یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
سبقت در بی‌قانونی مدعیان
24 بهمن 1398 - 11:57
شناسه : 8898
10

مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه ارومیه طی نخستین شب و روز مهلت قانونی تبلیغات ضمن بی‌توجهی به برنامه‌ریزی مجریان انتخابات، به چسباندن پوسترهای خود روی در و دیوار و هر جای ممکن شهر اقدام کردند. مسعود فرجام، یک شهروند ارومیه نیز با اشاره به اینکه در برخی از موارد کار به چسباندن عکس روی پوستر […]

ارسال توسط :

مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه ارومیه طی نخستین شب و روز مهلت قانونی تبلیغات ضمن بی‌توجهی به برنامه‌ریزی مجریان انتخابات، به چسباندن پوسترهای خود روی در و دیوار و هر جای ممکن شهر اقدام کردند.

مسعود فرجام، یک شهروند ارومیه نیز با اشاره به اینکه در برخی از موارد کار به چسباندن عکس روی پوستر سایر نامزدها کشیده‌است، اضافه کرد: در حقیقت آنان با پوشاندن عکس رقیب خود و بداخلاقی انتخاباتی، سعی در شناساندن نامزد مورد نظر خود را دارند؛ اگر جلو این بی‌قانونی گرفته نشود، طی روزهای آینده رقابت پرهزینه نامزدها با تبلیغات محیطی افزایش خواهد یافت.

رقیه اسدی، یک شهروند دیگر نیز بیان کرد: با توجه به اینکه همه این افراد برای رسیدن به کرسی‌های بهارستان و قانون‌گذاری طی چهار سال آینده با یکدیگر رقابت می‌کنند و برای احراز صلاحیت خود در هیات‌های اجرایی و نظارت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند، چراغ سبز آنان به طرفدارانشان برای پوشاندن در و دیوار با اقلام تبلیغاتی، می‌تواند نوعی بی‌توجهی به قانون باشد.

ندا حسینی یکی دیگر از شهروندان نیز گفت: نامزدها با الصاق این اقلام تبلیغاتی بر روی دیوارهای سفید در نظر گرفته شده باید ضمن رعایت قانون به حقوق شهروندی مردم نیز احترام بگذارند.

وی اظهار داشت: این اقدام تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان از جهت دیگری نیز قابل توجه است زیرا با توجه به گران بودن کاغذ و کمبود آن در سطح کشور، تلاش برخی از نامزدها برای استفاده بیشتر از تبلیغات محیطی نوعی بی‌توجهی به وضعیت معیشتی مردم به شمار می‌رود.

امکان حضور یافتن در میان مردم و استفاده از فرصت به دست آمده در فضای مجازی باتوجه به اقبال بیشتر مردم به این فضا وجود دارد و نامزدها در روزهای آینده می‌توانند راه را برای تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های کمتر مهیا کنند.

به نظر می رسد مردم نیز در این دوره از انتخابات امیدوار هستند که در سایه توجه بیشتر نامزدها به قوانین تبلیغاتی، زمینه برای رعایت قانون در جامعه بیش از پیش فراهم شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.