جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024 ساعت ×
بچه‌های منطقه کشتارگاه ارومیه در حسرت یک زمین بازی
27 مرداد 1397 - 12:09
شناسه : 5330
30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، این شهر ۳۰۰ هزار ‌حاشیه‌نشین دارد که منطقه کشتارگاه از قدیمی‌ترین و متراکم‌ترین مناطق است. نام این دست مناطق را سکونتگاه‌های غیر‌رسمی گذاشته‌اند در حالیکه شهروندان ساکن در این مناطق رسماً شهروند محسوب شده و حق زندگی دارند‌. اما کودکانی که در همین حاشیه شهرها و یا همان سکونتگاه‌های […]

ارسال توسط :

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،

این شهر ۳۰۰ هزار ‌حاشیه‌نشین دارد که منطقه کشتارگاه از قدیمی‌ترین و متراکم‌ترین مناطق است.

نام این دست مناطق را سکونتگاه‌های غیر‌رسمی گذاشته‌اند در حالیکه شهروندان ساکن در این مناطق رسماً شهروند محسوب شده و حق زندگی دارند‌. اما کودکانی که در همین حاشیه شهرها و یا همان سکونتگاه‌های غیر‌رسمی چشم به دنیا می‌گشایند بی‌آن که بدانند چرا سرنوشت‌شان اینقدر با کودکان سایر مناطق شهر متفاوت است زندگی‌شان در کوچه‌های خاکی و بدون امکانات خاکستر می‌شود.

منطقه کشتارگاه ارومیه از پل دخانیات شروع شده و با طی دامن‌های تپه آرامستان باغ رضوان به روستاهایی که آن‌ها هم دیگر به شهر چسبیده‌اند، منتهی می‌شود.

در درازای چندین کیلومتری این مسیر که ده‌ها سال است در آن شهروندان زندگی می‌کنند یک متر فضای سبز یا یک پارک صد متری وجود ندارد.

این روزها بچه‌های ساکن در این گوشه از شهر بی آن‌که خودشان بخواهند از همه امکانات مورد‌نیاز محروم مانده‌اند که در گزارش پیش‌رو خودشان وضعیت محلی که زندگی می‌کنند را تشریح کرده‌اند.

گزارش از محمد آقایی‌پر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.