جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024 ساعت ×
درس حکومت لائیک ترکیه به حکومت دینی ایران
26 تیر 1400 - 9:53
شناسه : 13644
10

حفظ رشد اقتصادی و ساعت کار زیاد در ایران به کلیشه ای نخ نما بدون مستندات واقعی تبدیل شده است که حتی هنجارهای مذهبی را هم زیر پا می گذارد.  ایران با یک دهه رشد اقتصادی نزدیک به صفر یکی از کم تعطیلات ترین کشورهای دنیا است و تقریبا تعطیلات قابل برنامه ریزی خاصی ندارد. […]

ارسال توسط :

حفظ رشد اقتصادی و ساعت کار زیاد در ایران به کلیشه ای نخ نما بدون مستندات واقعی تبدیل شده است که حتی هنجارهای مذهبی را هم زیر پا می گذارد.

 ایران با یک دهه رشد اقتصادی نزدیک به صفر یکی از کم تعطیلات ترین کشورهای دنیا است و تقریبا تعطیلات قابل برنامه ریزی خاصی ندارد. بیشترین تعطیلات آن به عید نوروز مربوط می شود که برای کارمندان ۴ روز و برای دانش آموزان و دانشجویان خدا می داند چند روز است، اما این وضعیت را با کشور لائیک ترکیه مقایسه کنید تا برخی حقایق روشن شود!

کشور ترکیه به مناسبت عید قربان تعطیلات ۱۱ روزه دارد که تاکنون ۹ روز بوده است، اما قرار است به ۱۱ روز افزایش یابد.

تصور اینکه در جمهوری اسلامی ایران با حکومت دینی به مناسبت عید فطر، عید قربان و عید غدیر تعطیلات حتی ۱ هفته ای وجود داشته باشد محال است و پس از کشمکش شدید مجلس لاریجانی با محمود احمدی نژاد تعطیلات عید فطر به ۲ روز افزایش یافت که آنهم هر دو سال یک بار منطبق بر پنجشنبه و جمعه شده و عملا از خاصیت می افتد.

درحالیکه مدیران اقتصادی کشور با بهانه کار و تلاش مانع از تصویب تعطیلات کافی مذهبی برای مردم می شوند که یکی از بدترین کارنامه های مدیریتی را دارند و وعیت اقتصاد کشور نشان می دهد چگونه کشور را اداره می کنند.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.