سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
سردار سلامی: بسیج فرمول گذر انقلاب از سختی‌هاست/ تفکر بسیجی باعث شده تا ما از هیچ قدرتی نترسیم
02 آذر 1400 - 16:12
شناسه : 15306
11

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با ژرف اندیشی و نگاهی ملکوتی توانست به یک شاهکار بزرگ که طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین است، دست بزند. در همایش مسئولان حوزه‌های بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور که همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت […]

ارسال توسط :

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با ژرف اندیشی و نگاهی ملکوتی توانست به یک شاهکار بزرگ که طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین است، دست بزند.

در همایش مسئولان حوزه‌های بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور که همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع) مشهد برگزار شد، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» ضمن تبریک هفته بسیج خاطرنشان کرد: بسیج و ظهور آن یک نشانه از اعجاز ذهنی رهبر کبیر و بزرگ انقلاب اسلامی است.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی با ژرف اندیشی و نگاهی ملکوتی توانست به یک شاهکار بزرگ یعنی طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین دست بزند.

 

وی افزود: بعدها که زمان گذشت و حجم فاصله‌ها روشن و شکوه ما در سر قله‌های انقلاب اسلامی مشخص شد، فهمیدیم این خلاقیت و ذکاوت ذهنی چطور نهادی را روی زمین ایجاد کرد که فرمول گذر انقلاب از سختی‌ها بوده است.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: بسیج تشکلی است که تفکر، روحیه انقلاب و اندیشه انقلابی، دینی و اسلامی و شاکله این نظام را در خود متبلور می‌سازد، تشکلی بدون بُعد، نامتناهی و بی‌کرانه با خاصیت نهایت‌ناپذیری که هندسه فکری انقلاب در عرض و طول سیال این حقیقت عظیم می‌درخشد.

 

سردار سلامی با بیان اینکه بسیج بی مرز و حصار است، گفت: بسیج در افقی پهناور حرکت می‌کند و مانند خورشید برای همه اهل زمین گرما بخش است و برای همه نور داشته و این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد، شاید تکرار ناپذیر باشد و به دلیل موقعیت خاص انقلاب ما فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است.

 

وی با اشاره به اینکه میدان رشد بسیج سرزمین انقلاب است، ادامه داد: در این سرزمین است که این درخت رشد می‌کند و این یک واقعیت مسلم است که در این ۴۳ سال انقلاب این توفیق را داشته‌ایم تا نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فراز و نشیب‌های سال‌های پر حماسه و حادثه بوده و آن را در میدان از نزدیک دیده باشیم.

 

سرنوشت یک جامعه با رهبران منشأ تولید تفکر رقم می‌خورد

 

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: ما از تاریخی تاریک بیرون آمدیم، از تاریخی که سلطه استعمار بر این سرزمین انجماد اندیشه ایجاد کرده بود و در تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند، به خصوص در دهه‌های آخر منتهی به انقلاب که اندیشه غرب به تدریج در حال تبدیل شدن به یک مدل در کشور ما می‌شد و هویت ملی، اسلامی و دینی این ملت را غارت می‌کرد و اجازه تفکر پیرامون تفکر خود را نمی‌داد، ساختن سرنوشت در یک جامعه هنگامی اتفاق می‌افتد که رهبران یک جامعه منشأ تولید تفکر برای اداره آن باشند یعنی جایی که تفکر استراتژیک یا راهبردی وجود داشته باشد ملت بر سرنوشت خود حاکم است.

 

ایران طاغوت دکترین ستون‌های دوگانه آمریکا بود

 

وی تبیین کرد: ایرانیان کارگذار چیزی بودند که غربی‌ها آن را بوجود آورده بودند و ما جزوی از نقشه سیاست گذاری غرب در جغرافیایی منفصل بودیم یعنی استقلال سیاسی نداشتیم، استقلال سیاسی یعنی یک کشور بتواند برای خود خط مشی تبیین کند نه اینکه کشوری دیگر برای او این مسیر را بسازد، اگر کشوری تحت تاثیر کشوری دیگر خط مشی خود را مشخص کند استقلال ندارد و ما دکترین ستون‌های دوگانه برای آمریکا بودیم؛ هم ما هم عربستان سعودی، عربستان سعودی مانند امروز، آن موقع هم کشور قدرتمندی نبود.

 

سردار سلامی با بیان اینکه ایران به دلیل موقعیت ژئوپولتیک می‌توانست برای پیشبرد اهداف آمریکا در منطقه کمک کند، ادامه داد: در جنگ جهانی دوم به ایران پل پیروزی می‌گفتند، ایران بزرگ که صاحب تمدن در جهان بود تبدیل به پل پیروزی ‌و ستون آمریکا شده بود، اما یک بعثت مانند بعثت اولیه اسلام که پیام آزادی و عدالت را به جهالت عرب می‌داد این کشور را از جهل و طاغوت نجات داد.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اسلام آمد تا مدل بسازد و اندیشه اسلامی را به یک الگو تبدیل کند و انقلاب اسلامی مدل مدیریت جامعه در دین بود و دیگر با این الگو مسلمانان کشور به دست دشمن نمی‌دهند، این انقلاب و جنگ برای ساخت یک مدل در قالب کشور اسلامی بود، این جلو می‌رود و سرزمین‌های دیگر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و جلو می‌رود و تکرار می‌شود.

 

وی متذکر شد: هیچ موقعی نیست در این ۴۳ سال ما با دشمن از نظر فیزیکی یا ذهنی و روحی درگیر و در جنگ نباشیم، یکی از نظریه پردازان آمریکایی می‌گفت انقلاب اسلامی یک روح برای جهان بی‌روح بود، قدرتی که توانست تمام اروپای غربی را تحت سیطره قرار دهد؛ قدرتی که اقتصاد جهان را در دست داشت اما امروز با ارتفاعی کمتر سطله‌دار است که این ارتفاع را انقلاب اسلامی کمتر کرده و آمریکا اکنون فاصله قدرتش با ما کم شده است اما هنوز نیمی از قدرت نظامی جهان را دارد و نفوذ سیاسی او قالب است اما نه مانند گذشته.

 

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در زمان مراحل اولیه حیات انقلاب آمدند تا آن را از پای درآورند، ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌دانستند ایران قلبِ قلب زمین است و اگر موتور قدرت اینجا روشن شود قدرت آمریکا تضعیف شده و بدون داشتن انرژی، موقعیت، ژئوپولتیک و فرهنگ که همه در اینجاست نمی‌تواند قدرتمند شود.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دران دفاع مقدس یادآور شد: آمریکا، شوروی، اروپا و اعراب همه آمدند و هشت سال روی ما متمرکز شدند اما ما در اوج نابرابری مقابل آن‌ها جنگیدیم، این سپاه آن روز بسیار کوچک تر و قلیل از از امروز بود و امروز شما از سپاه یک چهره جهانی از قدرت می‌بینید اما آن روزها اول شکل گیری بودیم و باید می‌جنگیدیم.

 

وی اضافه کرد: باید رزمندگان ما از بشکه‌های انفجاری، سیم خاردار و رگبار و باران آتش که مرگ در آن قطعی بود می‌گذشتند و جبهه را باز می‌کردند، اینگونه اسلام شکل گرفت و اسلام اکنون قدرت آفرید و حاکمیت ایجاد و با قدرت‌ها دست و پنجه نرم کرد؛ این فراتر از اعجاز و تصورات ذهن است و این اتفاقات قابل توصیف نیست.

 

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بسیجیان مانند شما در جنگ درس را کنار گذاشتند و در جبهه شهید شدند، صندلی آن‌ها خالی ماند تا بتوانیم در امینت پای درس بنشینیم، ۴۰ هزار آمریکایی کشورما را اداره می‌کردند و امروز حتی یک آمریکایی در کشور نیست، برای آموزش قطب‌نما و توپ خانه باید سربازان ما به آمریکا می‌رفتند، شاه ما برای دیدن از پایگاه استراق سمع آمریکا به آنجا رفت و او را راه ندادند.

 

آیت الله خامنه‌ای بزرگترین سرمایه کشور است

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خیلی‌ها تاریخ این انقلاب را نمی‌دادند، خطاب به حاضران در همایش گفت: امروز شما عزیز هستید و از اسلامی سخن می‌گویید که یک قدرت جهانی است و در تحریم و صبر در عالم معتبر است؛ رهبر انقلاب بزرگ‌ترین سرمایه ما است که توانست ما را از دشمنان فاصله اندازد، پیش از این آمریکایی‌ها از راه دور در این کشور سیاست گذاری می‌کردند و نفع می‌بردند اما مدیریت رهبران ما این عادت و شیوه را برانداختند.

 

وی تاکید کرد: بدانید که ما در آن شرایط بزرگ شدیم، رهبران ما تمرکز دشمن را از مراکز راهبردی دور و در سرزمین‌های دور‌ و نزدیک قدرت سازی کرده روحیه بسیجی را در جوانان سوریه، لبنان، عراق، یمن و افغانستان ایجاد کردند.

 

آمریکا با تمام ثروتش، ۵۰ میلیون گرسنه دارد

 

سردار سلامی تصریح کرد: امروز آمریکا ۷۵۰ پایگاه در ۸۳ کشور دارد و امپراطوری‌ها هر زمان به وسعت زیادی رسیدند فرو پاشیدند، سه دلیل برای برهمپاشی قدرت کشورها وجود دارد، که اولین آن وسعت بیش از اندازه سرزمین بود.

 

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه وقتی آمریکایی ها منطقه را ترک می‌کنند و می‌گویند به‌زودی برمی‌گردیم، چه کسی جای آن‌ها را پر می‌کنند؟ ادامه داد: خود آمریکایی‌ها کلمه‌های افسردگی بزرگ و پوسیدگی بزرگ را درست کردند، ببینید امروز چه بر سر جوانان می‌آید که سالانه ۴۰ هزار جوان در آن کشور خودکشی می‌کنند.

 

امروز ۴۰ میلیون بی خانمان در آمریکا کارتن خوابی می‌کنند و با ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه نظامی سالانه و با بیش از ۱۴ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی ۵۰ میلیون گرسنه دارد!

 

وی با بیان اینکه آنچه که ما در فضای تحریم ساختیم هرگز پیش از آن نساخته‌ایم، ابراز کرد: هرچند کشورمان بزرگ است اما شکوه کشور به عظمت و مساحت ذهنی است، کسانی که پهپاد و ماهواره به هوا می‌فرستند، پالایشگاه، نیروگاه، ژیروسکوپ دقیق، بالگرد، موشک بالستیک با دقت و هواپیما می‌سازند، آن‌ها شما هستید؛ با اعتماد به نفس جلو بروید، خیلی‌ها به دنبال این هستند که پادشاه ذلیل ایران را؛ آن‌ها که در دنیا محترم نبودند و قراردادهای ننگین امضا کردند را، تطهیر کنند.

 

دانشجویان مشعل پُر فروز آگاهی هستند/ تفکر بسیجی باعث شده است ما از هیچ قدرتی نترسیم

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن می‌خواهد کسی را که مشروب خانه را بیش از کتابخانه می‌ساخت تطهیر کند، رهبران ما محشر به پا کردند و ما آوارگی ملت را در دفاع از ارزش‌هایشان دیده‌ایم و ممکن است با یک اشتباه ملت، کشور از جغرافیای سیاسی دنیا هجرت کند و این مشعل آگاهی مهم است، شما دانشجویان معشل پر فروز آگاهی هستید آن‌ها که ماهواره به هوا فرستادند و ترور شدند بسیجی بودند.

 

وی تبیین کرد: تفکر بسیجی ما را سربلند کرده است و باعث شده است ما از هیچ قدرتی نترسیم، تقابل جوانان ما را با آمریکایی‌ها بارها دیده‌اید، این کشور در دستان شماست و ما داریم می‌رویم، بایستید و ارزش‌های بوجود آمده را حفظ کنید، دشمنان ما دارو و غذا را هم به روی کودکان نازنین بسته‌اند تا مردم ما را فلج کنند، مواظب باشید در بازی روانی آن‌ها قرار نگیریم.

 

سختی‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت/

 

سردار سلامی با تأکید بر اینکه باید راه صحیح ارتباط با جوانان و مخصوصا دانشجویان را در پیش بگیریم تأکید کرد: دشمن می‌خواهد جهان را بگیرد، این جهان، جهان نزدیک شدن قاره‌ها به یکدیگر بدون تغییر فیزیکی جفرافیاست به طوری که تمام جوانان دارای سه خصوصیت باشند، اول عقاید مشترک آمریکایی است، دوم سبک زندگی غربی و سوم داشتن اطلاعات یکسان، این شاکله درونی انسان قرن ۲۱ از دید آمریکا است و باید با شناخت این سیاست از هویت خود دفاع کنیم.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازند و چشم دیدن ما را ندارند؛ هیچ نگران نباشید این کشور غنی است؛ ما در محاصره هستیم اما وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی خارج کنیم و برای آن کشور سوخت می‌فرستیم، نمی‌توانند کشتی‌ها و نفت‌کش‌های ما هدف قرار دهند؛ با توکل به خدا در میدان باشید.

 

وی در پایان تصریح کرد: ما سختی‌های بزرگ را پشت سر گذاشتیم و سختی‌های بعدی را اگر چه بزرگتر اما پشت سر خواهیم گذاشت، این شما هستید که به مردم عزت می‌بخشید و چراغ خانه‌ها را روشن می‌کنید اما درس بخوانید چرا که شما هیچگاه متوقف به دوم شدن نیستید و همیشه باید اول باشید.

 

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.