شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
خبر خاص وزیر صمت از آینده ایران خودرو و سایپا، برنامه مخبر در حال اجرا است!
06 فروردین 1401 - 13:27
شناسه : 16465
9

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت عرضه سهام ایران خودرو و سایپا در بورس در سال ۱۴۰۱ گفت: ۴۰ و ۲۵ درصد سهام سایپا و ایران خودرو متعلق به دولت و خود سهامداری است و باید به بخش خصوصی واگذار شود. قرارداد مربوط به ارزشگذاری […]

ارسال توسط :

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت عرضه سهام ایران خودرو و سایپا در بورس در سال ۱۴۰۱ گفت: ۴۰ و ۲۵ درصد سهام سایپا و ایران خودرو متعلق به دولت و خود سهامداری است و باید به بخش خصوصی واگذار شود. قرارداد مربوط به ارزشگذاری سهام این دو بلوک توسط کارشناسان رسمی دادگستری منعقد شده و انتظار می رود طی روزهای آینده، زمینه واگذاری این دو بلوک فراهم شود.

 

این خبر در کنار خبر نورنیوز درباره برنامه های محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و فرمانده اقتصادی دولت که اعلام کرده بود یک کنسرسیوم ۴ وجهی متشکل از زر ماکارون، ماموت، میهن و گلرنگ خریدار سهام ایران خودرو و سایپا خواهند شد نشان می دهد که وزیر صمت در حال اجرای برنامه دیکته شده از بالا است.

 

از سال ۱۳۹۰ با بهانه های عجیب قانون تجارت درباره شرکت های خودروسازی معلق شده و با دخالت های بی منطق دولتی خودروسازی ایران در حال احتضار قرار گرفته است که ظاهرا این وضعیت ادامه دارد و نهایی خواهد شد.

 

کارشناسان مستقل معتقدند که بدون تعیین تکلیف اتمسفر صنعت و بازار خودرو در کشور همراه با مذاکره پشت درهای بسته با ۴ شرکت که هیچ یک سابقه معنی داری در صنعت خودرو ندارند، باعث ایجاد تغییرات اساسی نخواهد شد و سوالی مشخص از مخبر و وزیر صمت که ظاهرا اختیاراتی از خود ندارد؛ مسئولیت بازار خودرو کشور پس از واگذاری سهام به این ۴ شرکت و ادامه وضعیت اسفناک کنونی با کیست؟

 

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.