سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
تاریخ روی‌ دستان دختر‌ ۱۶ ساله
10 خرداد 1400 - 12:10
شناسه : 13014
10

یکتا جمالی در مسابقات جوانان جهان، برنز گرفت؛ این اولین مدال جهانی وزنه‌برداری زنان ایران بود اولین مدال جهانی وزنه‌برداری زنان ایران به نام یکتا جمالی ثبت شد. جمالی وزنه‌بردار دسته ۸۷ کیلوگرم ایران است و دیروز در مسابقات قهرمانی جوانان ۳ مدال برنز گرفت. در این رقابت‌ها که در تاشکند برگزار می‌شود، جمالی در […]

ارسال توسط :

یکتا جمالی در مسابقات جوانان جهان، برنز گرفت؛ این اولین مدال جهانی وزنه‌برداری زنان ایران بود

اولین مدال جهانی وزنه‌برداری زنان ایران به نام یکتا جمالی ثبت شد. جمالی وزنه‌بردار دسته ۸۷ کیلوگرم ایران است و دیروز در مسابقات قهرمانی جوانان ۳ مدال برنز گرفت.

در این رقابت‌ها که در تاشکند برگزار می‌شود، جمالی در مجموع ۲۰۸ کیلوگرم رکورد و مدال تاریخی این رشته را گرفت. ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران بود که جمالی رقابتش را در گروه A دسته ۸۷ کیلوگرم آغاز کرد. در حرکت اول یک ضرب، وزنه ۸۵ کیلوگرمی برای او انتخاب شد. بعد از مهار این وزنه، در حرکت دوم وزنه ۹۰ کیلوگرم را بالا کشید. بهترین وزنه‌ای که او در این حرکت مهار کرد، وزنه ۹۲ کیلوگرم بود. جمالی با این وزنه مدال برنزش را قطعی کرد.

او در دو ضرب هم مدال برنز گرفت. در حرکت اول ۱۰۵ کیلوگرم وزنه زد، در حرکت دوم ۱۱۱ و در حرکت سوم ۱۱۶ کیلوگرم. جمالی در مجموع هم صاحب برنز شد. جمالی در حالی دیروز در گروه سنی جوانان مدال که هنوز به سن ۱۷ سالم هم نرسیده است، ۱۶ سال و ۵ ماه و ۲ هفته دارد. او تا ۳ سال آینده می‌تواند در مسابقات جوانان وزنه بزند. با شروع خوبی که او داشته، وزنه‌برداری زنان را به روزهای خوب امیدوار کرده است.

تورسنوی جَباروا از ازبکستان در یک ضرب ۱۱۱ کیلوگرم و در دو ضرب ۱۱۳ کیلوگرم وزنه زد. او. با مجموع ۲۴۴ کیلوگرم قهرمان این وزن شد. الیزابت اووِنز از آمریکا با ثبت وزنه ۹۳ کیلوگرم در یک ضرب و زدن وزنه ۱۱۸ کیلوگرمی در حرکت دو ضرب، با مجموع ۲۱۱ کیلوگرم ۳ مدال نقره‌ گرفت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.