دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
اظهارات بی سابقه وزارت خارجه آمریکا درباره برجام
20 بهمن 1400 - 11:46
شناسه : 15997
10

اظهارت بی سابقه وزارت خارجه آمریکا درباره برجام به تمام گمانه زنی های گذشته پایان داد و مسیر جدیدی را مشخص کرده است. اظهارت بی سابقه وزارت خارجه آمریکا درباره برجام به تمام گمانه زنی های گذشته پایان داد و مسیر جدیدی را مشخص کرده است. یک‌ سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: هرگونه توافق […]

ارسال توسط :

اظهارت بی سابقه وزارت خارجه آمریکا درباره برجام به تمام گمانه زنی های گذشته پایان داد و مسیر جدیدی را مشخص کرده است.

اظهارت بی سابقه وزارت خارجه آمریکا درباره برجام به تمام گمانه زنی های گذشته پایان داد و مسیر جدیدی را مشخص کرده است.

یک‌ سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: هرگونه توافق در وین به تایید قانونی کنگره خواهد رسید. دولت آمریکا به دقت بررسی خواهد کرد هرگونه بازگشت این کشور به برجام (توافق هسته‌ای)، با در نظر گرفتن الزامات قانونی ازجمله همین قانون بازبینی توافق هسته‌ای ایران باشد و دولت آمریکا نسبت به اطمینان یافتن از اجرای این قانون تعهد دارد.

این نخستین بار است که دولت آمریکا از تصویب توافق برجام در کنگره صحبت می کند. به باور کارشناسان مستقل، توافق برجام یک توافق تمام عیار خلع سلاحی(Disarmament) بود و تمام منافع آمریکا را تامین می کرد، اما دونالد ترامپ با هدف برهم زدن بازی جریان اصلی حاکم بر آمریکا از این توافق خارج شد و ایران را نجات داد. نخبگان آمریکایی پس از ۴ سال تظاهر به مسائل غیرواقعی درباره برجام و طمع بیشتر برای کوتاه کردن دوره اثرگذاری این توافق با هدف سریعتر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران از بیان واقعیت خودداری کرده و تظاهر به زیانبار بودن آن برای منافع آمریکا و اسرائیل داشتند، اما با تغییرات سرعت گرفته در نظام بین الملل؛ قدرت گرفتن اتحاد چین و روسیه و حرکت جریان مبتنی بر منافع ملی در ایران به سمت پیوستن به این اتحاد؛ آمریکا و اسرائیل تعارف را کنار کذاشته و به دنبال پیوستن سریع به توافق و تصویب آن در کنگره آمریکا هستند تا ایران را در ساختار حقوقی برجام گیر بیاندازند.

شواهد نشان می دهد که ایران به تمام شرایط آمریکا برای بازگشت به برجام تن داده و توافق خلع سلاح پیشین احیا خواهد شد.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.