سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
خریداران طلا بشتابند
16 فروردین 1401 - 8:28
شناسه : 16493
8

خریداران طلا بشتابند زیرا بهترین زمان برای خرید طلا فرا رسیده است. خریداران طلا بشتابند زیرا بهترین زمان برای خرید طلا فرا رسیده است. چه کسانی که به دنبال سفته بازی هستند و چه کسانی که از سفته بازی بیزارند، اما ناگزیرند برای حفظ ارزش پول خود چاره ای بیاندیشند و پس انداز کافی نیز برای راه اندای کسب […]

ارسال توسط :

خریداران طلا بشتابند زیرا بهترین زمان برای خرید طلا فرا رسیده است.

خریداران طلا بشتابند زیرا بهترین زمان برای خرید طلا فرا رسیده است. چه کسانی که به دنبال سفته بازی هستند و چه کسانی که از سفته بازی بیزارند، اما ناگزیرند برای حفظ ارزش پول خود چاره ای بیاندیشند و پس انداز کافی نیز برای راه اندای کسب و کار خرد در اختیار ندارند.

بررسی و پیش بینی بازارهای جهانی نشان می دهد که فنر فشرده شده طلا بیش از این توان تحمل ندارد و امکان پرش آن جدی است. این پرش برخلاف پیش بینی های سال ۲۰۲۰ تا محدوده ۲۵۰۰ دلار نیست و اعداد بسیار بالاتری را تجربه خواهد کرد. اما نباید انتظار کوتاه مدت و تا میان مدت داشت و به زمان بیشتری برای رسیدن به سقف قیمتی نیاز دارد.

برهم خوردن شدید توازن نقدینگی پول جهانی دلار با قیمت طلا باعث شده است تا فلز زرد به غایت ارزان شود. اگرچه آمریکا و انگلیس می دانند که با جهش قیمت طلا؛ هدیه ای گرانبها را دو دستی به چین و روسیه تقدیم کرده اند، اما ابزار لازم برای حفظ قیمت طلا با طراحی انجام شده برای اقتصاد دوران کرونا از دست رفته است.

آمریکا و انگلیس باید بین دو بدی؛ یک بدی غیرقابل اجتناب که افزایش قیمت طلا باشد که اجتناب ناپذیر است و یک بدی که متعاقب آن اتفاق می افتاد یعنی جهش در ارزش ذخایر چین و روسیه انتخاب کنند. در واقع انتخابی وجود ندارد و با یک امر محتوم مواجه هستیم.

انتظار می رود که قیمت طلا تا سال ۲۰۳۰ به مرز ۱۰ هزار دلار برسد که فعلا عددی باورنکردنی است، اما در واقع اتفاق خواهد افتاد و برای کسانی که سرنوشت طلا را از زمان نظام پایه طلا تاکنون پیگیری می کنند، اصلا عجیب و باورنکردنی نیست.

طلا تنها عرصه ای است که دارندگان پس اندازهای خرد می توانند همپای بزرگان جهانی و در حالیکه خشم آنها را نظاره می کنند، سود ببرند. طلا به عنوان محل سنتی پس انداز زنان خانه دار به کانون توجه سرمایه گذاران تبدیل می شود.

تثبیت قیمت دلار در محدوده ۲۵ هزار تومان باعث می شود تا نگرانی بابت اثر معکوس کاهش نرخ ارز بر قیمت جهانی طلا برای خریداران ایرانی منتفی شود و از این نظر نگرانی نداشته باشند.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.