شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ Saturday, 2 December , 2023 ساعت ×
اقدامات ارزشمند آموزش و پرورش در مدارس مناطق اسلام آباد و کشتارگاه ارومیه
19 مهر 1397 - 10:46
شناسه : 5820
31

مناطق اسلام آباد ، کشتارگاه و بادکی در حاشیه شهر ارومیه سال گذشته بعلت مشکلات بوجود آماده در مدرسه راه شهدای اسلام آباد ارومیه در صدر اخبار کشور و دنیا قرار داشت ، امسال به همت اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی مدارس این مناطق نوسازی و بصورت بروز تجهیز شدند. حضور در […]

ارسال توسط :

مناطق اسلام آباد ، کشتارگاه و بادکی در حاشیه شهر ارومیه سال گذشته بعلت مشکلات بوجود آماده در مدرسه راه شهدای اسلام آباد ارومیه در صدر اخبار کشور و دنیا قرار داشت ، امسال به همت اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی مدارس این مناطق نوسازی و بصورت بروز تجهیز شدند.

حضور در جمع چند صد نفری دانش آموزان مدرسه راه شهدای اسلام آباد ارومیه شور و شوق غیر قابل توصیفی را در انسان بوجود می آورد . شور و نشاط خاصی که روح انسان را صفا می دهد . باور نکردنیست این مدرسه سال قبل توسط عده ای با تحریک عناصر گمراه و نادان به آتش کشیده شده بود مگر نه این است که اصلیت حکم برای خداست و باید با احترام به قانون به جامعه احترام گذاشت .

افرادی که بصورت مشخص در جامعه در یک مکان معین حضور دارند بصورت ناخواسته با هم دیگر در ارتباط هستند و تمامی احتیاجات خود را خواسته یا ناخواسته از طریق ارتباط با همدیگر رفع می نمایند برای همین بخاطر جلوگیری از تمام تضادها و تعارض ها باید به قوانین و مقررات یک جامعه احترام کامل گذاشت تا بتوانیم زندگی بهتر برای خود و دیگران را زمینه سازی نماییم.

مدرسه راه شهدای اسلام آباد ارومیه امسال با همت اداره کل آموزش و پرورش و خیرین شاداب تر از هر زمان دیگری به فعالیت خود ادامه می دهد .

شور و شوق خاصی در مدرسه راه شهدای اسلام آباد به چشم می خورد . مدرسه ای که با استانداردهای روز کشوری بازسازی شده است . باید مدرسه ی راه شهدای اسلام آباد ارومیه را از نزدیک دید تا بتوان تلاش های کادر دلسوز آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی را توصیف کرد . مدرسه ای زیبا و بزرگ در درون کوچه های تنگ سه و چهار متری که بسیاری از دانش آموزان کوچک و دوست داشتنی این مدرسه را ، از خانه های خودشان نیز بیشتر دوست دارند .

واقعا چرا کسی تا کنون از وجود چنین مدرسه ای بزرگ و زیبا در منطقه ی حاشیه ی شهر ارومیه که میانگین مساحت خانه هایش از چهل متر بیشتر نمی شود سخن نمی گوید تا مفهوم عدالت اجتماعی و زحمات مسئولین آموزش و پرورش نمایان شود .

 

مدارس دولتی در مناطق اسلام آباد ، کشتارگاه و بادکی ارومیه با معلمانی دلسوز و مهربان که تمام قد باید به احترامشان ایستاد در حال فعالیت می باشد و هستند کودکانی که بخاطر مسائل و مشکلات شخصی در این مناطق از تحصیلی بازمانده اند ولی سرپرستان  این بچه های بازمانده از تحصیل فردای قیامت چه می توانند بگویند با این همه امکانات و …

انقلاب اسلامی ایران دانش‌آموزان را آینده‌سازن کشور می‌داند و وجود مدارس دولتی زیبا و مدرن در حاشیه ی شهر نماینگر همین بینش اساسی می باشد .

بهزاد باقرزاده معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در مصاحبه اختصاصی با سیلوانانیوز گفت :
مدارس اسلام آباد و بادکی و راه شهداء ارومیه در حدود ۳۱۰۸ دانش آموز دارند که در ۸۸ کلاس درس مدارس این مناطق تحت آموزش هستند و میانگین تراکم دانش آموزان در کلاس درس تقریباً با میانگین استانی برابر است که برای هر کلاس ۳۰ الی ۳۴ نفر در یک کلاس می باشد .

بهزاد باقرزاده اظهار داشت : از نظر تجهیزات و فضا خوشبختانه امسال با توجه به حمایت های مالی که از طرف وزارت به آموزش و پرورش استان گردید توانستیم وسایل و تجهیزاتی خوبی را در اختیار مدارس دولتی قرار دهیم ، اما مسلم است که یک مدرسه که در یک قسمت مرفه نشین شهری قرار دارد به صورت غیر انتفاعی و با حمایت خصوصی اداره می‌شود با یک مدرسه دولتی در مناطق معمولی یا متوسط متفاوت خواهد بود اما در کل ما کل استان را با یک چشم نگاه می‌کنیم و در موقعیت تخصیص اعتبار یا خرید امکانات و تجهیز ، سعی می کنیم که تمامی مدارس دولتی به یک اندازه از این امکانات برخوردار باشند که وضعیت خوب مدارس دولتی این اهتمام آموزش و پرورش را به خوبی نشان می دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: ما تا حد ممکن برای مدارس مناطق حاشیه ی شهر تجهیزات آموزشی خوب و قابل قبولی را تهیه کردیم و تجهیزات جدید نیز تحویل داده شده است و حتما مشکلاتی را که قابل طرح باشد به تدریج رسیدگی و انشالله برطرف خواهیم کرد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.