یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
تبدیل آذربایجان‌غربی به هاب بزرگ اقتصادی منطقه
20 آبان 1400 - 13:23
شناسه : 15175
7

استاندارآذربایجان‌غربی گفت: ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف بی نظیر است و این استان زمینه تبدیل شدن به هاب بزرگ اقتصادی و تجاری در منطقه را دارد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی زمینه مطالعات کارشناسی در این زمینه را آغاز کند. و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی محمدصادق معتمدیان  صبح امروز […]

ارسال توسط :

استاندارآذربایجان‌غربی گفت: ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف بی نظیر است و این استان زمینه تبدیل شدن به هاب بزرگ اقتصادی و تجاری در منطقه را دارد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی زمینه مطالعات کارشناسی در این زمینه را آغاز کند.

و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی محمدصادق معتمدیان  صبح امروز در در دیدار با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، اظهار داشت: ظرفیت های استان در حوزه های مختلف بی نظیر است. استان زمینه تبدیل شدن به هاب بزرگ اقتصادی و تجاری در منطقه را دارد و  سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی زمینه مطالعات کارشناسی در این زمینه را آغاز کند.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هم مرز بودن استان با سه کشور از جمله مزیت ها و پیشران‌های توسعه تجارت و تبدیل شدن استان به عنوان یکی از استان‌های مهم کشور در حوزه ترانزیت و تجارت بین الملل است. ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و منافع مشترک با کشورهای منطقه زمینه ایجاد امنیت فراگیر و افزایش ارتباطات منطقه‌ای را افزایش خواهد داد.

وی اضافه کرد: مناطق روستایی استان از جمله مزیت های استان در حوزه افزایش درآمد و اشتغال است. ایجاد کارگاه‌های کوچک تولیدی در مناطق روستایی بر اساس ظرفیت‌های هر روستا و جلوگیری از خام فروشی می تواند زمینه افزایش درآمد خانوارهای روستایی و ایجاد فرصت های اشتغال را برای جوانان روستایی فراهم کند. ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای ، حذف دلالها و واسطه ها از چرخه تولید تا بازار، تغییر الگوی کشت ، استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای برای توسعه کشاورزی، رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید کنندگان محصولات استراتژیک استان از جمله سیب را مورد توجه مدیران استان قرار گیرد.

این مقام مسئول افزود: منطقه آزاد تجاری ماکو به عنوان یکی از بزرگترین مناطق آزاد  تجاری جهان در تبدیل شدن استان به هاب اقتصادی نقش موثری خواهد داشت باید از تمامی ظرفیت های این منطقه برای ایجاد فرصت‌های اشتغال و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیشتر استفاده شود در این راستا اقتصادی کردن زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و هوایی برای استفاده تجار و بازرگانان ضروری است.

استاندار در پایان خاطرنشان کرد: سند آمایش سرزمینی از مهمترین اسناد بالادستی برای شتاب بخشیدن به توسعه استان است. از تلاش کارشناسی برای تنظیم سند آمایش سرزمینی استان آذربایجان غربی قدردانی می کنم. تمامی طرح ها و برنامه های استان باید بر اساس این سند تدوین شود، مدیران دستگاه های اجرایی استان نگاه ویژه به سند آمایش سرزمینی استان آذربایجان غربی، داشته باشند و اجرای طرح ها و پروژه های خود را بر مبنای این سند برنامه ریزی کنند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.