یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
حریم رودخانه شهرچای ارومیه از وجود نخاله ها پاکسازی می شود
05 آذر 1402 - 9:28
شناسه : 19626
2

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت:حریم رودخانه شهرچای ارومیه از وجود نخاله ها پاکسازی می شود. ظهر امروز جمعی از مسئولین استانی و شهرستان ارومیه از وضعیت مدیریت نخاله‌های ساختمانی در حریم رودخانه شهرچای بازدید کردند. در این بازدید که با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، […]

ارسال توسط :

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت:حریم رودخانه شهرچای ارومیه از وجود نخاله ها پاکسازی می شود.

ظهر امروز جمعی از مسئولین استانی و شهرستان ارومیه از وضعیت مدیریت نخاله‌های ساختمانی در حریم رودخانه شهرچای بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی، شهردار ارومیه و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان انجام شد، مقرر گردید شرکت آب منطقه‌ای نسبت به آزادسازی حریم رودخانه و شهرداری ارومیه نیز نسبت به جمع آوری نخاله‌های ساختمانی و انتقال آن به مراکز مجاز دفن پسماند‌های عمرانی اقدام فوری بعمل آورند.

دکتر سعید شهند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این بازدید با اشاره به وضعیت نامطلوب مدیریت پسماند‌های ساختمانی در شهر ارومیه بیان داشت: بر اساس قانون، شهرداری ارومیه به عنوان مدیریت اجرایی پسماند‌ها در داخل محدوده و حریم شهر موظف به مدیریت اصولی انواع پسماند‌ها از جمله نخاله‌های ساختمانی است و بایستی بر اساس تکالیف قانونی خود این مهم را پیگیری و اجرایی نماید.

وی با اشاره به وظیفه نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست در این باره گفت: پیگیری اجرای سریع مصوبات کارگروه مدیریت پسماند استان در این زمینه و همچنین رعایت حریم قانونی رودخانه شهرچای از سوی سازمان آب منطقه‌ای استان از تصمیمات مورد تاکید این بازدید بود که مقرر شد طی ماه جاری این موضوع عملیاتی گشته و بستر رودخانه شهرچای پاکسازی و آزاد سازی گردد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.