چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
برخورد قاطع قانونی و قضایی با اراذل و اوباش
09 خرداد 1402 - 0:40
شناسه : 18908
11

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌ غربی گفت: برخورد قاطع قانونی و قضایی با اراذل و اوباش در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.  به نقل از دادگستری آذربایجان‌غربی، حسین مجیدی در جلسه هماهنگی مبارزه با اراذل و اوباش و ایجادکنندگان ناامنی، اظهار داشت: هر پدیده ضداجتماعی که در جامعه ایجاد می‌شود نیاز است که […]

ارسال توسط :

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان‌ غربی گفت: برخورد قاطع قانونی و قضایی با اراذل و اوباش در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.

 به نقل از دادگستری آذربایجان‌غربی، حسین مجیدی در جلسه هماهنگی مبارزه با اراذل و اوباش و ایجادکنندگان ناامنی، اظهار داشت: هر پدیده ضداجتماعی که در جامعه ایجاد می‌شود نیاز است که در زمان به موقع و با فرصت شناسی با پیش‌بینی، رصد و نظارت آن را مدیریت کرد، در غیر این صورت می‌توانند مشکل‌ساز شوند.

وی افزود: بحث اراذل و اوباش پدیده‌ای قابل کنترل است و در غیر این صورت می‌توانند به پیاده نظام دشمن تبدیل شوند و امنیت شهروندان و جامعه را به مخاطره بیاندازد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌ غربی، عنوان کرد: اراذل و اوباش نباید پا به اقدامات مجرمانه بگذارند و باید نگاه در این حوزه نگاه متفاوت باشد و باید اراذل و اوباش و افرادی که در منطقه شرارت می‌کنند، در هر سطحی که باشند به طور دائم رصد، دعوت و ارشاد شوند و رصدها باید رصدهای هدفمند و با اشرافیت کامل باشند.

وی اضافه کرد: برخورد دستگاه قضایی در مقابل جرم قدرت نمایی با قمه و سلاح و اقدامات خشن باید برخوردها عبرت آموز و بازدارنده باشد و باید در نظر داشت قانون افرادی را که به صورت گسترده با دست بردن به سلاح چه سرد و گرم ایجاد نا امنی می‌کنند، محارب و مفسد فی‌الارض شناخته است و به همین دلیل برای رسیدگی به جرایم اراذل و اوباش شعب ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب تشکیل شده است.

مجیدی عنوان کرد: هیچ مماشاتی در برخورد با پدیده اراذل و اوباش صورت نپذیرفته و نخواهد پذیرفت، چرا که همه در مورد تامین امنیت مردم با برخورد با اراذل و اوباش مسئولیت شرعی و قانونی داریم و در جامعه اسلامی حتی یک نفر اراذل و اوباش هم زیاد است.

وی ادامه داد: در هیچ نظام حقوقی و جامعه‌ای جرایم خشن قابل تحمل نیست، به همین دلیل پیشگیری کیفری در مقابله با مرتکبین این دسته از جرایم جزو اولویت‌های دستگاه قضایی است و قاطعانه از اقدامات پلیس در تامین امنیت مردم حمایت می‌کند، زیرا اقتدار پلیس یعنی اقتدار نظام و باید اراذل و اوباش بفهمند که در صورتی که خطایی انجام می‌دهند با برخورد قاطع پلیس و دستگاه قضایی مواجه خواهند بود.

مجیدی در پایان تاکید کرد: برای برخورد با کسی که با دست بردن به سلاح ایجاد ناامنی می‌کند نیاز به شاکی خصوصی نیست و از این تاریخ هر فردی که با دست بردن به سلاح ایجاد ناامنی می‌کند به عنوان محارب شناخته شده و مجازات آن اعدام است و با برخورد قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهد شد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای جلسه به بیان عملکرد خود در حوزه مبارزه با اراذل و اوباش پرداختند و پس از ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود تصمیماتی در راستای ادامه برخورد قاطع با اراذل و اوباش به تصویب رسید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.