جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت ×
داغ بی آبی بر تن روستاهای مرزی صومای برادوست
14 آگوست 2017 - 0:26
شناسه : 2293
15

آب مایه ی حیات و زندگی با نایابی خود در روستاهای مرزی حسن آباد و براسپی صومای برادوست ارومیه مایه ی هلاکت و از بین رفتن زندگی مردم با تدوام خشکسالی و کم آبی شد و زندگی مردم را به شدت تحث تاثیر خود قرار داده است . آب مایه ی حیات است اما در روستای […]

ارسال توسط :

آب مایه ی حیات و زندگی با نایابی خود در روستاهای مرزی حسن آباد و براسپی صومای برادوست ارومیه مایه ی هلاکت و از بین رفتن زندگی مردم با تدوام خشکسالی و کم آبی شد و زندگی مردم را به شدت تحث تاثیر خود قرار داده است .

آب مایه ی حیات است اما در روستای براسبی و حسن آباد  ارومیه مایه ی هلاک است . کجایند خدمت گذاران مردم ، مسئولین محترم لطفا زودتر به داد مردم و اهالی روستای براسبی صومای برادوست ارومیه برسید.
لطفا عزیزان خدمت را معنا کنید که دیگر دوش مادران و دختران عزیز براسبی و برخی روستاهای مرزی ارومیه تاب سنگینی دبه های آب را ندارد .

نبود آب آشامیدنی و تداوم خشکسالی در سالهای اخیر وضعیت زندگی در این روستاها را پیش از بیش سخت و طاقت فرسا کرده است.

بی آٰبی و خشکسالی در روستاهای حسن آباد و براسپی ارومیه زخم عمیقی از خود بر جای گذاشته است به طوریکه وضعیت اسفناک و ناراحت کننده بی آبی و خشکسالی بیشتر از سالهای گذشته  به زندگی مردم سایه افکنده است.

صف های طولانی سر چشمه های آب صحنه های تلخ  روزهای گرم و طاقت فرسای روستاهای براسپی و حسن آباد می باشد مردان و زنان روستا با دبه های خالی آب هر روز باید مسافت طولانی را برای تامین آب آشمیدنی خود به سوی چشمه ها طی کنند.

با وضعیت به وجود آمده در برخی از روستاهای نوار مرزی دیگر امیدی برای ماندن در روستاها از سوی مردم نمانده است و همین امر کافیست تا روستاها شکل متروکه به خود بگیرند.

خشکسالی و کمبود نزولات آسمانی ؛ نبود لوله کشی آبیاری ؛ استفاده بی رویه ی آب آشمیدنی در بخش کشاورزی و همچنین عدم تخصیص اعتبار از سوی اداره آب فاضلاب ارومیه برای انتقال آب به این روستاها مهمترین دلیل به وجود آمدن این وضعیت اسفناک شده است  .

با توجه به پیگیریها و مکاتبات متعدد صورت گرفته از سوی بخشداری منطقه صومای برادست متاسفانه اداره آب و فاضلاب ارومیه تاکنون هیچ گونه اقدام قابل توجه و تاثیر گزاری را در خصوص پایان دادن به مشکل بی آبی نداشته است.

توجه و رسیدگی به مشکل بی آبی تنها درخواست مردم روستاهای براسپی و حسن آباد ارومیه از مسئولین اداره آب و فاضلاب ارومیه می باشد تا شاید با اندکی توجهشان مرهمی باشد بر سایر مشکلاتشان زندگی مردم ،

پایان گزارش/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.