سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
اعلام محدودیت های تردد در شهرهای قرمز و نارنجی از شنبه
13 آذر 1399 - 18:59
شناسه : 10468
54
اختصاصی سیلوانا نیوز

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، این اطلاعیه آورده است: اکنون که به حول و قوه الهی، به پایان دو هفته نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌های هوشمند، به عنوان یک بخش از برنامه جامع مبارزه با کرونا، نزدیک می‌شویم، ضمن تقدیر از هم میهنان عزیز، اقشار و اصناف مختلف، اصحاب رسانه و عموم دست‌اندرکاران اجرای این […]

ارسال توسط : نویسنده : امین قاسمیان

قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، این اطلاعیه آورده است: اکنون که به حول و قوه الهی، به پایان دو هفته نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌های هوشمند، به عنوان یک بخش از برنامه جامع مبارزه با کرونا، نزدیک می‌شویم، ضمن تقدیر از هم میهنان عزیز، اقشار و اصناف مختلف، اصحاب رسانه و عموم دست‌اندرکاران اجرای این طرح، نکاتی را اعلام می‌دارد.

 

۱. بر اساس گزارش‌های تخصصی وزارت بهداشت، در نتیجه الطاف الهی، ساماندهی‌های به عمل آمده و ارتقای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از جمله استفاده فراگیر مردم از ماسک و رعایت فاصله گذاری مؤثر اجتماعی، سرعت گسترش همه گیری کرونا در کشور کاهش یافته، تعداد مبتلایان پذیرش شده در بیمارستان‌ها کمتر و در مجموع شرایط تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز به نارنجی و برخی دیگر از وضعیت نارنجی به زرد تغییر کرده است. اما برآوردهای علمی و تخصصی، بر این واقعیت تاکید دارد که شرایط کنونی، کاملاً شکننده بوده و با کمترین سستی و سهل انگاری در اجرای دستورالعمل‌ها، مجدداً به حالت نامطلوب قبلی بازخواهد گشت و در آن صورت، اعلام مجدد وضعیت قرمز در این شهرها و اجرای کامل محدودیت‌ها و تحمل دشواری‌های ناشی از آن برای عموم مردم اجتناب ناپذیر خواهد بود.

 

۲. تغییر شرایط شهرهای مختلف، به منزله عادی شدن وضعیت نبوده و از روز شنبه هفته آینده، محدودیت‌ها در همه شهرهای کشور متناسب با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد هر شهر که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، مجدانه اعمال خواهد شد.

 

۳. از ابتدای هفته آینده، کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی، به شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین ورود خودروهای شخصیِ پلاک بومیِ شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها ممنوع است و سایر محدودیت‌های پیش بینی شده در خصوص ترددها، منطبق بر طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

 

۴. ضمناً همچون دو هفته قبل، تردد شبانه خودروهای مشمول، از ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد، در همه شهرهای قرمز و نارنجی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر، ممنوع است و در مورد متخلفین بر اساس تشخیص دوربین‌های پلیس، جریمه صادر و اعمال قانون می‌شود.

 

۵. همچنین، محدودیت‌های پیش بینی شده برای فعالیت اصناف و مشاغل و سایر فعالیت‌ها، متناسب با وضعیت جدید اعلامی شهرها (قرمز، نارنجی و یا زرد) اکیداً اعمال می‌شود.

 

۶. جزئیات بیشتر محدودیت‌های ترددها و فعالیت مشاغل، همراه با آخرین تغییرات اعمال شده در دسته بندی اصناف و مشاغل و جدول وضعیت هریک از شهرها، در اطلاعیه روز جاری کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی اعلام می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.