چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
تولید واکسن ایرانی ویژه اُمیکرون از سوی گروه دارویی برکت
27 بهمن 1400 - 12:24
شناسه : 16088
12

پیش مقاله تولید واکسن ویژه سویه اُمیکرون از سوی گروه دارویی برکت آماده و در سایت بیوارکایو منتشر شد. سویه جدید اُمیکرون بیش از پیش در جامعه در حال چرخش است و گزارش‌های علمی، بیانگر فرار این واریانت از آنتی‌های بادی‌های تولیده شده واکسن‌های فعلی کرونا و کاهش تأثیرگذاری آنها روایت می‌کند و همین عاملی […]

ارسال توسط :

پیش مقاله تولید واکسن ویژه سویه اُمیکرون از سوی گروه دارویی برکت آماده و در سایت بیوارکایو منتشر شد.

سویه جدید اُمیکرون بیش از پیش در جامعه در حال چرخش است و گزارش‌های علمی، بیانگر فرار این واریانت از آنتی‌های بادی‌های تولیده شده واکسن‌های فعلی کرونا و کاهش تأثیرگذاری آنها روایت می‌کند و همین عاملی برای افزایش نگرانی‌ها در میان جامعه شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز در دی ماه سال جاری، با انتشار اطلاعیه‌ای، سیاست تکرار دزهای بوستر را رویکرد پایداری ندانسته و تولیدکنندگان واکسن را به بروزرسانی واکسن‌ها متناسب با سویه‌های غالب دعوت کرده است.بر همین اساس گروه دارویی برکت با رصد یافته‌‌های علمی و ضمن مشورت با متخصصین این حوزه، تولید واکسن اختصاصی اُمیکرون را یک ماه پس از شناسایی این ویروس در کشور به نتیجه رساند و مطالعه‌ واکسن بروز شده را روی مدل حیوانی اجرا کرده است.

نتایج اولیه‌ این مطالعات نشان‌دهنده خنثی سازی ۱۰۰٪ سویه‌ امیکرون از سوی واکسن جدید و بی‌خطری آن در مطالعات حیوانی است که گزارش این مرحله مطالعات حیوانی این واکسن به صورت پیش مقاله در سایت بیوارکایو منتشر شد.

گروه دارویی برکت با توجه به سرعت بی‌سابقه‌ انتشار سویه اُمیکرون در سطح جامعه و نیز نتایج امیدوارکننده‌ مطالعات حیوانی، تولید انبوه واکسن مختص این سویه را آغاز کرده است. با تأکید بر همین مسأله، پروتکل پیشنهادی اجرای مطالعه بالینی واکسن جهت تصمیم‌گیری تقدیم سازمان دارو و غذا و کمیته اخلاق شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.