دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت ×
تداوم و پشتکار راز موفقیت کارآفرین نمونه ارومیه  در عرصه ی تولید فرش دستباف
09 بهمن 1396 - 9:06
شناسه : 3596
19

شامل پاک نیا متولد ۱۳۴۷ از معدود کارآفرینان موفق در عرصه قالی بافی در ارومیه می باشد که با تکیه بر توانایی و شناخت استعدادهای ذاتی خود توانسته است با سی سال سابقه برای بیش از  ۴۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی کند. شامل فعل توانستن را از همان دوران کودکی خود به خوبی صرف […]

ارسال توسط :

شامل پاک نیا متولد ۱۳۴۷ از معدود کارآفرینان موفق در عرصه قالی بافی در ارومیه می باشد که با تکیه بر توانایی و شناخت استعدادهای ذاتی خود توانسته است با سی سال سابقه برای بیش از  ۴۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال زایی کند.

شامل فعل توانستن را از همان دوران کودکی خود به خوبی صرف کرده است یعنی زمانی که به تنهایی و با سرمایه اندک در کنج منزل پدری مشعول یادگیری و بافت قالیچه های کوچک بود با زیر پا گذاشتن تمامی دوران خوش کودکی و مدرسه خود را برای ساختن آینده ی رویاهایش آماده میکرد.

 

اگرچه  وی موفقیت چشم گیری در تحصیل نداشته اما تاکنون موفق شده طرح های زیبای خود که از گره خوردن تار پود قالی به دست آمده به منصه ظهور برساند و با این هنر ذاتی خود برای بخشی از کارجویان و جوانان مناطق حاشینه نشین کشتارگاه و اسلام اباد ارومیه شغل ایجاد کند.

این کارآفرین موفق نه تنها موفقیت را به صحنه اقدام و عمل کشانده بلکه روزانه  امید را در دل جوانان علاقمند به هنر قالیبافی ایجاد و بارور ساخته است؛ انگشتان توانای این هنرمند، مربیان زیادی را پرورش داده که آنها هم اکنون صاحب ایده و خلاقیت هستند.

شامل پاک نیا برنامه ریزی و علاقه را از مهمترین عوامل موفقیتش در بازار داخل یاد کرد و گفت :  برنامه‌ریزی شرط حضور در قالی بافی به شمار میرود زیرا محصول تولید شده بایستی براساس نیاز بازار باشد.

این کار آفرین نمونه ی ارومیه  مشکلات موجود در سر راه کارآفرینان را بی شمار عنوان کرد و افزود متاسفانه در استان اذربایجان غربی و ارومیه مسولین ارتباط خوبی با کارآفرینان و صاحبان ایده ندارند زیرا به جای حمایت و ارائه ی تسهیلات بانکی به کارآفرینان با اخذ مالیات و سایر هزینه های هنگفت مانع پیشرفت و اشتعال زایی برای جوانان می شوند  و همین امر کافیست تا آمار بیکاری در ارومیه روز به روز افزایش یابد.

وی تعداد کاراگاه های فرش بافی در ارومیه را انگشت شمار عنوان کرد و گفت تمامی کاراگاه های قالی بافی که چندین سال پیش فعالیت داشتند به دلیل عدم حمایت مسولین و بانکها ورشکسته و تعطیل شدند که با ادامه این روند صنعت قالی بافی در ارومیه به طور کامل از بین خواهد رفت .

هنر فرش ایران آوازه ای به بلندای جهان دارد و صد حیف و هزاران افسوس که مسئولین دولتی کمترین حمایت را از این صنعت عظیم ارز آور می کنند بیمه ی قالیبافان با مشکلات فراوانی روبروست و نیازمند ورود مستقیم دولت دارد تا با نقش حمایاتی خود کسب و کار را رونق بخشد .

کشور چین از هنرهای بدل کاری خود هیچ وقت دست نمی کشد و با اجناس بونجول خود دست تمام دنیا را بسته است و در آخرین اقدام خود نقشه های اصیل ایرانی را کپی پیست کرده و فرش های بی کیفیت دست باف خود را با نام نشانی ایران به دنیا عرضه می کند .

 

شامل پاک نیا کارآفرین موفق ارومیه ای در پایان سخنان خود با توصیه به جوانان و افرادی که قصد ورود به این حرفه را دارند افزود : موفقیت در قالی بافی به هیچ وجه صورت نخواهد گرفت مگر با تداوم حضور ، پشتکار و علاقه ی ذاتی هر شخص و به همین دلیل استعداد و پشتکار لازمه ورود به این هنر اصیل ایرانی و موفقیت در زمینه ی کسب و کار می باشد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.