شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
ردپای اطرافیان واعظی در شرکت‌های خاص/ پروین داداندیش از پگاه تا فولاد
23 اسفند 1399 - 13:54
شناسه : 11769
6

این روزها یکی از نمایندگان مردم در مجلس به نقش همسر رئیس دفتر رئیس جمهوری برای برای لغو تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد؛ اما پروین داداندیش پیش از این نیز در برخی شرکت‌های اقتصادی صاحب نفوذ بوده است.  تحقیق و تفحص از فولاد مبارک اصفهان سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت […]

ارسال توسط :

این روزها یکی از نمایندگان مردم در مجلس به نقش همسر رئیس دفتر رئیس جمهوری برای برای لغو تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد؛ اما پروین داداندیش پیش از این نیز در برخی شرکت‌های اقتصادی صاحب نفوذ بوده است.

 تحقیق و تفحص از فولاد مبارک اصفهان

سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم اصفهان در مجلس و یکی از متقاضیان تحقیق و تفحص در جلسه علنی اظهار کرد: گردش مالی فولاد مبارکه نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است؛ یعنی بیشتر از بودجه عمرانی کشور، سود آن هم ۲۰ هزار میلیارد تومان است که یک شبکه فساد تشکیل شده و قراردادهای مافیایی منعقد می‌کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: مدیرعامل فولاد مبارکه ۳۰ میلیون حقوق و ۵۰ میلیون پاداش دریافت می‌کند در حالی که ۳۰ درصد فولاد مبارکه برای سهام عدالت است که آن هم متعلق به افراد بی بضاعت و نیازمندان است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه رانت فولاد مبارکه ۴۰ هزار میلیارد تومان است،  توضیح داد: این شرکت برای کمپین رسانه‌ای ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد بسته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین در نامه‌ای خطاب به مردم اصفهان نوشت: علیرغم پیگیری برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه اما هرگز این اتفاق، رخ نداد.

لارگانی هفته گذشته در گفت‌گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقش همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با کارخانه فولاد مبارکه خبر داد و از فشار دولت برای لغو تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه سخن گفت.

این نماینده مردم اشاره کرد: محمود واعظی برای لغو تحقیق و تفحص به اصفهان سفر می‌کند و می‌گوید نباید فولاد مبارکه سیاسی شود و سیاسی نشدن فولاد یعنی یعنی همسر آقای واعظی با این مجتمع قرارداد پژوهشی ببندد! و از طرف دیگر عنوان کرد که مدیر فولاد باید تا انتخابات بماند.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه تحقیق و تفحص از فولاد به سرانجام برسد و به نفع مردم باشد می‌گوید: این کارخانه خصوصی نیست و ۳۰ درصد برای سهام عدالت و ۲۰ درصد آن متعلق به ایمیدرو (دولت) است و حدود ۱۵ درصد متعلق به بانک مهر اقتصاد است که بعد از ادغام آن در بانک سپه این بخش از سهام فولاد هم دولتی شده است.

موسوی لارگانی تاکید دارد که تمام مستندات تخلفات در این کارخانه وجود دارد.

بعد از اظهارات عضو هیئت رئیسه مجلس دفتر رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در واکنشی این اخبار را را تکذیب و اعلام کرد: سخنان این نماینده مجلس آلوده به اغراض سیاسی است و قصد دارد قراردادی که بین دانشگاه آزاد اسلامی و فولاد مبارکه منعقد شده را منتسب به یک فرد کند؛ اما موسوی لارگانی روز بعد از واکنش روابط عمومی رئیس دفتر رئیس‌جمهور اسناد مربوط به نقش همسر آقای واعضی در فولاد مبارکه اصفهان را منتشر کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در تهران و اصفهان چند دانشگاه وجود دارد که قابلیت همکاری با مجتمع فولاد مبارکه را دارد؛ چرا فولاد باید با دانشگاهی که همسر آقای واعظی رئیس آن است، قرارداد امضاء کند.

براساس  اسناد منتشر شده توسط موسوی لارگانی، برخی از قراردادها با ترک تشریفات و تایید مدیرعامل انجام شده است که بررسی از سوی دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی و دیوان محاسبات از این شرکت دولتی لازم الاجرا است.

این اسناد نشان می‌دهد قرارداد انجام خدمات دانش‌بنیان برای پروژه‌های تحقیقاتی، مشاوره‌ای و آزمایشگاهی مورد نیاز شرکت مبارکه فولاد مبارکه به چشم می‌خورد که بین این شرکت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب به نمایندگی از خانم پروین داداندیش به عنوان رئیس دانشگاه امضا می‌شود.

ردپای حزب اعتدال و همسر آقای رئیس دفتر در شرکت‌های صندوق بازنشستگی

به گزارش دانا؛ این موضوعات و قرارداد فولاد مبارک اصفهان با دانشگاه آزاد واحد غرب که پروین داداندیش همسر محمود واعظی رئیس آن است نیز خود دارای ابهام است که باید در این خصوص و نحوه قرارداد و چگونگی انتخاب این دانشگاه شفاف سازی شود.

پروین داداندیش همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حالی باز هم نامش رسانه‌ها عنوان شد که پیش از این همه به عنوان یکی از اعضای ستاد انتخابات روحانی مطرح بود و با بررسی‌ها مشاهده می‌کنیم که ردپای همسر آقای واعظی در بخش‌های دیگر از جمله شرکت‌های زیرمجموعه صندوق های بازنشستگی به چشم می‌خورد.

شرکت‌های دولتی در چند سال گذشته در دوران دولت تدبیر و امید به مقصد آقازاده تبدیل شده بخصوص طی دو سال گذشته ژن‌های خوب بی‌ضابطه صندولی‌های این شرکت‌ها را تصاحب کردند و همچنان این موضوع ادامه دارد؛ حتی با دخالت نهادهای نظارتی نتوانست در برابر اراده مسئولان دولتی برای انتصاب ژن‌های خوب در شرکت‌های اقتصادی مقاومت کند.

در دو سال گذشته رسانه‌ها از انتصاب فردی به نام احمدرضا داداندیش از منسوبین به محمود واعظی در شرکت‌های زیرمجموعه صنایع شیر ایران پگاه به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره خبر دادند.

وی بدون هیچ تجربه‌ای در فعالیت‌های اقتصادی و تنها به دلیل آنکه برادرزاده همسر رئیس دفتر جمهور یعنی پروین داداندیش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب به این سمت رسید.

احمدرضا داداندیش مسئول برگزاری همایش سراسری جوانان حزب اعتدال و توسعه در سال ۹۶ بود؛ در واقع به دلیل فعالیت در حزب عمه و شوهر عمه خود توانست مدیرعامل شرکت پگاه از زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی کشوری شود. این فرد همچنین در چند رویداد استار تاپی دانشگاه آزاد واحد غرب نیز به عنوان مسئول رویداد فعالیت کرد که فامیل بازی در انتصاب‌های وی نقش اساسی و اصلی را داشت.

احمدرضا داداندیش پس از انتصاب به عنوان مدیرعامل شرکت پگاه در حالی که سابقه مدیریتی نداشت و با حمایت اقوام به این سمت دست یافت، اقدام به انعقاد قراردادهای تبلیغاتی با مبلغ ۳۰ میلیارد ریال کرد؛ آن هم برای شرکت که در گزارش همان سال خود (سال ۹۶) بیش از ۱۹ میلیارد ریال بدهی داشت و این موضوع برخی ابهاماتی را تقویت کرد.

برخی از این قراردادها با مبالغ کلان با برخی بازیگران و چهره های معروف موسیقی در قالب تبلیغات امضا شده بود. این فرد توانست با حمایت محمود واعظی و همسرش به آرزوی خود یعنی مدیریت شرکت بزرگ پگاه دست یابد.

اطلاعات فرد دیگری نیز در همان زمان توسط دانا افشا شد که با حمایت واعظی به جایگاهی رسیده بود. رضا اکبری نوری همان زمان (سال ۹۶) عضو منصوب شده شرکت صنایع شیر ایران است؛ وی تا پیش از این سمت، دستیار ویژه وزیر ارتباطات سابق (محمود واعظی) بود و همچنین استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب را در کارنامه خود داشت و بدون حتی یک روز سابقه فعالیت اقتصادی، به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت صنایع شیر ایران منصوب شده بود.

با بررسی موارد فوق و حتی مواردی که شاید رسانه‌ای نشه است نشان می‌دهد که نقش همسر آقای رئیس دفتر چیست؟؛ البته پروین داداندیش در سال ۹۶ با حکم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مشاور وزیر در امور اجتماعی منصوب شد.

پروین داداندیش همسر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر سابق ارتباطات، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب را برعهده دارد و در سال ۹۱ نیز ریاست کمیته بانوان ستاد حسن روحانی را بر عهده داشت و در کارنامه خود رئیس کمیته بانوان ستاد حسن روحانی دارد.

داداندیش در دروان وزارت علی جنتی وزیر سابق ارشاد در دولت یازدهم نیز به عنوان مشاور وزیر در امور بانوان منصوب شده بود

او با حکم محمدباقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال و توسعه به عنوان دبیر کانون دانشگاهیان این حزب منصوب شد.

حتی پس از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در سال ۹۶ شنیده شد که پروین داداندیش قرار است در دولت دوازدهم جایگزین شهیندخت مولاوردی در معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری شود.

پروین داداندیش در سال ۹۲ به عنوان معاون امور بانوان ستاد انتخاباتی روحانی گفته بود هدف روحانی در دولت تدبیر و امید حکمرانی خوب و شایسته است و شاخص‌های حکمرانی خوب همبستگی، اعتماد ملی و قانون گرایی اخلاقی است که می‌تواند آرامش را به جامعه بازگرداند اما ظاهراً این سخنان در حالی بیان شده که به دنبال منافع اقتصاد بوده و نقش او در برخی تصمیمات اقتصادی در شرکت‌های دولتی به چشم می‌خورد.

بر اساس این گزارش ردپای حزب اعتدال و توسعه در شرکت‌های دولتی مشاهده می‌شود و خانواده رئیس دفتر رئیس جمهور نقش بسیار زیادی را دارند.

هر چند قطعاً دفتر رئیس جمهور به این موضوعات واکنش داده و خواهد داد ولی بهتر است دستگاه‌های نظارتی به آن ورود کنند تا حقیقت مشخص شود زیرا با بررسی ساده اسناد موجود به راحتی می‌توان به چگونگی این انتصاب‌ها در دولت پی برد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.