دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
جایگاه شهید علی صیاد شیرازی در میان نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد
21 فروردین 1396 - 8:35
شناسه : 311
40

مدتی گذشت و من با دقت بیشتری اعمال و حرکات شهید صیاد شیرازی را زیر نظر گرفتم، اما وقتی با اخلاص، ایثار، جان فشانی و گذشت این رزمنده وارسته روبه رو شدم از افکار قبلی ام به شدت پشیمان شدم و به این واقعیت رسیدم که فرماندهی دلسوزتر، پرکارتر و مخلص تر از ایشان در […]

ارسال توسط :

مدتی گذشت و من با دقت بیشتری اعمال و حرکات شهید صیاد شیرازی را زیر نظر گرفتم، اما وقتی با اخلاص، ایثار، جان فشانی و گذشت این رزمنده وارسته روبه رو شدم از افکار قبلی ام به شدت پشیمان شدم و به این واقعیت رسیدم که فرماندهی دلسوزتر، پرکارتر و مخلص تر از ایشان در جمع نیروها وجود ندارد.

مرحوم رحیم احمدی (مامو رحیم) فرمانده سابق سازمان پیشمرگان مسلمان کرد خاطره ای از روزهای حضور شهید علی صیاد شیرازی در مناطق عملیاتی کردستان را این گونه بازگو می کند:

شهید علی صیاد شیرازی در اکثر عملیات ها در کنار پاسداران و نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد بود و یکی از طراحان اصلی عملیات هایی بود که نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در آن ها شرکت می کردند. ایشان در اکثر عملیات ها دوشادوش نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در خطرناک ترین مناطق کردستان حاضر می شد.

اوایل پاکسازی کردستان که شهید صیاد شیرازی به منطقه آمده بودند، به دلیل اینکه شخصاً شناخت درست و مناسبی از ایشان نداشتم، یک سوءظن عجیبی نسبت به ایشان داشتم و فکر می کردم که ایشان از عوامل نفوذی است و تا حدودی رعایت جوانب را می کردم؛ در واقع وقتی بی پروایی و شجاعت یک نیروی غیربومی را می دیدم که تا چه اندازه بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای در عملیات ها شرکت می کند و در شرایط سختی که دولت موقت و بعد از آن دولت بنی صدر در فکر خیانت به مردم کردستان بودند، حضور افراد بی ادعا و زحمت کشی هم چون شهید صیاد شیرازی کمی به نظرمان مشکوک می رسید.

مدتی گذشت و من با دقت بیشتری اعمال و حرکات شهید صیاد شیرازی را زیر نظر گرفتم، اما وقتی با اخلاص، ایثار، جان فشانی و گذشت این رزمنده وارسته روبه رو شدم از افکار قبلی ام به شدت پشیمان شدم و به این واقعیت رسیدم که فرماندهی دلسوزتر، پرکارتر و مخلص تر از ایشان در جمع نیروها وجود ندارد.

بعد از این دوران بود که من و شهید صیاد شیرازی از همکاران صمیمی همدیگر شدیم و همانند دو دوست که سال ها همدیگر را می شناسند، در کنار هم به دفاع از اسلام، قرآن و میهن اسلامی پرداختیم.

قرار بود یک ستون نظامی از سنندج به طرف مریوان حرکت کند و شهید صیاد شیرازی هم فرماندهی این ستون را بر عهده داشت. ستون در مسیر حرکت در کمین نیروهای ضد انقلاب گرفتار می شود و در محاصره کامل قرار می گیرد. نیروهای ضدانقلاب به قصد تصرف توپخانه به طرز وحشتناکی به نیروهای ستون حمله می کنند و ستون نظامی را به محاصره در می آورند.

ما در مقر فرماندهی شهرستان سنندج بودیم که خبر رسید ستون نظامی در ما بین مسیر در کمین نیروهای ضد انقلاب گرفتار شده است. به اتفاق جمعی از نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد راهی منطقه شدیم و به یاری خداوند توانستیم حلقه محاصره را بشکنیم و ستون نظامی را از تیر رس دشمن نجات دهیم.

بعدها شهید صیاد شیرازی هر وقت ما را می دید می گفت: اگر نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد نبودند، ستون نظامی حتماً نابود می شد.

منیع: پیشمرگ روح الله

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.