سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
رئیس‌جمهور: شبانه‌روزی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها اقدام کنیم/ واردات و تولید واکسن با سرعت و دقت انجام شود‌/ تاخیر در حل مشکلات خوزستان جایز نیست
06 شهریور 1400 - 8:58
شناسه : 14204
6

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید با تلاش شبانه‌روزی نسبت به جبران عقب‌ماندگی‌ها اقدام کنیم، تاکید کرد: این کار با یک روحیه جهادی و بسیجی شدنی است و باید مانند دوران دفاع مقدس برای رفع موانع و مشکلات عمل کنیم. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله ‌سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع مدیران استان، تعریف یک برنامه کوتاه […]

ارسال توسط :

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید با تلاش شبانه‌روزی نسبت به جبران عقب‌ماندگی‌ها اقدام کنیم، تاکید کرد: این کار با یک روحیه جهادی و بسیجی شدنی است و باید مانند دوران دفاع مقدس برای رفع موانع و مشکلات عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آیت‌الله ‌سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع مدیران استان، تعریف یک برنامه کوتاه مدت برای رفع مشکلات را ضروری و فوری دانست و اظهارداشت: مدیران استان باید پیش بینی کنند که چه اقداماتی باید انجام دهیم تا هرچه سریعتر مشکلات استان حل شود و در این راه مدیران باید کار را با جدیت دنبال کنند و به نامه نگاری با مرکز بسنده نکنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه باید با تلاش شبانه‌روزی نسبت به جبران عقب ماندگی ها اقدام کنیم، تاکید کرد: این کار با یک روحیه جهادی و بسیجی شدنی است و باید مانند دوران دفاع مقدس برای رفع موانع و مشکلات عمل کنیم.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه حل مشکلات استان و انجام کارها نیازمند این است که مدیران در استان مستقر باشند و با مدیران پروازی کار انجام نمی شود، گفت: باید درمورد مدیران پروازی تجدید نظر صورت گیرد.

آیت الله رئیسی در ادامه نظارت مداوم بر روند انجام امور را ضروری خواند و گفت: نظارت بویژه نظارت درون سازمانی با چشمان بینای مدیران استان باید همواره در دستور کار باشد.

رئیس جمهور همچنین ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در استان خوزستان را از جمله موضوعات مهم و در دستور کار دولت عنوان کرد و گفت: از هر طرحی در راستای ایجاد اشتغال در استان حمایت می کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های فراوان استان خوزستان در زمینه کشاورزی، اظهارداشت: این استان در بسیاری از بخشها حرف اول را در کشاورزی می‌زند و باید نسبت به کشاورزی‌ استان توجه خاص و ویژه‌ای شود و این بخش یکی از زمینه های مهم ایجاد اشتغال است.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: در راستای توجه به بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و فراوری و بسته‌بندی محصول هم باید مورد توجه قرار بگیرد . به عنوان نمونه استان می‌تواند به عنوان یکی از مراکز کشور در زمینه خرما باشد.

‌رییسی فعال کردن بخش هایی از صنایع و ظرفیت خالی خطوط تولیدی را در راستای ایجاد اشتغال در استان مورد تاکید قرار داد و گفت: ظرفیت‌های خالی که در صنایع استان وجود دارد برای ایجاد اشتغال بسیار مهم است و باید این ظرفیت ها فعال شوند. البته مشکلات خیلی پیچیده‌ای هم ندارند و می توان سریعا آنها را برطرف کرد.

آیت الله رییسی با اشاره به لزوم توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی در مسیر افزایش اشتغال، خاطرنشان کرد: صنایع پایین دستی پتروشیمی هم ارزش افزوده بالا و هم ظرفیت افزایش اشتغال دارد و باید تلاش کنیم در حوزه پتروشیمی، خام‌فروشی نکنیم و این یکی از ضرورت‌هایی است که باید در استان خوزستان تقویت شود.

رییس جمهور درخصوص احیای  ۵۵۰ هزار هکتار از زمین های استان که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، اظهارداشت: در رابطه با بخش قابل توجهی از این زمین ها هنوز اقدامی نشده است و از معاون اول دولت می‌ خواهم در جلسه ای با مسئولین مربوطه، کار را عملیاتی و اجرایی کنند و سریعا طرح‌های مربوط به این موضوع پیگیری شود. این ۵۵۰ هزار هکتار، می‌تواند هم اشتغال بسیار  وهم رونق جدی در رابطه با کشاورزی ایجاد کند و واقعا مشکلات استان را حل کند.

‌رییسی با اشاره به مشکل آب استان خوزستان، اظهارداشت: مشکل اصلی آب را مدیریت بهینه آن می دانم و حتما باید با دقت پیگیری شود در این زمینه شورای عالی آب می‌تواند مشکل بسیاری از مناطق را حل کند.

رییس جمهور افزود: در رابطه با این مشکلات ، معتقدم که مدیران ما باید با مردم سخن بگویند، باید مردم را از خود حساب کنیم. برایشان تصمیم نگیریم که یک دفعه متوجه شوند تصمیمی گرفته شده است، باید نسبت به الگوی کشت با مردم و کشاورزان حرف بزنیم و باید برای مردم تبیین شود مسئولین مربوطه باید از ظرفیت اتحادیه‌های کشاورزی استفاده شود . اتحادیه کشاورزی یکی از بازوان دولت هستند اینها حتما باید در تصمیم ‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها مورد مشورت و توجه قرار بگیرند و خود اینها می‌توانند بسیاری از امور را دنبال کنند.

دکتر رییسی با اشاره به طرح آبرسانی و طرح فاضلاب در استان خوزستان به صورت عام و در اهواز به صورت خاص، گفت: این یکی از مسائل با اولویت ماست که باید با سرعت دنبال شود. باید زمان اجرای  آن هم کوتاه شود. ۳ سال برای اجرای آن پیش‌بینی شده است که با توجه به مشکلات مردم استان، ضرورت دارد که زمان آن کوتاه تر شود. باید اعتبارات لازم تخصیص داده شود و تعداد کارگاه های موجود در این بخش افزایش یاید تا کار با قوت دنبال بشود که مردم با مشکل مواجه نشوند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه نسبت به محصولات کشاورزی باید برنامه ریزی کنیم که دست دلالان در این رابطه قطع شود، گفت: اگر به زنجیره تولید و مصرف بطور دقیق نظارت شود دست دلال‌ها قطع خواهد شد و جریان دلالی در آن به حداقل ممکن می رسد. باید بگونه ای عمل کنیم که تولید محصول برای کشاورز ما صرف کند و مدیریت دولت در این رابطه یک ضرورت است تا به تولیدکننده و مصرف کننده ،اجحاف نشود.

دکتر رئیسی تصریح کرد: باید خسارت کشاورزان دنبال شود و با اینکه مدتی طول کشیده ولی نباید بیشتر از این طول بکشد. باید اقدام و پیگیری کنیم که این کار توسط بخش های مربوطه پیگیری خواهد شد.

رییس جمهور گفت: تشکیل شورای راهبردی برای استان خوزستان که هم نمایندگان و هم مسئولین عالی رتبه استان و هم صاحب نظران در آن حضور داشته باشند برای پیگیری مسایل استان ضرورت دارد و این شورا کمک خوبی هم برای دولت است. ضمن اینکه زمینه های جذب سرمایه گذاری در استان هم حتما باید پیگیری شود.

رییس جمهور وضعیت کرونا در استان را خیلی را ناراحت کننده دانست و گفت:  امروز در جریان بازدید و جلسات انجام شده ، نیروهای مسلح وعده‌ دادند تا در چند روز آینده، ظرفیت بسیار خوبی را فعال کنند که این ظرفیت به ظرفیت‌های فعلی استان ضمیمه می شود. همه باید تلاش کنیم که وضع فعلی استان حتما تغییر کند هیچ بیماری روی زمین خوابانده نشود به میزان نیاز تخت فراهم شود وهر آنچه نیاز هست از بخش های مختلف تامین شود.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: رسانه ملی و بخش هایی که تریبون‌دار هستند نسبت به اقناع افکار عمومی فعال باشند تا  مردم اصول بهداشتی را رعایت کنند.

رییس جمهور گفت: رفع مشکل پرسنل بهداشت و درمان یکی از اولویت‌های ماست که آقای وزیر آنرا دنبال می کنند. معوقه درمورد بهداشت و درمان و اینکه یک پزشک یا یک پرستار که در خط مقدم مجاهدت می‌کند، چند ماه حقوق عقب افتاده داشته باشند، معنا ندارد.

دکتر رئیسی افزود: از ۲۰۰ تخت مورد نیاز استان، ۱۰۰ تخت آن طی فردا و پس فردا تامین می شود و ۱۰۰ تخت باقیمانده نیز با سرعت پیگیری خواهد شد تا کمبودی از جهت تخت بیمارستانی در استان نداشته باشیم.

رییس جمهور اهمیت لایروبی در استان را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: از جمله کارهایی که آقای وزیر نیرو و مدیران‌شان در استان باید دنبال کنند مساله لایروبی است، لایروبی یک کار ضروری است که می‌تواند جلوی بسیاری از این تخریب‌ها و خسارت‌ها را بگیرد. باید در این زمینه از امکانات و ماشین آلات استان‌های دیگر استفاده شود تا کار لایروبی و رسوب‌زدایی و بازسازی و آماده سازی دستگاهها به ویژه دستگاه تصفیه زودتر انجام بگیرد که مردم در فصل پاییز با مشکل مواجه نشوند.

دکتر رییسی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند  واکسیناسیون، گفت: این یک مساله بسیار جدی است باید واردات و تولید واکسن با سرعت و دقت انجام شود و کانال‌هایی که می‌خواهند واکسن را وارد کنند باید کاملا مورد اعتماد و تحت نظارت وزارت بهداشت باشند یعنی نظارت دقیق و کامل وزارت بهداشت حتمی است  چون این مساله جانِ مردم است و نمی‌شود با آن تعارف کرد. لذا انجام واکسیناسیون عمومی از اولویت‌های جدی است که باید حتما دنبال شود.

آیت الله رییسی گفت: به وزراء و مدیران استان تاکید می کنم که مسائل خوزستان مسائلی نیست که بخواهیم با تاخیر با آن برخورد کنیم، به هیچ عنوان هیچ‌گونه تاخیری در این قضیه جایز نیست و لازم است مدیران با انگیزه‌ مضاعف کار را به صورت جدی دنبال کنند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: مصوباتی که در جلسه داشتیم را دفتر ریاست جمهوری پیگیر خواهد بود، همه باید با دقت پیگیری کنند تا  آثار این سفر و این نشست در زندگی مردم استان سریعا ظاهر شود و مردم احساس کنند که یک اتفاقی افتاده است .

آیت الله رییسی تاکید کرد: عملیاتی و اجرایی شدن وعده ها و مصوبات در دولت ما مساله مهمی است که مصمم هستیم گزارش اقدامات انجام شده را  به مردم گزارش دهیم.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.