سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
انجام مطالعه بالینی واکسن برکت پلاس در تهران/ تزریق نخستین واکسن ایرانی اُمیکرون به ۲۱۰ داوطلب
11 اسفند 1400 - 10:31
شناسه : 16245
7

تست انسانی و مطالعه بالینی نخستین واکسن ایرانی اختصاصی سویه اُمیکرون در دو محل هتل ارم و فرهنگسرای اشراق انجام شد. تست انسانی و مطالعه بالینی نخستین واکسن ایرانی اختصاصی سویه اُمیکرون امروز در دو محل هتل ارم و فرهنگسرای اشراق انجام شد. در این مطالعه که از دو روز پیش آغازشده ، واکسن کوویران […]

ارسال توسط :

تست انسانی و مطالعه بالینی نخستین واکسن ایرانی اختصاصی سویه اُمیکرون در دو محل هتل ارم و فرهنگسرای اشراق انجام شد.

تست انسانی و مطالعه بالینی نخستین واکسن ایرانی اختصاصی سویه اُمیکرون امروز در دو محل هتل ارم و فرهنگسرای اشراق انجام شد.

در این مطالعه که از دو روز پیش آغازشده ، واکسن کوویران برکت پلاس به ۲۱۰ داوطلب که دوز اول و دوم خود را یکی از دو واکسن برکت و سینوفارم زده بودند ، تزریق می‌شود.

مینو محرز مسئول کارآزمایی بالینی واکسن برکت درحاشیه تزریق واکسن به داوطلبان در هتل ارم درجمع خبرنگاران گفت: در این مطالعه به سه گروه ۷۰ نفره واکسن تزریق خواهد شد و دراین مطالعات واکسن‌نما نخواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: به ۱۴۰ نفر از کسانی که دو دوز اول خود را برکت یا سینوفارم زده باشند ، واکسن برکت پلاس و به ۷۰ نفر نیز واکسن برکت تزریق خواهد شد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: از تمام این داوطلبان پیش از تزریق آزمایش‌های لازم گرفته میشود و دوهفته پس از تزریق واکسن نیز در مطالعه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

محرز افزود: به محض آماده شدن نتایج، مستندات را به وزارت بهداشت ارسال خواهیم کرد تا هرچه سریع‌تر بتوانیم این واکسن امن و مؤثر رابه دست عموم مردم برسانیم.

مدیرعامل کارخانه شفافارمد نیز درحاشیه این برنامه گفت: اغلب واکسن سازهای بزرگ دنیا هم مشغول به‌روزرسانی و انجام مطالعه بالینی واکسن‌های ویژه امیکرون خود هستند و مجموعه شفافارمد هم مانند قبل، پیشتازانه و تنها یکماه پس از شناسایی سویه امیکرون درکشور، موفق شد نخستین واکسن ایرانی ویژه این سویه را ساخته و مراحل تست حیوانی را با موفقیت ۱۰۰ درصدی پشت‌سر بگذارد.

حسن جلیلی افزود: تزریق به ۲۱۰ داوطلب از دوروز گذشته آغاز شده و طی همین روزها پایان می‌یابد تا پس از دو هفته نتایج به وزارت بهداشت ارسال شود.

مدیرعامل کارخانه تولید واکسن برکت تأکید کرد: تولید انبوه این واکسن جدید در کارخانه شفافارمد آغاز شده تا به محض صدور مجوز اضطراری ، دراختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و درحجم بالا به دست مردم برسد.

گفتنی است داوطلبانی که دو دوز قبلی خود را واکسن سینوفارم زده‌اند همچنان میتوانند ازطریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ برای حضور در مطالعات بالینی کوویران برکت‌پلاس ثبت‌نام نمایند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.