جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024 ساعت ×
اولین خرید ایران با ۷ میلیارد دلار منابع آزاد شده در کره جنوبی
26 تیر 1400 - 9:50
شناسه : 13641
10

طبق اعلام منابع کره ای اولین تراکنش ها از محل منابع مسدود شده ایران در این کشور صرف مساله خاصی شده است. شواهد نشان می دهد که در اولین تراکنش مالی پس از رفع تحریم از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی و ژاپن، ۴۰ شرکت کره ای ۷۰ میلیون دلار مطالبات خود را از محل […]

ارسال توسط :

طبق اعلام منابع کره ای اولین تراکنش ها از محل منابع مسدود شده ایران در این کشور صرف مساله خاصی شده است.

شواهد نشان می دهد که در اولین تراکنش مالی پس از رفع تحریم از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی و ژاپن، ۴۰ شرکت کره ای ۷۰ میلیون دلار مطالبات خود را از محل پول های بلوکه شده ایران در دوبانک این کشور دریافت کردند.

کوریان جونگ دیلی می نویسد، بر اساس اعلام منابع دیپلماتیک اعلام کرد که ۴۰ شرکت صادر کننده کره ای بخش  قابل توجهی از مطالبات خود را از محل پولهای بلوکه شده ایران در کره دریافت کردند.

بر اساس این گزارش پس از اعمال دور جدیدی از تحریم ها در دوره رئیس جمهوری ترامپ در آمریکا در سال ۲۰۱۸ حدود ۹۰ میلیون دلار از مطالبات شرکت های کره ای از سوی ایران پرداخت نشده بود که در ماه گذشته ۷۰ میلیون دلار از این مطالبات از محل پولهای بلوکه شده در بانک های کره ای پرداخت شده است که به پیش از اعلام رسمی دولت ایران باز می گردد.

حدود ۷ میلیارد دلار سرمایه بلوکه شده ایران در بانک های IBK کره و ووری بانک از سپتامبر ۲۰۱۹ تاکنون مسدود شده است.

دسترسی ایران به منابع مسدود شده در کره جنوبی پس از توقیف کشتی کره ای انجام شد و هنوز مشخص نیست که ایران تاکنون از این منابع برای خریدهای دیگر هم استفاده کرده است یا خیر.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.