دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
جلسه شورای پیشگیری از جرایم پرتکرار حوزه قضایی نقده
18 تیر 1403 - 23:51
شناسه : 20614
3

رشد ۵ درصدی کشف جرایم سرقت در نقده با حضور دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و بخشی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، جلسه شورای پیشگیری از جرایم پرتکرار حوزه قضایی نقده در راستای پیشگیری از جرایم پر تکرار و مقابله با […]

ارسال توسط :

رشد ۵ درصدی کشف جرایم سرقت در نقده
با حضور دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی، مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و بخشی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، جلسه شورای پیشگیری از جرایم پرتکرار حوزه قضایی نقده در راستای پیشگیری از جرایم پر تکرار و مقابله با سرقت خاصه سرقت اموال دولتی و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال روز دوشنبه ۱۸ تیر ماه در این شهرستان برگزار شد.
دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه گفت: شهرستان نقده خاص و ویژه است و کار نیز می بایست در این حوزه خاص و ویژه باشد از این رو انتظار از عزیزان رسیدن به نقطه مطلوب و آرمانی با حرکت در مسیر رشد و تعالی است.
عتباتی با اشاره به رشد ۵ درصدی کشف جرایم سرقت در این شهرستان گفت: همه باید در حوزه پیشگیری تلاش کنند چرا که با پیشگیری هزینه و عوارض جانبی جرایم کمتر است و باید در حوزه پیشگیری کار علمی و کارشناسانه انجام پذیرد.
وی افزود: می بایست با آسیب شناسی برنامه هایی در جهت آموزش مهارت های رفتاری داشت و اجازه بروز جرایم را نداد و به سمت و سوی عدالت ترمیمی و اصلاح و تربیت رفت.
رئیس کل دادگستری استان با تحسین صدور مجازات‌های جایگزین حبس معرفی نزدیک به ۷۰ نفر از معتادین متجاهر به کمپ های ترک اعتیاد در نقده این امر را در پیشگیری از سرقت های خرد بسیار موثر دانست و از مجموعه مدیریتی شهری نیز خواست تا با همراهی تمامی مجموعه ها کمپ ترک اعتیاد و گرمخانه را در این شهرستان احداث نمایند.
مقام ارشد قضایی استان همچنین به اقدامات پیشگیرانه دستگاه های دولتی و شرکت های خدمات رسان برای حفاظت و صیانت از اموال خود که بیت المال هستند نیز تاکید و گفت که به طور مثال در مرکز استان با تبدیل کابل های برق مسی به خودنگهدار میزان سرقت این کابلها در ظرف چهار ماه ۴۰ درصد کاهش یافته است.
عتباتی در پایان تاکید کرد که با کار علمی و میدانی مجموعه های قضایی، انتظامی، مدیریت شهری و مجموعه های دخیل باید به سمت و سوی کاهش جرایم رفت چرا که جرایمی همچون سرقت و نزاع هر چند که کم اهمیت باشند باعث ایجاد و احساس ناامنی در جامعه و مردم می شوند و باید تلاش کرد با پیشگیری از این جرایم و برخورد با مجرمان، احساس امنیت را در جامعه و مردم حکم فرما کرد.
مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این جلسه به مصوبات جلسات پیشگیری از سرقت اموال دولتی شرکت های خدمات رسان و تقسیم کار ملی اشاره و خواستار اهتمام ویژه دستگاه های دولتی و شرکت های خدمات رسان بر صیانت از اموال خود و پیشگیری از سرقت این اموال شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان افزود: رویکرد باید ایجاد احساس امنیت برای مردم باشد و اقدامات پیشگیرانه و حضور به موقع و برخوردهای قاطع اجازه نداد هیچ فردی با هر عنوانی امنیت مردم را تهدید کند چراکه این مطالبه و خواسته اصلی مردم است.
مجیدی در ادامه به دستورات جلسه پرداخت و پس از ارائه گزارش رئیس پلیس پیشگیری و فرمانده انتظامی نقده درخصوص بررسی اطلس جغرافیایی جرم سرقت در نقده و ارائه راهبردهای پیشگیرانه و ارائه گزارش دادستان نقده مبنی بر بررسی میزان و عوامل موثر بر افزایش خشونت در این شهرستان و ارائه راهبردهای پیشگیرانه از جانب دستگاه های متولی اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.