چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱ 7 جماد أول 1444 Wednesday, 30 November , 2022 ساعت ×
با وجود آمار بالای پزشکان سیلوانا اما باز هم نارضایتی داریم
09 ژوئن 2019 - 14:35
شناسه : 7536
7

با وجود آمار بالای پزشکان سیلوانا اما باز هم نارضایتی داریم واقعا اولش می خواستم فقط انتقادی بنویسم که آی مردم این دکترها در سیلوانا هر جور خواستن می آیند و می روند . آهان مردم عزیز این درمانگاهها بی نظم و ترتیب هستند ولی بعد از تحقیق موضوع کاملا عوض شد و حتی صحبت […]

ارسال توسط :

با وجود آمار بالای پزشکان سیلوانا اما باز هم نارضایتی داریم
واقعا اولش می خواستم فقط انتقادی بنویسم که آی مردم این دکترها در سیلوانا هر جور خواستن می آیند و می روند . آهان مردم عزیز این درمانگاهها بی نظم و ترتیب هستند ولی بعد از تحقیق موضوع کاملا عوض شد و حتی صحبت از گاهی اوقات تهدید شدن و فرار هم پیش آمد و با احترام فقط یک دست مریزاد و خسته نباشید خدمت تمام دست اندرکاران بهداشت و درمان سیلوانا بدهکار شدم .

واقعا هر چقدر از زحمات عزیزان بهداشت و درمان در سیلوانا صحبت کنیم نمی توانیم حتی ذره ای این زحمات ارزشمند و خدمات برجسته ی والا را توصیف نماییم .

امروز تمامی روستاها یا دقیق تر با محوریت چندین روستا خانه های بهداشت و درمان دارند و این خانه های بهداشت خدمات رسانی می کنند . خدمات رایگان برای زنان باردار ، نوزدان ، بچه ها ، سالمندان و … ولی هیچ رسانه ای قلم در راستای تلاش و زحمات این عزیزان و دست مریزاد گفتن به این خدمات ارزشمند دولت نمی فرساید و نمی گوید .
واقعا خدمات پزشکی سیلوانا باید در راستای توسعه و بهبود به سمت سرمایه گذاری خصوصی با ایجاد درمانگاهها و آزمایشگاههای خصوصی گام بردارد .

هر روز چندین مطلب از نبود یا دیر رسیدن پزشکان به درمانگاههای سیلوانا نوشته یا عکس برایمان می فرستند و ما پی گیری داریم.

وقتی مطالب را پی گیر می شویم جواب های منطقی از بروز مشکلات شخصی گرفته تا گرفتاری هایی که ممکن هست برای هر کسی پیش بیایید جواب سولات ما می شود .

دکترها هم ممکن است برایشان مشکل پیش بیاید ، مریض شوند ، تصادف کنند ، پدر و مادر و اطرافیانشان فوت کنند و هزاران مشکل دیگر که نمی توان بیان کرد ولی باید با پذیرفتن مسئولیت پاسخگو باشند و مردم را منتظر نگذاریم .
واقعا باید فقط دغدغه ی مرد درد بیماری باشد نه مشکلات درمان ، مردم حق دارند شاکی باشند .
مسئولین عزیز پی گیری کنند و سیلوانانیوز بزودی با بالاترین سطح بهداشت و درمان استان در این خصوص مصاحبه خواهد کرد و مسئولین باید جوابگو باشند .

جالب تر میل و رغبت کم دکترها برای حضور در مناطق دور دست و مرزی می باشد بدون اغراق به خاطر بالا بودن درآمد این قشر از جامعه کمتر دکترهایی پیدا می شوند که جهادگر و با چشم داشت اندک در راستای خدمت به مردم ، برایشان بعد مسافت مهم نیست و فقط می خواهند خدمت کنند و گره از کار خلق دردمند بگشایند.
چندین تن از نخبگان سیلوانا در رشته های تخصصی پزشکی ، آزمایشگاهی ، دارو و درمان بعد از فارغ التحصیلی بخاطر درامدهای خوب در شهر ها مشغول فعالیت هستند یا عزم مهاجرت کرده اند باید فرهنگ سازی کنیم که این عزیزان بیایند و در منطقه ای که مطعلق به آن هستند خدمت کنند و دین خود را به این مردمان ادا نمایند.
باید کمی آستانه ی تحمل مان را بالا ببریم ، به خدا خدمت رسانی مراکز بهداشت و درمان و درمانگاههای سیلوانا از برخی بیمارستانهای دولتی شهر ارومیه خوب تر است بنده خودم در بیمارستان ا.خ یکبار بعد از تصادف بستری شدم اینقدر دانشجویان پزشکی و پرستاری آمدند و رفتند و هر کدام بیماری تازه ای در من پیدا کردند که آخر سر از بیمارستان خودم فرار کردم.

باید مسئولین منطقه هر چقدر می توانند بر اضافه کردن کادر پزشکی و درمانی سیلوانا بکوشند چون ریشه ی تمام مشکلات کمبود کادر پزشکی و درمانی در بیشتر مواقع می باشد .

آمار قابل قبول پزشکان در سیلوانا که می توان در صورت بروز مشکل مراکز درمانی رو جایگزین کرد :
۲ پزشک درمانگاه دیزج ، ۲ پزشک درمانگاه زیوه ، ۲ پزشک شخصی در زیوه ، ۱ پزشک هاشم آباد ، ۱ پزشک رزگه ، ۲ پزشک راژان ، ۱ پزشک سیلوانا ، ۱ پزشک موانا

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.