یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ 5 رمضان 1444 Sunday, 26 March , 2023 ساعت ×
بلاتکلیفی پروژه تله کابین ۳۶ کیلومتری ارومیه
25 جولای 2018 - 8:45
شناسه : 5069
9

پروژه تله کابین ارومیه سال‌هاست بلاتکلیف رها شده و فقط مکانی است که هر از گاهی یک مدیر دولتی از آن بازدید کرده و چند وعده تکراری داده و دوباره این پروژه به امان خدا رها می‌شود تا مدیر دیگری از راه برسد. له کابین این شهر که روزگاری در بوق و کرنا شد که […]

ارسال توسط :

پروژه تله کابین ارومیه سال‌هاست بلاتکلیف رها شده و فقط مکانی است که هر از گاهی یک مدیر دولتی از آن بازدید کرده و چند وعده تکراری داده و دوباره این پروژه به امان خدا رها می‌شود تا مدیر دیگری از راه برسد.
له کابین این شهر که روزگاری در بوق و کرنا شد که قرار است ۳۶ کیلومتر درازا داشته باشد اکنون حتی یک متر هم از آن افتتاح نشده و اساساً کابینی وجود ندارد که روی تله ای حرکت کرده و گردشگری را جابجا کند.

گرچه خیلی از منتقدان این طرح بلندپروازانه در زمان کلنگ زنی این پروژه اذعان کردند که در شهری که در هفته و ماه ۳۶ توریست بدان سفر نمی‌کنند چطور با احداث یک تله کابین ۳۶ کیلومتری موافقت شده که قرار است بهترین اراضی منطقه را بکاود و پیش رود.

تقریبا مسئولی در شهر ارومیه وجود ندارد که یکی دوبار از تله کابین این شهر بازدید نکرده باشد و وعده رسیدگی به مشکلات ان نداده باشد.

هر نماینده مجلس، هر شهردار، هر مدیرکل میراث، هر فرماندار و هر استاندار و معانان وی و هر مسئول مرتبط و غیر مرتبط که فکرش را بکنید حداقل چند عکس یادگاری با این پروژه معروف در آلبوم خاطرات خود دارد.
اما نتیجه این همه بازدیدها، خبرسازی ها، عکس یادگاری گرفتن ها و وعده و عیدها به حل عملی مشکلات تله کابین ارومیه منجر نشده است.

پروژه تله کابین ارومیه یکی از طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری گردشگری بخش خصوصی است که هر چند وقت یک بار به دلیل برخی مشکلات دچار وقفه شده و تا کنون مشکلات آن را از بهره برداری بازداشته است.
آخرین بار در زمستان ۹۶ جلسه‌ای با دعوت از مدیرعامل شرکت هزاره غرب که شرکت خصوصی بهره‌بردار و مجری این طرح است در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی برگزار شد و آخرین اقدامات انجام یافته و مسائل و مشکلات مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

در همان جلسه، مدیرعامل شرکت بهره‌بردار، ضمن اشاره به اقدامات و مکاتبات متعدد صورت گرفته با ادارات مختلف و پی گیری اخذ تسهیلات از بانک‌های عامل، مهم‌ترین مشکلات این طرح را، روند طولانی و پیچیده واگذاری اراضی مورد نیاز و تأمین آب عنوان کرد و خواستار این شد که این اداره کل ضمن رایزنی با اداره کل منابع طبیعی و شرکت سهامی آب و همچنین شرکت توزیع برق منطقه‌ای، نسبت به رفع مشکلات اقدام کند.
حتی در همان جلسه گفته شده بود که به زودی مشکلات و مسائلی که این شرکت خصوصی در روند استعلامات اداری با آن مواجه است، در جلسه‌ای که با حضور استاندار آذربایجان غربی تشکیل خواهد شد مطرح و بررسی شود اما تا کنون مشخص نشده که آیا چنین جلسه‌ای برگزار شده و نتیجه آن چه بوده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.