پنجشنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 22 February , 2024 ساعت ×
خدمت رسانی سپاه به عشایر کوچ رو سیلوانا
25 تیر 1397 - 8:10
شناسه : 4912
12

سپاه گردان شهید خرزای لشکر۳ حمزه (ع) سپاه شهداء در اقدامای ارزشمند تعداد ۲۰ عدد سرویس بهداشتی سیار با هدف حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی بین عشایر ییلاق نشین منطقه سیلوانا توزیع کرد . در راستای اجرای برنامه های ابتکاری بسیج مستضعفین۱۳۹۷ و برقراری امنیت کوچ عشایر و اجرای طرح های مردمیاری ، […]

ارسال توسط :

سپاه گردان شهید خرزای لشکر۳ حمزه (ع) سپاه شهداء در اقدامای ارزشمند تعداد ۲۰ عدد سرویس بهداشتی سیار با هدف حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی بین عشایر ییلاق نشین منطقه سیلوانا توزیع کرد .

در راستای اجرای برنامه های ابتکاری بسیج مستضعفین۱۳۹۷ و برقراری امنیت کوچ عشایر و اجرای طرح های مردمیاری ، حوزه بسیج ۳۱ شهید کوهنورد گردان شهید خرازی لشکرعملیاتی۳حمزه(ع) طی حضور در ییلاقات عشایر منطقه مرگور ، باهدف حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی تعداد ۲۰ عدد سرویس بهداشتی سیار را به ییلاق نشینان این منطقه توزیع نمود.
تأمین امنیت پایدار زیستگاهها و ییلاقات فصلی عشایر یکی دیگر از مسائل قابل اهمیت است که با همکاری و تعامل سپاه و انتظامی در بخش نوار مرزی ارومیه بخصوص مناطق ییلاقی سیلوانا مشهود می باشد .

موضوع حفظ و حراست از محیط زیست با توجه به تغیر وضعیت آب و هوایی کشور این روزها از مهم ترین دغدغه های کشور محسوب می شود .عشایر باید بعنوان میراث دار محیط زیست کشورمان کاملا آگاه شوند و آموزش های لازم جهت حفظ و حراست از این گنجینه و ثروت ملی را ببینند .

عشایر مرزنشین کشور عزیزمان ایران اسلامی در کنار جامعه‌ی شهری و روستایی، همواره نقش بارز و تعیین کننده‌ای در سرنوشت سیاسی و حیات اقتصادی کشور دارند و امروز دولت محترم باید توجه ویژه ای را به این غیور مردان و شیر زنان مرزدار بکند و ادرات مرتبط باید مرتب سرکشی های لازم را انجام بدهند تا بتوانند مشکلات عشایر را تا حدودی زیادی حل و فصل نمایند .

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کماکان کم کاری بخش های اداری و دولتی را در نقطه ی صفر مرزی سیلوانا به دوش می کشد .

نیروهای سپاه گردان شهید خرازی سیلوانا از هیچ کمکی برای عشایر کوچ رو دریغ نمی کنند و علاوه بر تامین امنیت پایدار در ییلاقات مرزی با ارسال کیپ های پزشک سیار ، اورژانس سیار و سرکش های منظم ، سعی در رسیدگی به امورات عشایر غیور مرزنشین می باشند .

عشایر و مرزنشینان در طول ادوار و عرصه های مختلف تاریخ در تمامی بزنگاههای سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی و حساس ترین برهه های تاریخ سینه به سینه ی برادران نظامی و انتظامی، پیشگامان مبارزه با حمله‌ی بیگانگان و چپاولگران بوده و حافظان مرز و بوم میهن خود و مال و ناموس هموطنان به شمار می روند.

رشادت ها و فداکاری های عشایر در تاریخ ثبت گردیده است و در این مسیر شهدای فراوانی را تقدیم ایران اسلامی نموده اند به نحوی که امام خمینی (ره) عشایر را ذخایر انقلاب می‌نامند.
لذا باید با تمام سعی و همت خود تلاش کنیم تا ضمن نظم بخشی به تمامی قابلیتها و توانمندی‌های عشایر عزیز ، در مورد رفع محرومیت و افزایش سطح رفاه و زندگی آنان در عرصه‌ی ییلاق و قشلاق، ایل راه‌ها و روستاهای مسیر عشایر اقدامات لازم انجام گردد تا در نتیجه امکانات و اسباب لازم مهیا شود و روحیه‌ی سلحشوریشی مرزنشین های عزیز عشایر به ویژه در عرصه‌ی امنیت پایدار حفظ شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.