سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
برخورداری بازماندگان کارگر فوت شده ارومیه از مزایای بیمه تأمین اجتماعی
16 تیر 1401 - 10:07
شناسه : 17676
11

سر بازرس سامانه رفاهی کارگران ساختمانی استان آذربایجان غربی گفت:بازماندگان یکی از ۲ کارگری که در ماه گذشته بر اثر تند باد در ارومیه جان خود را از دست دادند از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند. با بیان اینکه ۱۰ هزار کارگر ساختمانی در ارومیه بیش از سه سال است در لیست انتظار بیمه […]

ارسال توسط :

سر بازرس سامانه رفاهی کارگران ساختمانی استان آذربایجان غربی گفت:بازماندگان یکی از ۲ کارگری که در ماه گذشته بر اثر تند باد در ارومیه جان خود را از دست دادند از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند.

با بیان اینکه ۱۰ هزار کارگر ساختمانی در ارومیه بیش از سه سال است در لیست انتظار بیمه قرار دارند گفت: بازماندگان یکی از کارگران ارومیه ای که بر اثر تند باد جان خود را از دست دادند از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند.

 

عمری با بیان اینکه طبق قوانین تامین اجتماعی اگر فوت ناشی از کار باشد، فرد به هیچ سابقه بیمه پردازی نیاز ندارد گفت: حتی اگر در روز اول کار، حادثه‌ منجر به فوت رخ دهد، تمام حقوق به خانواده پرداخت می‌شود.

 

وی درباره اینکه آیا اگر کارفرما، کارگر را بیمه نکرده باشد، راهی برای دریافت مستمری پس از فوت وجود دارد؟ گفت: بازماندگان کارگران فوت شده با اسناد و مدارک به شعبه مراجعه کرده و تقاضای بخشنامه ماده ۵۳۹ را داده اند و با احراز شدن مدارک یکی از کارگران حقوق کارگر فوت شده برقرار و به بازماندگان پرداخت می شود.

 

سربازرس رفاهی کارگران ساختمانی استان

 

با اشاره به اینکه آمار حوادث ناشی از کار در صنعت ساختمان در استان زیاد است گفت: هم اکنون ۲۵ هزار کارگر ساختمانی در استان در صف انتظار بیمه قرار دارند که از این تعداد ۱۰ هزار کارگر در ارومیه هستند.

 

وی در خاتمه تاکید کرد:همچنین تا نهایی شدن اصِلاح ماده ۵قانون بیمه کارگران ساختمانی این امر باید در اولویت برنامه های مجلس باشد چون کارگران به رغم نبود کار توان عهده دار شدن هزینه های درمانی و معیشتی را ندارند.

 

 

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.