سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
اشتباهاتی که تلفن هوشمند شما را آهسته آهسته نابود می‌کند
09 فروردین 1400 - 9:08
شناسه : 12067
44

حالا که تلفن هوشمند به یک وسیله گران‌قیمت و لوکس تبدیل شده، نگهداری از آن اندکی جدی‌تر به نظر می‌رسد. تلفن های هوشمند با وجود همه پیشرفت‌هایی که در چند سال اخیر داشته‌اند هنوز هم محصولاتی شکننده و آسیب‌پذیر هستند که استفاده نادرست از آن‌ها عمر مفیدشان را کاهش می‌دهد. از آن‌جایی که استهلاک تلفن‌های […]

ارسال توسط :

حالا که تلفن هوشمند به یک وسیله گران‌قیمت و لوکس تبدیل شده، نگهداری از آن اندکی جدی‌تر به نظر می‌رسد.

تلفن های هوشمند با وجود همه پیشرفت‌هایی که در چند سال اخیر داشته‌اند هنوز هم محصولاتی شکننده و آسیب‌پذیر هستند که استفاده نادرست از آن‌ها عمر مفیدشان را کاهش می‌دهد. از آن‌جایی که استهلاک تلفن‌های هوشمند پس از مدتی از آغاز کارشان بالاتر هم می‌رود پس بهتر است که با دقت بیشتری از تلفن هوشمند خود نگهداری کنید.

 

به‌ویژه اگر محصولی پایین‌رده خریداری کرده‌اید که قیمت قابل توجهی هم نداشته، مراقبت شما از تلفن هوشمندتان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند؛ بنابراین نحوه نگهداری شما از تلفن هوشمندتان اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

بسیاری از کاربران تنها مدتی پس از خرید تلفن هوشمند خود فراموش می‌کنند که مانند روز‌های ابتدایی از آن نگهداری کنند؛ بنابراین اشتباهاتی انجام می‌دهند که آهسته آهسته استفاده از تلفن هوشمندشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن را به محصولی ضعیف‌تر از قبل تبدیل نمی‌کند. در ادامه با اشتباهاتی که تلفن هوشمند شما را آهسته آهسته نابود می‌کند، آشنا می‌شوید. بهتر است که هنگام استفاده از تلفن هوشمند خود این اشتباهات را کنار بگذارید.

 

نرم افزار‌های بی‌فایده یا بد افزار را نصب نکنید

 

یکی از بزرگترین دشمنی‌هایی که می‌توانید با تلفن هوشمند خود داشته باشید، نصب نرم افزار‌هایی است که نه تنها هیچ کاربردی ندارند بلکه اندکی شبیه به بد افزار‌هایی به نظر می‌رسند که در نهایت عملکرد تلفن هوشمند شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اپلیکیشن‌هایی که آمار دانلود پایینی دارند، توسط تیم‌های برنامه‌نویسی شناخته‌شده ساخته نشده‌اند و عملکرد خوبی به نمایش نمی‌گذارند از جمله نرم افزار‌های بی‌فایده و بد افزار‌هایی هستند که باید از روی تلفن هوشمندتان پاک کنید و یا از ابتدا هم به سراغ نصب آن‌ها نروید. این اپلیکیشن‌های آلوده به مرور عملکرد تلفن هوشمند شما را ضعیف می‌کنند.

 

تلفن هوشمند را از صبح تا شب درون شارژ رها نکنید

 

بسیاری از کاربران عادت دارند پس از یک روز سخت و دشوار کاری تلفن هوشمند خود را به شارژر متصل کنند و به خوابی شیرین بروند. اگرچه این تصمیم آسان و بدون دردسر به نظر می‌رسد، اما حقیقت آن است که چنین کاری به معنای واقعی کلمه باطری تلفن هوشمند شما را نابود می‌کند. متصل‌بودن طولانی‌مدت تلفن هوشمند به شارژر باعث جریان بیش از حد الکتریسیته در تلفن هوشمند می‌شود و عملکرد سخت افزار آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فراموش نکنید که واردکردن انرژی بیش از حد مورد نیاز به تلفن هوشمند باعث گرم‌شدن بیش از حد آن می‌شود و فشار شدیدی به قطعات وارد می‌کند.

 

مانع گرم‌شدن بیش از حد تلفن هوشمند شوید

 

اگر با تلفن هوشمند خود بازی کنید یا همزمان از چند نرم افزار استفاده کنید احتمالا متوجه می‌شوید که دمای آن افزایش پیدا می‌کند، اما این همه ماجرا نیست. گرم‌شدن تلفن هوشمند حین استفاده از نرم افزار‌های گوناگون و بازی‌های سنگین کاملا طبیعی است و نیازی نیست که نگران آن باشید. نگرانی اصلی از جایی آغاز می‌شود که تلفن هوشمند خود را در برابر گرما قرار می‌دهید. استفاده از تلفن هوشمند زیر مستقیم نور خورشید، قراردادن آن در کنار محصولات گرم‌کننده (بخاری، اجاق گاز، مایکرویوو) و رهاکردن آن در محیط‌های گرم می‌تواند آسیب‌های جدی به باطری تلفن هوشمند شما وارد کرده و حتی قطعات آن را دچار مشکلات جدی کند. دیده شده که تلفن‌های هوشمند زیر گرما و نور مستقیم از شدت داغ‌شدن برای دقایقی خاموش شده‌اند.

 

تلفن هوشمند را پرتاب نکنید؛ حتی همراه با محافظ و روی سطح نرم

 

یکی از عادت‌هایی که کاربران تلفن‌های هوشمندان دارند، آن است که تلفن هوشمند خود را روی سطوح نرم پرتاب می‌کنند. این تصمیم جانشینی برای آرام قراردادن آن روی یک سطح سخت و محکم است. اگرچه پرتاب‌کردن تلفن هوشمند روی تخت، مبل یا وسایل نرم مشابه تجربه جذاب و بی‌دردسری به نظر می‌رسد، اما چندان هم بدون خطر نیست. با وجود فشار در ظاهر اندکی به تلفن هوشمند وارد می‌شود، قطعات درونی یک تلفن هوشمند پس از برخورد با سطح نرم شدیدا تحت تاثیر قرار می‌گیرند؛ بنابراین نباید تصور کنید که پرتاب‌کردن تلفن هوشمند به روی سطوح نرم (و حتی همراه با محافظ) تفاوت بسیار زیادی با پرتاب‌کردن آن روی سطح سخت دارد.

 

تلفن هوشمند را در برابر محیط‌های خیس قرار ندهید

 

بارش باران، عرق صورت و انگشت‌های خیس از مواردی هستند که تلفن هوشمند شما را در برابر قطرات آب قرار می‌دهند. اما باید بدانید که خیس‌شدن گوشی حتی برای تلفن‌های هوشمندی که ضدآب هستند هم چندان مناسب نیست. نفوذ آب و رطوبت به درون تلفن هوشمند و آسیب‌رساندن تدریجی به قطعات آن یکی از بزرگترین مشکلاتی است که می‌تواند یک تلفن هوشمند تجربه کند؛ بنابراین بهتر است که پیش از استفاده از تلفن هوشمند دست‌های خودتان را کاملا خشک کنید، در شرایطی که گوش‌ها و صورتتان خیس شده از تلفن هوشمندتان استفاده نکنید و زیر باران هم به چتر مجهز شوید.

 

پیش از آن که شارژ تلفن هوشمندتان به پایان برسد آن را به شارژر متصل کنید

 

اگر همیشه پس از خاموش‌شدن تلفن هوشمندتان تصمیم می‌گیرید که آن را شارژ کنید این موضوع بر طول عمر تلفن هوشمندتان تاثیر منفی گذاشته و آن را دچار مشکلات بسیار جدی می‌کند. باید بدانید که هر تلفن هوشمندی یک دوره شارژ مشخص دارد. این دوره در واقع مدت زمانی است که تلفن هوشمندتان را کامل شارژ می‌کنید و سپس شارژ آن را به حداقل می‌رسانید؛ بنابراین بهتر است که پیش از خالی‌شدن کامل باطری تلفن هوشمندتان آن را به شارژر متصل کنید چراکه اگر به طور مرتب این کار را انجام دهید باتری تلفن هوشمندتان عمر چندانی نمی‌کند.

 

قبل از آنکه باتری کاملا خالی شود و به صفر درصد شارژ برسد هم آن را شارژ کنید. وقتی شارژ باطری حدود ۲۰ درصد است به فکر شارژکردن آن باشید. از طرفی بهتر است قبل از آنکه باتری گوشی کاملا پر شود هم آن را از شارژر جدا کنید.

 

تلفن هوشمند را در جیب عقبی شلوار قرار ندهید

 

بسیاری از افراد عادت دارند تلفن هوشمندشان را در جیب عقبی شلوارشان قرار دهند، اما چنین تصمیمی می‌تواند عواقب بسیار تلخی به همراه داشته باشد. فارغ از آن که احتمال ربوده‌شدن تلفن هوشمند شما در شرایطی که اختیار زیادی روی آن ندارید بسیار زیادتر از همیشه می‌شود، ممکن است که به صورت کاملا ناخودآگاه روی یک سطح سفت یا خشن بنشینید و تلفن هوشمندتان را دچار آسیب‌های بسیار جدی کنید.

 

از هر شارژری برای شارژکردن تلفن هوشمند استفاده نکنید

 

شارژر‌هایی که این روز‌ها در مکان‌های عمومی وجود دارند واقعا کاربردی و جذاب به نظر می‌رسند، اما بهتر است که از آن‌ها استفاده نکنید، چون ایمن نیستند. مسئله فقط درباره کیفیت پایین شارژ‌ها و یا نوسان برق نیست؛ در هنگام شارژشدن تلفن هوشمند در فرودگاه‌ها در حالت انتقال داده قرار می‌گیرید. این داده‌ها که داده‌های شخصی شما هستند، می‌تواند توسط هکر‌ها مورد دسترسی قرار گرفته و باعث دردسر شوند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.