یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
تخصیص ماهانه ۱۰ کیلو مرغ، ۲ کیلو گوشت گوسفند و ۱۰ کیلو شیر به هر خانوار ایرانی
29 مهر 1400 - 10:11
شناسه : 14991
9

۱۰ کیلو مرغ، ۲ کیلو گوشت گوسفند و ۱۰ کیلو شیر به هر خانوار ایرانی با یک سیاستگذاری ساده می توانست به طور ماهانه تخصیص داده شود. دکتر سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون جهش تولید با انتقاد شدید از پرداخت دلار ترجیحی گفت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون بخاطر ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط از پول […]

ارسال توسط :

۱۰ کیلو مرغ، ۲ کیلو گوشت گوسفند و ۱۰ کیلو شیر به هر خانوار ایرانی با یک سیاستگذاری ساده می توانست به طور ماهانه تخصیص داده شود.

دکتر سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون جهش تولید با انتقاد شدید از پرداخت دلار ترجیحی گفت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون بخاطر ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط از پول نفت حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان از دست داده ایم که این مقدار به ازای هر ایرانی بیش از ۸ میلیون تومان می شود.

 

یعنی هر خانوار ایرانی بیش از ماهانه ۸۰۰ هزار تومان یارانه مستقیم را از دست داده است تا عده ای نهاده دامی وارد کنند، اما مشاهده وضعیت بازار نشان می دهد که قیمت کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی؛ سریعتر از متوسط تورم در حال افزایش است و سفره های مردم را نصیبی از این پرداخت های سنگین نبوده است.

 

از بهار سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد دلار ارز ترجیحی با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شده است که نتیجه آن تشکیل صدها پرونده قضائی بوده و امید می رود دولت رئیسی به سرعت به این غارت سیستماتیک پایان دهد.

 

با یارانه مستقیم ماهانه ۸۰۰ هزار تومان به هر خانوار ایرانی از سال ۱۳۹۷ تاکنون، می شد زمینه خرید ماهانه:

 

۱۰ کیلو مرغ با قیمت هر کیلو ۳۵ هزار تومان

۲ کیلو گوشت به قیمت هر کیلو ۱۵۰ هزار تومان

۱۰ کیلو شیر با قیمت هر لیتر ۱۵ هزار تومان

را فراهم کرد، اما در عمل همه این اقلام در حال ناپدید شدن از سفره مردم هستند، زیرا دولت به جای پرداخت پول به طور مستقیم به مصرف کننده ایرانی، آنرا به عده ای انگشت شمار داده است تا به جای مردم تصمیم گیری و هزینه کنند.

 

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.