

بستر رسوبی سدها در اثر عدم جرایان متناوب آب شناگران را در باتلاق رسوبی خود نگه داشته و غرق می کند .

جدای عدم حضور هیئت نجات غریق که حتما هم نباید در پشت دریاچه های سد ها حضور داشته باشند چون اصلا نباید کسی در آنجا شنا کند نبود تابلوهای هشدار دهنده به اندازه ی کافی مزید بر علت می باشد.

پشت سد شهرچایی ، دریاچه ی سیلوانا با تمام زیبایی های خود تابلوی هشدار دهند به اندازه کافی و دید زیاد ندارد که این کاستی سریعا باید توسط مسئولین ذیربط مرتفع گردد.

نصب تابلوهای گوناگون و هشدار دهنده ی “شنا ممنوع” و حتی نصب بیلبوردهای حاوی پیام های هشدار دهنده در مسیر دریاچه ی سد بهتر از فنس کشی هایی است که شش ماهه از بین می رود .

رسانه ها با اطلاع رسانی صحیح تمام و کمال نسبت به هشدار غرق شدن در دریاچه ی سیلوانا هشدار می دهند ولی بازهم عده ای هستند که هیچ خط قرمزی را رعایت نمی کنند و حتی همراه خانواده برای تفریح در کنار دریاچه ی پشت سد شنا می کنند .

معلوم نیست چرا عده ای با بی توجهی سبب بروز حوادث جبران ناپذیر برای خود و خانواده هایشان می گردند . دریاچه ی سیلوانا باید چند قربانی دیگر بگیرد تا درس عبرتی برای بقیه گردد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.