شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
جذب نیرو در شهرداری ارومیه طبق قوانین گزینشی صورت نمی‌گیرد/ لزوم ارسال آمار کامل دریافتی کارکنان شهرداری به کمسیون بودجه
22 آذر 1400 - 11:42
شناسه : 15458
8

رییس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در جذب نیرو در شهرداری، طبق قوانین گزینشی عمل نمی‌شود و شهرداری ارومیه آمار و گزارش کامل نیروهای شهرداری و دریافتی‌هایشان به صورت عددی و ریالی و محل خدمتشان را به کمیسیون بودجه ارسال کند. حسین پناهی اظهار داشت: شفافیت و انضباط مالی باید مدنظر قرار […]

ارسال توسط :

رییس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در جذب نیرو در شهرداری، طبق قوانین گزینشی عمل نمی‌شود و شهرداری ارومیه آمار و گزارش کامل نیروهای شهرداری و دریافتی‌هایشان به صورت عددی و ریالی و محل خدمتشان را به کمیسیون بودجه ارسال کند.

حسین پناهی اظهار داشت: شفافیت و انضباط مالی باید مدنظر قرار گرفته و عملکرد سالانه مورد بررسی قرار گیرد.

 رییس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: در گزارش‌های مالی طی حسابرسی ایراداتی بر محل حسابرسی شده وارد می‌شود و لازم است پیگیری های لازم انجام گیرد.

وی گفت: با خزانه داری متمرکز حسابرسی متمرکز برقرار شود تا نوید بخش شفافیت،انسجام وانضباط مالی باشد.

پناهی ادامه داد: روند امور باید به نحوی باشد تا در مصوبات و تصمیمات کمیسیون‌های شورا از نتایج حسابرسی‌های خود استفاده مثبت کرده باشیم.

وی تأکید کرد: در سامانه پاکنا طبق دستور العمل باید برای وارد کردن اطلاعات همکاران از سوی کارگزینی انجام شده و گزارش آن به شورا ارائه شود.

پناهی با بیان اینکه در بودجه نویسی نیز  باید توجه ویژه به آمار پرسنل و حقوق‌های دریافتی‌های آنها داشت تا واقع بینانه تر باشد، ادامه داد: بررسی‌های لازم در خصوص پرداخت‌هایی با عناوین مختلف از سوی سازمانها و مجموعه‌های مختلف شهرداری به افراد باید بررسی و تحقیق لازم صورت گیرد.

وی بر ساماندهی جذب نیرو در شهرداری ارومیه تأکید کرد و افزود: در جذب نیرو در شهرداری متاسفانه طبق قوانین گزینشی عمل نمی شود.

پناهی با تأکید بر اصلاح ساختارها در شهرداری و توجه ویژه به این حوزه اظهار کرد: موانع و محدویت ها را بر اساس شعار سال باید مدنظر قرار داده و رفع کنیم  و پرداخت های شفاف و انضباط مالی و  پرداختی های همسان سازی ها  در حقوق پرسنل مورد توجه قرار داده شود.

وی خواستار ارسال آمار و گزارش کامل نیروهای  شهرداری و دریافتی‌هایشان  به صورت عددی و ریالی و محل خدمتشان به کمیسیون بودجه و امور حقوقی شد چرا که بر اساس آمار نیروی انسانی موجود بودجه نویسی انجام خواهد شد.

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: حقوق رانندگان استیجاری از پایان قرارداد تا پایان شهریور ماه باید ۲۵ درصد افزایش یابد و از پایان شهریور افزایش  ۵۰ درصد برای رانندگان سواری و  افزایش۷۵ درصد برا خودروهای باری  تا پایان سال مدنظر قرار گیرد ولی طبق مصوبه شهرداری این مصوبه اعمال نشد است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.