یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
” تاکسی‌های اینترنتی” در ارومیه غیرقانونی است
27 اردیبهشت 1397 - 7:56
شناسه : 4473
10

مدیرعامل تاکسیرانی ارومیه گفت: در حال حاضر ۸ تاکسی اینترنتی بدون مجوز در ارومیه فعالیت می‌کنند که ۷ مورد آن بدون مجوزند و اگر در این ارتباط مشکلی برای مسافری پیش آید سازمانی پاسخگو نیست. فخرالدین معصوم زاده ، با اشاره به فعالیت تاکسی نت‌های بدون مجوز در این شهر اظهار داشت: در حال حاضر […]

ارسال توسط :

مدیرعامل تاکسیرانی ارومیه گفت: در حال حاضر ۸ تاکسی اینترنتی بدون مجوز در ارومیه فعالیت می‌کنند که ۷ مورد آن بدون مجوزند و اگر در این ارتباط مشکلی برای مسافری پیش آید سازمانی پاسخگو نیست.

فخرالدین معصوم زاده ، با اشاره به فعالیت تاکسی نت‌های بدون مجوز در این شهر اظهار داشت: در حال حاضر ۸ تاکسی اینترنتی در سطح شهر ارومیه فعال هستند که از نظر سازمان تاکسی رانی ارومیه ۷ مورد از آن‌ها غیرقانونی است و طبق ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و ماده ۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، هرگونه مجوز در این ارتباط باید از طریق شهرداری صادر شود اما این تاکسی نت‌ها هیچ گونه مجوزی دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: تنها تاکسی اینترنتی ارومیه با عنوان تاپکس دارای مجوز است که فقط شامل تاکسی‌های پلاک”ت”می‌شود و تاکسی‌های عمومی در آن عضویت دارند و در حال حاضر نزدیک به ۱۲ هزار کاربر و ۵۰۰ راننده در این تاکسی اینترنتی ثبت نام کرده‌اند که در ۳ نوع خودروهای اقتصادی، لوکس و بانوان از آن استفاده می‌شود.

معصوم زاده گفت: برخی از تاکسی نت‌هایی که از نظر شهرداری غیرمجاز هستند ادعا می‌کنند که در فضای کسب و کار مجازی از تهران مجوز دریافت کرده‌اند که تا به امروز هیچ‌گونه مجوزی به سازمان تاکسی رانی ارومیه ارائه نشده است و با ارگان مختلفی از جمله استانداری آذربایجان غربی، فرمانداری ارومیه، شهرداری، دادستان محترم و نمایندگان مجلس این شهر مکاتبه صورت گرفته و غیرمجاز بود فعالیت این تاکسی نت‌ها اعلام شده است و در ضمن حق و حقوق رانندگان تاکسی را نیز پایمال می‌کنند و اگر مشکلی پیش آید هیچ مرجعی پاسخگو نمی‌شود.

مدیرعامل تاکسیرانی ارومیه خاطرنشان کرد: برای این که مسافران تاکسی‌ها به سمت مسافربرهای شخصی تاکسی‌های اینترنتی غیرمجاز کشیده نشوند تاپکس راه اندازی شد که رانندگان تاکسی‌ها علاوه بر این که در سطح شهر یا آژانس‌ها فعالیت می‌کنند درآمد مکملی هم از این طریق داشته باشند.

وی با اشاره به این که قیمت تاکسی نت‌های غیرمجاز از مصوبه شورای شهر پایین‌تر است، تاکید کرد: در رقابت با تاکسی نت‌های غیرمجاز قیمت کرایه کاهش داده شد و یا همسطح با آن‌ها قرار گرفت و به همین موضوع سبب شد تا بعضی از رانندگان تاکسی اعتراض کنند.

معصوم زاده در خصوص نحوه  محاسبه قیمت‌ها در تاپکس نیز گفت: طبق نرخ گذاری تاکسی‌های اینترنتی غیرمجاز فعال قیمت گذاری شده و قیمت بر حسب کیلومتر یا مسافت محاسبه نمی‌شود و بر اساس مبدأ و مقصد تعیین می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.