پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
اولین رفراندوم اقتصادی تاریخ جمهوری اسلامی در راه است!
17 شهریور 1400 - 10:37
شناسه : 14396
11

اولین رفراندوم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران که در واقع دومین رفراندوم هم است در استانه تصویب قرار گرفته است.  ابوالفضل ابوترابی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس گفت: باتوجه به رقم بسیار بالای یارانه نقدی که در سال پرداخت می‌شود، بنده براساس اصل ۵۹ قانون اساسی و ماده ۳۶ قانون همه‌پرسی، تقاضای برگزاری رفراندوم به […]

ارسال توسط :

اولین رفراندوم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران که در واقع دومین رفراندوم هم است در استانه تصویب قرار گرفته است.

 ابوالفضل ابوترابی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس گفت: باتوجه به رقم بسیار بالای یارانه نقدی که در سال پرداخت می‌شود، بنده براساس اصل ۵۹ قانون اساسی و ماده ۳۶ قانون همه‌پرسی، تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان و پرداخت مستقیم به مردم را تهیه کردم. یارانه‌های پنهان و آشکار دو برابر بودجه سالیانه کشور بوده و در واقع افراد مرفه جامعه بیست و پنج برابر مستضعفین از یارانه استفاده می‌کنند. این طرح تقاضا در سامانه طرح های مجلس بارگذاری شده است و تاکنون توسط ۲۲ نفر از نمایندگان امضا شده است.

برای طرح این رفراندوم در جلسه علنی مجلس نیاز به ۱۰۰ امضا وجود دارد که در صورت نهایی شدن به چهارمین رفراندوم کشور(رفراندوم جمهوری اسلامی و دو قانون اساسی) و نخستین رفراندوم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تبدیل خواهد شد.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.