چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
تامین امنیت پایدار و معیشت مردم، اولویت دولت در مناطق مرزی
23 تیر 1401 - 9:34
شناسه : 17754
12

استاندار آذربایجان غربی گفت: در اجرای طرح‌های توسعه تجاری مرز‌های استان، دغدغه‌های امنیتی و منافع مردم منطقه و استان باید در نظر گرفته شده و زمینه اشتغال در مرز‌ها فراهم شود. محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با تاکید بر اینکه مرز‌ها محل توقف نبوده و محل عبور است، افزود: با ساماندهی […]

ارسال توسط :

استاندار آذربایجان غربی گفت: در اجرای طرح‌های توسعه تجاری مرز‌های استان، دغدغه‌های امنیتی و منافع مردم منطقه و استان باید در نظر گرفته شده و زمینه اشتغال در مرز‌ها فراهم شود.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با تاکید بر اینکه مرز‌ها محل توقف نبوده و محل عبور است، افزود: با ساماندهی پایانه‌های مرزی و برای حفظ توان ترانزیتی و روانسازی تجارت مرزی آذربایجان غربی، باید جلوی هرگونه توقف در مرز‌های استان گرفته شود.تامین امنیت پایدار و معیشت مردم، اولویت دولت در مناطق مرزی

 

وی با یادآوری اولویت دولت مبنی بر مدیریت واحد در مبادی استان‌های مرزی، تصریح کرد: با هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های متولی برای رونق در مرز‌ها و برون سپاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، می‌توان شاهد بهره‌وری بیشتر در مرز‌های استان بود.

 

استاندار آذربایجان غربی تامین امنیت پایدار در مرز‌ها را نیز از اولویت‌های دولت سیزدهم اعلام کرده و افزود: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت مرز‌ها در حوزه تجاری و مسافری، هماهنگی با کشور‌های همسایه جهت رونق تجارت بین الملل به صورت جدی دنبال می‌شود.

 

محمدصادق معتمدیان همچنین با اشاره به وضعیت فعالیت مرز کیله سردشت، خاطرنشان کرد: طرحی جامع برای توسعه زیرساخت‌های مرز کیله تهیه شده و پیگیر افزایش میزان تجارت بین الملل و گسترش صادرات و واردات در این مرز هستیم.

 

وی ساماندهی مرز کیله سردشت و استفاده از ظرفیت مرز برای بهبود معیشت مردم را ضروری دانسته و افزود: احداث پایانه مرزی کیله و توسعه راه ارتباطی سردشت – کیله به صورت جدی دنبال می‌شود و فاز یک این پروژه بلافاصله بعد از تامین اعتبار آغاز خواهد شد.

 

استاندار آذربایجان غربی همچنین از عزم جدی دولت برای رونق اقتصادی مرز‌های منطقه خبر داد و تاکید کرد: قفل‌های رونق تجارت بین الملل در مرز‌های استان با کار جهادی و دیپلماسی منطقه‌ای قابل بازگشایی است.

 

محمد صادق معتمدیان تصمیم گیری منسجم، سرعت و دقت در پیشبرد پروژه‌های توسعه در مرز‌های استان را نیز ضروری دانست و افزود: تعامل و هم افزایی دستگاه‌های متولی برای گره گشایی از مشکلات آذربایجان غربی اهمیت ویژه‌ای دارد و در این راستا از ظرفیت‌های قانونی برای رفع موانع توسعه و تسریع در پیشرفت اقدامات استفاده می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.