شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
دولت به معیشت مرزنشینان اهمیت زیادی قایل است
09 اردیبهشت 1397 - 11:47
شناسه : 4281
11

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دولت به معیشت مرزنشینان اهمیت زیادی قایل است، گفت: نشست مشترک دستگاه های مرتبط با ساماندهی بازارچه های مرزی و معیشت مرزنشینان طی روز جاری در وزارت کشور برگزار و تصمیم های جدیدی برای تامین منافع مرزنشینان تصویب شد. محمدمهدی شهریاری در گفت و گو تلفنی با خبرنگار […]

ارسال توسط :

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دولت به معیشت مرزنشینان اهمیت زیادی قایل است، گفت: نشست مشترک دستگاه های مرتبط با ساماندهی بازارچه های مرزی و معیشت مرزنشینان طی روز جاری در وزارت کشور برگزار و تصمیم های جدیدی برای تامین منافع مرزنشینان تصویب شد.

محمدمهدی شهریاری در گفت و گو تلفنی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این تصمیم ها با قید فوریت جهت تصویب به دولت ارسال می شود، افزود: با تصمیم های جدید رضایت مرزنشینانی که پیش از این به کوله بری مشغول بودند، جلب می شود.
وی ادامه داد: در گذشته سیاست های متعددی در مناطق مرزی اجرا شده است اما مرزنشینان کمتر از این سیاست ها نفع برده اند که یکی از نمونه های بارز آن صادرات سوخت است.
وی با تاکید بر اینکه کوله بری در شان مرزنشینان نیست و رسانه های ارتباط جمعی نیز از این پس نباید از این واژه استفاده کنند، اظهار کرد: دولت عراق نیز معابر کوله بری را بسته است و این افراد به زودی از طریق کارت های الکترونیکی خرید از منافع مرزی منتفع می شوند.
وی افزود: پس از تصویب آیین نامه در دولت، کالاها به بازارچه های مرزی منتقل می شود و مرزنشینان از طریق مبلغ قابل توجهی که به صورت ماهانه به کارت های الکترونیکی آنان واریز می شود، نسبت به خرید این کالاها اقدام می کنند و از منافع آن بهره مند می شوند.
استاندار آذربایجان غربی به مرزنشینان این استان اعلام کرد که با تصمیم های جدیدی که از سوی مسئولان ذیربط اتخاذ شده است، رضایت آنان به خوبی جلب خواهد شود.
به گزارش ایرنا به نقل از مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در آیین نامه جدید از تخفیف سود بازرگانی تجار امتیازی به مرزنشینان داده می شود و منافع تاجر، مردم و مغازه داران نیز در آن لحاظ می شود.
جزئیات تصمیم های نشست مشترک دستگاه های مرتبط با ساماندهی بازارچه های مرزی و معیشت مرزنشینان طی روز جاری پس از تصویب هیأت دولت اعلام می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.