چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024 ساعت ×
خبری خوب برای کشاورزان
30 آذر 1398 - 15:22
شناسه : 8432
24

‍ محمد حضرت پور شهردار ارومیه : با وزیر صمت در رابطه با صادرات سیب آذربایجان غربی مذاکره خوبی انجام دادیم. گروسی: از شهردار ارومیه جهت پیگیری مشکلات صادرات سیب تشکر می کنم به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور در جلسه بررسی مشکلات و موانع صادرات سیب آذربایجان […]

ارسال توسط :

‍ محمد حضرت پور شهردار ارومیه : با وزیر صمت در رابطه با صادرات سیب آذربایجان غربی مذاکره خوبی انجام دادیم.

گروسی: از شهردار ارومیه جهت پیگیری مشکلات صادرات سیب تشکر می کنم

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور در جلسه بررسی مشکلات و موانع صادرات سیب آذربایجان غربی که با حضور دستگاهها، نهادها و ادارات مرتبط و متولی برگزار شد، اظهار کرد: کمک به کشاورزان و باغداران کمک به اقتصاد ارومیه و استان است و همه دستگاهها و ادارات باید هرآنچه که در توان دارند در این راه مساعدت کنند.

وی با توجه به صحبت هایی که در حین جلسه مبنی بر ضرورت وجود بخشنامه هایی از سوی وزارت صمت و ابلاغ آن جهت تسریع روند صادرات مطرح شد، ادامه داد: با دکتر رحمانی وزیرمحترم صمت حتما صحبت می کنم تا مشکل صادرات سیب ارومیه را حل کند، چرا که نمی گذاریم باغداران سیب و همچنین بازرگانان متضرر شوند.

شهردار ارومیه با توجه به مباحثی پیرامون واردات میوه های گرمسیری در ازای صادرات سیب و برخی صحبت ها مبنی بر پیش آمدن موانعی برای این کار گفت: همه باید بدانند سود بازرگانان سیب از واردات میوه های گرمسیری است و باید تضمین لازم به آنها داده شود وگرنه سبب اختلال در فرآیند صادرات خواهد شد.

حضرت پور تأکید کرد: از هرگونه اقدامی که باعث زمینگیر شدن صادرکنندگان می شود باید جدا حذر کرد چون در نهایت در بلندمدت این باغداران و روستاییان و اقتصاد این استان است که متضرر می شود.

وی درخواست کرد: از بانک کشاورزی منابعی در اختیار استان قراربگیرد و از معاونت اقتصادی استاندار درخواست این موضوع را داریم تا در بحث سورت و کامیونهای یخچالدار مساعدت کنند‌.

در ادامه گروسی مدیرکل دادگستری آذربایجان غربی نیز از تشکیل این جلسه با پیشنهاد و پیگیری شهردار ارومیه تقدیر و تشکر کرد و تأکید کرد این جلسه و نتایج و مصوبات آن در کمترین زمان ممکن باید اجرایی شده و تسریع در صادرات سیب از استان را باید شاهد باشیم .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.