چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
سخت ترین شرایط پذیرش بیماران کووید ۱۹ در آذربایجان غربی حاکم است
20 مرداد 1400 - 10:55
شناسه : 14007
8

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: هم اینک، سخت ترین شرایط پذیرش بیماران کووید ۱۹ در استان حاکم بوده و با پرشدن تخت های اختصاص یافته به این حوزه، به فکر ایجاد ظرفیت جدید بستری هستیم. کتر ابراهیم حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: […]

ارسال توسط :

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: هم اینک، سخت ترین شرایط پذیرش بیماران کووید ۱۹ در استان حاکم بوده و با پرشدن تخت های اختصاص یافته به این حوزه، به فکر ایجاد ظرفیت جدید بستری هستیم.

کتر ابراهیم حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر، تعداد بستری شدگان بخش های کرونایی در آذربایجان غربی از نقطه اوج موج پیشین (موج سوم) نیز بالاتر رفته و به هزار و ۴۵۵ مورد رسیده است.

وی اضافه کرد: از این میزان ۵۰ درصد مربوط به ارومیه بوده که این امر، وضعیت را بسیار بدتر کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به رشد فزآینده بستری های کرونایی طی ۲ روز گذشته، ادامه داد: فقط در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۷ نفر در مراکز درمانی بستری شده اند که بخش عمده آن در ارومیه بوده است.

دکتر حسنی از تکمیل ظرفیت ایجاد شده در مراکز درمانی طالقانی و امام خمینی (ره) ارومیه خبر داد و اظهار کرد: به دنبال ایجاد تخت های جدید تر هستیم ولی این امر نیز به راحتی قابل انجام نیست و بیمارانی پیشتر در مراکز پذیرش شده اند.

وی با اشاره به لغو بستری بیماران غیر اورژانسی غیرکرونایی در آذربایجان غربی، گفت: بیمارستان های دولتی غیردانشگاهی و خصوصی هم به کمک ما آمده اند ولی همچنان مشکل باقی است.

وی با تاکید بر اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم، مهمترین عامل در جلوگیری از بروز مشکل بیشتر است، افزود: مردم توجه داشته باشند که همکاران ما در مراکز درمانی ۱۸ ماه است کار می‌کنند و به شدت خسته شدند و رعایت موارد بهداشتی باید بیشتر مورد توجه شهروندان باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی تاکید کرد: اجازه ندهیم شرایطی پیش بیاید که تخت بستری نداشته باشیم زیرا این امر شرایط را بسیار سخت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، این سخنان معاون درمان در حالی است که شهروندان ارومیه ای موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند و علاوه بر حضور در مراکز پرتجمع، استفاده از ماسک نیز به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.