جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024 ساعت ×
زارعی: هر اقدامی علیه ایران بشود همه خواهند دید که دیگر اسرائیلی وجود ندارد
19 مرداد 1400 - 10:52
شناسه : 13992
9

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی می‌گوید پاسخ ایران به هر اقدام احتمالی، منحصر به همان سطح نخواهد بود و به حیات این رژیم گره می‌خورد. زارعی همچنین معتقد است صهیونیست‌ها می‌دانند که روی کار آمدن دولت رئیسی، وضعیت را برای آن‌ها سخت‌تر خواهد کرد. منطقه غرب آسیا این روزها آبستن […]

ارسال توسط :

کارشناس مسائل منطقه با اشاره به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی می‌گوید پاسخ ایران به هر اقدام احتمالی، منحصر به همان سطح نخواهد بود و به حیات این رژیم گره می‌خورد. زارعی همچنین معتقد است صهیونیست‌ها می‌دانند که روی کار آمدن دولت رئیسی، وضعیت را برای آن‌ها سخت‌تر خواهد کرد.

منطقه غرب آسیا این روزها آبستن حوادث متعدد ریز و درشت است. در یک طرف تحولات منطقه رژیم صهیونیستی قرار دارد که دوران متفاوتی را تجربه می‌کند. آن‌ها که روزگاری با قدرت تمام دولت‌های عرب را در هم می‌شکستند و ید واحدی را مقابل خود نمی‌دیدند، امروز با جبهه عظیم و بهم پیوسته‌ای با عنوان جبهه مقاومت مواجه هستند. جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نقطه کانونی محور مقاومت، نقش راهبری حرکت گسترده علیه صهیونیست‌های غاصب را ایفا می‌کند.

هراس اسرائیل از زوال باعث شده تا هرازگاهی به اطراف خود چنگی بزند و حملاتی پراکنده به نقاط مختلف داشته باشد و یا اقدام به تهدید نظامی جمهوری اسلامی کند. تهدیدی که هیچ‌گاه به عملی شدن نزدیک نیز نشده است.

به بهانه تحولات اخیر منطقه و رجزخوانی‌های مجدد صهیونیست‌ها، با سعدالله زارعی، کارشناس مسائل منطقه به گفت‌وگو نشستیم و سطح پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام احتمالی این رژیم را بررسی کردیم. زارعی معتقد است فارغ از اینکه اقدام احتمالی صهیونیست‌ها در چه سطحی و به چه نحوی صورت پذیرد، پاسخ جمهوری اسلامی ایران به‌نحوی خواهد بود که حیات این رژیم را به مخاطره می‌اندازد و پاسخ ایران محدود به سطحی خاص نخواهد بود.

وی با ترسیم فرآیند فروکش کردن قدرت رژیم صهیونیستی، می‌گوید سال‌های آتی شاهد توفیقات بیشتر جبهه ضداسرائیلی خواهیم بود.

زارعی همچنین با اشاره به اقدامات خرابکارانه صهیونیست‌ها در برخی تأسیسات جمهوری اسلامی معتقد است ایران در آن مقاطع در دوره گذار از دولت غیرانقلابی به دولت انقلابی قرار داشت و به تناسب اقتضائات آن شرایط پاسخ داده است، امّا اکنون با روی کارآمدن دولت انقلابی، پاسخ به اقدامات مشابه متفاوت خواهد بود.

مشروح گفت‌وگوی فارس با سعدالله زارعی را در ادامه می‌خوانید.

با توجه به تحولات منطقه در سال‌های اخیر و تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از زوال خود، تحلیل شما از شرایط کنونی این رژیم و تحرکات اخیرشان چیست؟

زارعی: رژیم صهیونیستی در طول حیات نکبت‌بار خودش تا کنون ثابت کرده که زیست طبیعی ندارد و نمی‌تواند در یک فضای آرام حیاتش را سپری کند و چون نامشروع است، تلاش می‌کند تا از طریق دامن زدن به سطحی از آنارشی و بهم‌ریختگی محیط پیرامونی در غفلت ناظران و کسانی که در محیط پیرامون هستند به زیست انگلی خودش ادامه بدهد. به همین دلیل در طول این ۷۳ سال، اسرائیلی‌ها هیچ سال آرامی را در محیط پیرامونی‌شان تحمل نکرده‌اند و تمام ظرفیت‌های خودشان را برای ایجاد یک آنارشی در محیط منطقه‌ای به‌کار گرفته‌اند.

در شرایط فعلی آنچه صهیونیست‌ها را بیش از پیش مستأصل کرده، قدرت جبهه مقاومت و شرایط رو به رشد این جبهه در محیط منطقه است. اسرائیلی‌هایی یک زمانی شعار از نیل تا فرات را سر می‌دادند و خیلی هم برای تحقق این شعار تلاش کردند. از همه ظرفیت‌های آمریکا و اروپا و حتی برخی دولت‌های عربی نیز استفاده کردند و از همه روش‌ها از قبیل ترور، جنگ، ایجاد آشوب و ایجاد سامانه‌های تهدید مثل بمب‌های نوترونی استفاده کردند ولی موفق نشدند به رؤیای شیطانی از نیل تا فرات تحقق ببخشند.

این در حالی است که امروز ما شاهد شکل‌گیری یک جریان مردمی مقاوم از نیل تا فرات هستیم. یعنی در نقطه مقابلِ اسرائیلی‌ها، وقتی سران رژیم صهیونیستی به این جغرافیا نگاه می‌کنند می‌بینند که آن ایده باطل، امروز درواقع مدفون شده و منطقه شاهد شکل‌گیری یک قدرت مقابلی هست و شاهد یک قدرت پادهژمون هست که از سواحل دریای عمان و اقیانوس هند تا دریای مدیترانه تا تنگه جبل‌الطارق استمرار دارد و این جبهه یک روابط وسیعی با آمریکای لاتین هم برقرار کرده و ظرفیت این را دارد که از ونزوئلا تا اندونزی را تبدیل به یک جبهه گسترده جهانی کند.

امروز ما شاهد شکل‌گیری یک جریان مردمی مقاوم از نیل تا فرات هستیم. یعنی در نقطه مقابلِ اسرائیلی‌ها، وقتی سران رژیم صهیونیستی به این جغرافیا نگاه می‌کنند می‌بینند که آن ایده باطل، امروز درواقع مدفون شده و منطقه شاهد شکل‌گیری یک قدرت مقابلی هست و شاهد یک قدرت پادهژمون هست که از سواحل دریای عمان و اقیانوس هند تا دریای مدیترانه تا تنگه جبل‌الطارق استمرار دارد

امروز این جغرافیا و جبهه از یک ظرفیت فراگیر در صحنه بین‌الملل بهره‌مند است و می‌تواند در تعامل با قدرت‌های بزرگ نظیر روسیه و چین از یک پشتوانه عظیم بین‌المللی هم برخوردار باشد. این چیزی نیست که برای اسرائیلی‌ها قابل قبول باشد و قابل نادیده گرفتن باشد، فلذا ذلیلانه دست به تهدیداتی می‌زنند و فضایی را ترسیم می‌‌کنند که وانمود کند در این فضا می‌تواند منشاء آفند فعال نظامی- امنیتی در کل منطقه باشد. لذا در طول دو سال گذشته شاهد یک سلسله اقدامات فرامرزی از سوی ارتش این رژیم بودیم و شما می‌دانید که به جز آمریکایی‌ها کشورهای دیگر در محیط بیرون از مرزهای خودشان بی‌محابا و بی‌ضابطه وارد عمل نمی‌شوند. عملیات در بیرون از مرزها مستلزم هماهنگی با دولت‌هاست.

غیر از آمریکا، اسرائیلی‌‌ها تلاش می‌کنند از این الگو در محیط منطقه‌ای استفاده کنند امّا این امکان برای آن‌ها به طور واقعی وجود ندارد. یعنی درست است که اسرائیلی‌ها به مناطقی در سوریه حمله می‌کنند امّا آیا قادر هستند یک جنگ واقعی را علیه سوریه شکل دهند و به ارتش و مردم این کشور حمله کنند؟ حمله به نقطه‌ای که نوعاً خسارت آنچنانی ندارد یک مقوله است و ورود به درگیری جدی مقوله‌ای دیگر است.

آنچه درباره تحرکات اخیر اسرائیلی‌ها که از ده روز پیش شروع شد، قابل توجه است بن‌بستی است که آن‌ها در فراهم کردن یک جبهه جهانی علیه جمهوری اسلامی و محور مقاومت با آن مواجه شده‌اند. صهیونیست‌ها تلاش کردند وانمود کنند که ایران آزادی کشتیرانی را در آبراهه‌های بین‌المللی به خطر انداخته، بنابراین لازم است جبهه‌ای بین‌المللی علیه ایران فعال شود. امّا چیزی نگذشت که دو عضو شورای‌ امنیت سازمان ملل یعنی روسیه و چین که روابطی هم با اسرائیل دارند به صراحت اعلام کردند که هیچ نشانه‌ای از دخالت ایران در حمله به نفت‌کش اسرائیل در شامگاه پنجشنبه در سواحل خجیره وجود ندارد. بنابراین معلوم شد که راه شکل‌دهی یک ائتلاف بین‌المللی علیه ایران به روی اسرائیلی‌‌ها بسته است.

از طرفی با توجه به اینکه در این جریان دو تبعه خارجی غیراسرائیلی کشته شده اند آن‌ها تلاش کرد تا کشورهای منطقه و برخی کشورهای خارج از منطقه را به موضع‌گیری علیه ایران وادار کنند که این مسئله به سرانجامی نرسید.

بعد از این وضعیت بود که آن‌ها بحث حمله نظامی به ایران را مطرح کردند. به نظر شما این اقدام ناشی از سردرگمی این رژیم است؟

زارعی: بله، بعد از اینکه اسرائیلی‌ها نتوانستند اجماعی علیه ایران ایجاد کنند به طور مبهم اعلام کردند که ما علیه ایران وارد اقدام نظامی می‌شویم که البته این یک بلوف است، چون آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که امکان هیچ نوع اقدامی را علیه ما ندارند، حتی در حدی نیستند که علیه اضلاع دیگر جبهه مقاومت مثل جنبش حزب‌الله یا جنبش‌هایی مثل حماس یا جنبش جهاد اسلامی یا جنبش انصارالله یا جنبش‌‌های مقاومت در عراق و سوریه اقدام نظامی کنند.

مقامات صهیونیست می‌گویند بهتر است خود را با ایران درگیر نکنیم

ماجرای حمله اسرائیل به ایران خیلی درشت‌تر از آن است که کسی این را از اسرائیل بپذیرد. حتی مقامات خود اسرائیل هم در اظهاراتی که این روزها کردند به صراحت به مقامات تازه‌کار این رژیم یادآور شدند که منطقه دریای عرب، اقیانوس هند و منطقه دریای عمان و منطقه دریای سرخ، مناطقی برای فعالیت نفت‌کش‌های اسرائیلی نیست و بهتر این است که خودش را با قدرت برتر در این منطقه یعنی ایران درگیر نکند. این عبارت را صریح گفته‌اند.

تحلیل شما از سطح واکنش جمهوری اسلامی به هر اقدام احتمالی علیه کشور ما چیست؟

آمریکایی‌ها به اسرائیل هشدار داده‌اند که زمان تحریک ایران نیست

زارعی: آنچه از طرف ما به‌عنوان جمهوری اسلامی مطرح است این است که قطعاً ایران در پاسخ به هر اقدام اسرائیلی‌ها علیه جمهوری اسلامی – ولو کوچک- چه در آب‌‌های بین‌المللی چه در سواحل ایران و چه در اعماق ایران، جمهوری اسلامی بلادرنگ و فوری اقدام به واکنش می‌کند و همانطور که در بیانات گذشته مقام معظّم رهبری آمد اسرائیلی‌ها بعد از اقدام نظامی علیه ایران قطعاً با وضعیت جدیدی در «تل‌آویو» و «حیفا» مواجه می‌شوند و عقلای اسرائیلی هم به مقامات ارتش این رژیم توصیه کرده‌اند که از تحریک ایران دست بردارد. کما اینکه در آمریکا هم کسانی به این رژیم یادآور شده‌اند که زمان تحریک ایران نیست و باید اسرائیل خودداری کند از هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی یا علیه یکی از اضلاع جبهه مقاومت.

به نظر شما چه عاملی باعث شده که صهیونیست‌ها در این مقطع سراغ چنین بلوفی بروند و اقدام به تهدید ایران کنند؟

زارعی: آن‌ها گذر زمان را کاملاً به ضرر خودشان ارزیابی می‌کنند. صهیونیست‌ها از ۲۰۰۶ تا کنون هیچ صحنه موفقیتی را تجربه نکرده‌اند، نه در عرصه‌های نظامی مثل جنگ های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه، ۵۱ روزه، ۱۱ روزه، ۱۲ روزه و ۵ روزه و نه‌ در اقدامات تروریستی که برای متوقف کردن ایران و حزب‌الله لبنان انجام دادند و نه در تلاش‌های سیاسی مثل معامله قرن و بحث الحاق کرانه باختری به مناطق یهودی صورت دادند به نتیجه‌ای رسیدند، لذا گذر زمان را کاملاً به ضرر خودشان ارزیابی می‌کنند و در تلاش هستند تا اگر بتوانند صحنه منطقه را تغییر بدهند و فضای جدیدی را بوجود بیاورند.

روی کار آمدن دولت آقای رئیسی چقدر می‌تواند معادلات رژیم صهیونیستی نسبت به ایران را دستخوش تغییر کند؟

روی کارآمدن دولت رئیسی شرایط را برای صهیونیست‌ها سخت‌تر می‌کند

زارعی: تحلیل آن‌ها این است که با روی کار آمدن آقای رئیسی در ایران شرایط آن‌ها سخت‌تر می‌شود چرا که ایران منسجم‌تر می‌شود، عناصر مقاومت در ایران قوی‌تر می‌شود و گرایش ایران به راه‌حل‌های مقاومتی افزایش پیدا می‌کند و نفوذ غرب در ایران کم‌تر می‌شود و ایرانی متحدتر و کارآمدتر را شاهد خواهیم بود.  پیش‌بینی دیگر آن‌ها این است که جریانات مقاومت در یمن طی ماه‌ها و سال‌های آینده به موفقیت‌های بزرگ می‌رسند. از طرفی حزب‌الله موقعیت‌های منطقه‌ای خودش را تثبیت می‌کند،‌ سوریه از شرایط بحران عبور می‌کند و همه چیز علیه اسرائیل به جریان می‌افتد.

در صحنه نبرد با فلسطین هم به نظر می‌رسد که چشم‌انداز روشنی فرا روی این رژیم وجود ندارد…

زارعی: بله، فلسطینی‌ها در جنگ ۱۲ روزه برای اولین بار آغازگر جنگ بودند. همیشه جنگ را اسرائیلی‌ها شروع می‌کردند و فلسطینی‌ها تلاش می‌کردند آن را متوقف کنند. این بار جنگ را فلسطینی‌ها شروع کردند و این اسرائیلی‌ها بودند که تلاش می‌کردند جنگ را متوقف کنند. این یک سنّت و وضع جدیدی است که اگر استمرار پیدا کند آنوقت اسرائیل نمی‌تواند جنگ‌ها را پیش‌بینی کند. تا کنون چون خودش جنگ را شروع می‌کرد خودش هم تعیین می‌کرد که چه سال و ماهی و حتی چه ساعتی جنگ را شروع کند ولی الان که فلسطینی‌ها شروع کرده‌اند آن‌ها نمی‌دانند که جنگ بعدی دو سال دیگر، سه سال دیگر و یا زودتر است.

همیشه جنگ را اسرائیلی‌ها شروع می‌کردند و فلسطینی‌ها تلاش می‌کردند آن را متوقف کنند. این بار جنگ را فلسطینی‌ها شروع کردند و این اسرائیلی‌ها بودند که تلاش می‌کردند جنگ را متوقف کنند. این یک سنّت و وضع جدیدی است که اگر استمرار پیدا کند آنوقت اسرائیل نمی‌تواند جنگ‌ها را پیش‌بینی کند.

از آنجایی که نمی‌دانند زمان جنگ بعدی چه موقع است، نمی‌توانند برنامه مناسب را هم برای مقابله با آن طراحی کنند. این قضایا اوضاع اسرائیلی‌ها را به‌شدت بهم ریخته و تلاش می‌کنند مسئله خودشان را کاهش بدهند یا مقداری از چشم‌ها دور کنند و زمان به دست بیاورند و آرامشی در داخل خود سرزمین‌های فلسطین اشغالی ایجاد کنند. چرا که این روزها حتی یهودی‌ها هم با دولت اسرائیل درگیر هستند و به همین خاطر اسرائیلی‌ها طی دو سال گذشته ناگزیر شدند چهاربار انتخابات پارلمانی برگزار کنند.

دولت جدید آمریکا چقدر در تحولات اخیر منطقه تأثیرگذار بوده و میزان همکاری دولت بایدن با صهیونیست‌ها چگونه است؟ 

زارعی: آمریکایی‌ها طی سال‌های اخیر زنجیر این حیوان را به دو دلیل باز کرده‌اند؛ یک اینکه دستش  برای هر اقدامی باز باشد. دوم اینکه به اسرائیل بگویند خودت هر کاری می توانی بکن و از ما توقع پشتیبانی نداشته باش؛ اگر می‌توانی کاری بکنی برو انجام بده. این نشان‌دهنده این است که آمریکایی‌ها درگیر مسائل خودشان هستند.

یعنی آمریکا تمرکز لازم را برای پرداختن به مسائل اسرائیل ندارد…

زارعی: بله، آن‌ها تمرکز لازم را درباره اسرائیل ندارند.

اشاره‌ داشتید به پاسخ ایران به اقدام احتمالی رژیم صهیونیستی. به نظر شما سطح واکنش ایران چطور خواهد بود؟

حرکتی علیه ایران بشود همه خواهند دید که دیگر اسرائیلی وجود ندارد

زارعی: حرکت کلی ایران در جهت توانمند شدن دولت‌ها و ملت‌های منطقه است و یک دیوار محکمی را در مقابل هر نوع تجاوز اسرائیل چه در درون سرزمین‌های فلسطینی چه خارج از آن ایجاد می‌کند. این عمل جمهوری اسلامی است. عکس‌العمل ما به هر اقدام رژیم صهیونیستی علیه ایران چه در آب‌های بین‌الملی چه سواحل، چه اعماق ایران پاسخی است که درواقع حساب اسرائیل را کاملاً در منطقه تسویه می‌کند و همه را به این باور می‌رساند که دیگر اسرائیلی وجود ندارد. واکنش ایران چنانچه مورد کم‌ترین تهاجم از سوی رژیم صهیونیستی قرار بگیرد، قطعی است. این خط قرمزی است که بارها نسبت به آن‌ها گوشزد شده و صهیونیست‌ها تا کنون خویشتندار بوده‌اند و تلاش کرده‌اند خود را با قدرت برتر منطقه – به تعبیر آن مقام امنیتی – درگیر نکند.

حتی اگر اقدام احتمالی رژیم صهیونیستی علیه ایران، نقطه‌ای و محدود باشد، پاسخ ایران در همان سطح نخواهد بود و فراتر خواهد رفت؟

زارعی: پاسخ ما قطعاً طوری خواهد بود که به اینطور تفکرات تجاوزگرانه برای همیشه پایان بدهد.

ارزیابی شما از حملاتی که چند شب پیش به لبنان داشتند و نیز پاسخ حزب‌الله لبنان به آن چیست؟

پیام رمزی سیّد حسن نصرالله با شلیک ۲۰ موشک

زارعی: کاری که حزب‌الله لبنان پنجشنبه شب انجام داد که از نظر زمان هم معنادار بود،  یک علامت مشخصی بود از اینکه اسرائیلی‌ها بدانند هرگونه اقدام عملیاتی اسرائیل علیه هر بخشی از مقاومت می‌تواند آغازگر یک درگیری فراگیر علیه اسرائیل باشد. اسرائیلی‌ها خیلی وقت نیست از جنگ ۱۲ روزه فاصله گرفته‌اند که با این تهاجم حزب‌الله مواجه شده‌اند. حزب‌الله با اقدام خودش نشان داد هرگونه اقدام اسرائیل ممکن است پاسخی فراتر و گسترده‌تر را در پی دشته باشد و این می‌تواند همزمان اسرائیل را در مرزهای شمالی، شمال شرقی و مرزهای میانی منطقه غزه درگیر کند و با تهاجم سنگین جمهوری اسلامی هم مواجه بشود. این چیزی است که به طور سمبلیک و رمزی آقای سید حسن نصرالله با شلیک ۲۰ موشک به اسرائیلی‌ها یادآور شد.

چه چشم‌اندازی را برای آینده حیات رژیم صهیونیستی و تحولات منطقه ترسیم می‌کنید؟ آیا می‌توان توقع داشت وعده زوال ۲۵ ساله رژیم صهیونیستی زودتر محقق شود؟

زارعی: ببینید؛ منطقه منطقه جولان اسرائیل نیست. شما به این سوابق ۳۰ سال اخیر نگاهی بیاندازید. منطقه‌ای نیست که آن‌ها بتوانند جولان بدهند. در این ۳۰ سال زمان به ضرر آن‌ها در جریان بوده است و دائماً با شکست مواجه شده‌اند و حریف آن‌ها در طول این سال‌ها قوی‌تر شده است، هم از حیث قدرت سیاسی، گستره جغرافیایی و هم از حیث قدرت انسانی، جمعیت‌های آموزش دیده نظامی و هم از حیث سلاح‌ها و امکانات موشک‌های نقطه زن با برد بلند و هم از حیث انگیزه و انگیزش و گسترش آرمانگرایی در منطقه و هم از حیث تجربه و تمرین در پیروزی بر جریانات تکفیری که کار آسانی نبود تمام این‌ها ورزیدگی و اقتداری به نیروهای مقامت داده و این وضعیت اصلاً در ۳۰ سال قبل و قبل از آن وجود نداشته است.

صهیونیست‌ها امروز در محدودیت جغرافیایی هستند و حداکثر تلاش‌شان این است که کرانه باختری را به اسرائیل ملحق کنند که این را هم نمی‌توانند. در حالی که شعارشان اسرائیل از نیل تا فرات یا به تعبیری از مدیترانه تا خلیج فارس بوده است، الان با جبهه مقاومتی مواجه هستند که هر روز از یکی از کشورهای آفریقایی سرش را بلند می‌کند و در منطقه آمریکای لاتین دارد خودش را نشان می‌دهد. این صحنه، چشم‌انداز را کاملاً‌ نشان می‌دهد و نیازی نیست ما پیش‌بینی از نوع پیش‌بینی تحلیلگران سیاسی انجام دهیم بلکه مرور وقایع دوسه دهه گذشته وضعیت آینده را کاملاً نشان می‌دهد.

 

با توجه به خرابکاری‌های اخیر رژیم صهیونیستی در ایران آیا پاسخ لازم و درخور را گرفته‌اند و آیا این موضوع در محاسبات آن‌ها مؤثر است یا خیر؟

اقدامات خرابکارانه صهیونیست‌ها در دوران گذار ما از دولت غیرانقلابی به دولت انقلابی بود

زارعی: ایران در مقعطی که صهیونیست‌ها چند اقدام تروریستی و خرابکارانه را علیه نطنز و شهید فخری‌زاده انجام دادند در دوره گذار به‌سر می‌برد. یعنی ما در حال گذار از یک وضعیت تحریمی به وضعیتی مناسب‌تر و گذار از یک دولت غیرانقلابی به سمت دولت انقلابی بودیم. لذا ایران ناگزیر بود در واکنش‌های خودش اقتضائات این دوران گذار را در نظر بگیرد و مقداری به واکنش‌های محدود بسنده کند. امّا الان در شرایط گذار نیستیم و عبور کرده‌ایم و در شرایط استقرار هستیم و اگر اسرائیلی‌ها کم‌ترین حرکتی انجام دهند با بیشترین واکنش ما مواجه می‌شوند. صهیونیست‌ها نباید نمونه‌سازی کنند وضعیت‌های گذشته را با وضعیت فعلی و آینده. اقتضائات تغییر کرده و ما امروز تهاجمی‌تر در برابر تهدیدات ظاهر می‌شویم.

البته ایران نمی‌خواهد محیط منطقه را نظامی و امنیتی کند. چون منافع ما در آرام بودن محیط پیرامونی است. ولی وقتی که تهاجم صورت بگیرد معنایش این است که اقدام یک طرفه برای ایجاد امنیت جواب نمی‌دهد بلکه باید از طریق ضربه محکم به عامل اخلالگر این امنیت تأمین شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.