جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024 ساعت ×
دلبستگی دولت رئیسی به یادگار روحانی و جهانگیری!
12 مهر 1400 - 9:51
شناسه : 14789
8

تنها جایی که حسن روحانی کار رئیسی را راحت کرده است می توان در آمار ۶ ماهه ارزی سال ۱۴۰۰ مشاهده کرد.   آمارهای ۶ ماهه ارز تخصیص یافته با نرخ ۴۲۰۰ تومانی پرده جدیدی از غارت سیستماتیک در اقتصاد ایران را نشان می دهد.   بانک مرکزی آمار تخصیص دلار ۴۲۰۰ در نیمه نخست […]

ارسال توسط :

تنها جایی که حسن روحانی کار رئیسی را راحت کرده است می توان در آمار ۶ ماهه ارزی سال ۱۴۰۰ مشاهده کرد.

 

آمارهای ۶ ماهه ارز تخصیص یافته با نرخ ۴۲۰۰ تومانی پرده جدیدی از غارت سیستماتیک در اقتصاد ایران را نشان می دهد.

 

بانک مرکزی آمار تخصیص دلار ۴۲۰۰ در نیمه نخست سال جاری را منتشر کرده است که نشان می دهد در ۶ ماه ابتدایی امسال، ۹٫۵ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و واکسن تامین ارز شده است. این میزان به اندازه کل مصرف سال ۱۳۹۹ می باشد. عطش دولت حسن روحانی با میدان داری اسحاق جهانگیری، همتی و کمیجانی و سایر مقام های دولت اعتدال برای تخصیص نیاز ۱ ساله کشور در ۶ ماه برای چه بوده است؟

 

اگر تمام ارز سال گذشته تخصیص داده شده است، چرا تیم اقتصادی سردرگم دولت رئیسی سریعتر به این بمب ویرانگر پایان نداده و واردات با نرخ دلار بازار را آزاد اعلام نمی کند تا قیمت ها کاهش یابد و بخشی از مشکلات مردم حل شود؟

 

چندی پیش عنوان شد که ۱ میلیارد دلار از ارز تخصیص داده شده گم شده است! که ادعای مضحکی است و در حسابداری چیزی گم نمیش ود، که نشان می دهد؛ میلیاردها دلار از ارز تخصیص داده شده فقط دریافت شده و چیزی ما به ازای آن وارد کشور نشده است. مطمئنا این مساله منحصربفرد نیست و از نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار ارز ترجیحی پرداخت شده از سال ۱۳۹۷ تاکنون، دهها میلیارد دلار فقط توزیع شده و عده ای را سوپرمیلیاردر کرده است. یا به ازای این میلیاردها دلار ارز پرداختی چیزی وارد کشور نشده است و یا کالاهای وارد شده نیز بالاتر از قیمت بازار به فروش رسیده که اوج هنرمندی مدیران و تصمیم گیران اقتصاد ایران را نشان می دهد.

 

اثر وجود ارز ترجیحی با این همه فساد حیرت آور که معادل ریالی آن به اندازه بودجه ۲ سال کشور است، گرانتر کردن کالاهای اساسی است و حذف چنین عنصر مخربی نیاز به مقدمه سازی ندارد و یک شبه هم می تواند انجام می شود و تعلل دولت رئیسی برای حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی یادگار اسحاق جهانگیری، قابل درک نیست.

 

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.