شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
سردار سلامی: هیچ نقطه ای از مسیر مقاومت نباید سست شود
18 اسفند 1399 - 12:39
شناسه : 11672
8

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقاومت، یک مسیر است که هیچ نقطه‌ای از آن نباید سست گرفته شود، چرا که هر اشتباهی ممکن است نقطه سقوط شود. سردار حسین سلامی روز دوشنبه در دهمین پاسداشت ادبیات مقاومت و جهاد و مقاومت در سنندج اظهار داشت: ملت ایران در این مسیر هیچ خطایی نمی‌کند چون چشم […]

ارسال توسط :

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقاومت، یک مسیر است که هیچ نقطه‌ای از آن نباید سست گرفته شود، چرا که هر اشتباهی ممکن است نقطه سقوط شود.

سردار حسین سلامی روز دوشنبه در دهمین پاسداشت ادبیات مقاومت و جهاد و مقاومت در سنندج اظهار داشت: ملت ایران در این مسیر هیچ خطایی نمی‌کند چون چشم به هدایت رهبر معظم انقلاب دارد که رئوف به مومنان است.

وی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام باعث شد تا بشریت در مسیر آزادی از اسارت و بردگی طاغوت قرار گیرد، افزود: آزادگی، حریت، عدالت، معنویت، کرامت، اخلاق و طهارت اسلام روح همه آدم را معطر ساخت.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعثت پیامبر بزرگ اسلام باعث شد تا امپراطوری های بزرگ دنیا در هم بشکنند، افزود: شمیم دل انگیز اسلام عالم را پیمود و در برابر اندک کسانی که از بشارت اسلام هراس داشتند، فائق آمد.

سردار سلامی به با اشاره به اینکه کردستان طبیعت زیبا و دل انگیز دارد، تاکید کرد: رودهای جاری و آرام، دشت های سرسبز و لاله گون و همه طبیعت زیبای آن باعث شده تا کردستان نگین زیبایی در حلقه انگشتری ایران اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه مردم کردستان به طبیعت خود شبیه هستند، اضافه کرد: مردم استان رفیع، با قامت های برافراشته و قلبهای سرشار از ایمان و روحیه ای لطیف و مهربان با طراوت و بانشاط در حیات کشور  مانند رودخانه هایشان جاری هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  به اثبات نقش زیبای وفاداری، تعهد به عظمت، استقلال و هویت مردم کردستان در چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: کردستان بخش مهمی از هویت مقاومت ملی مردم ایران است که  ریشه در حیات ازلی ایران دارند و در آینده هم در حیات ابدی آن نقش آفرینی خواهند کرد.

سردار سلامی با بیان اینکه نقطه به نقطه این کهکشان پر از ستاره‌های شهید است افزود: شهدایی که توسط مردم این خطه برای اسلام، استقلال و آزادی ایران اسلامی هدیه شد، همواره در سپهر افتخارات کردستان می‌درخشد.

وی تاکید کرد: کردستان از غیرت، تعصب جوانمردی و شهامت داستان‌های بسیاری دارد که هنوز بسیاری از آنها مکتوم مانده است و اثر “عصرهای کریسکان” جلوه‌ای از این مقاومت و جوانمردی ایثار است.

سردار سلامی با بیان اینکه کردستان جزو لاینفک جغرافیایی مقاومت ایران است افزود: امروز این استان آرام، امن و در حال رشد است و با ادبیات دل انگیز و اشعار غنی خود، سخنانی دل انگیز، رفتاری شوق انگیز و مقاومتی تحسین برانگیز را رقم می‌زند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دست بوس همه مردم دیار پرافتخار کردستان هستم  اظهار داشت: جغرافیا و تاریخ مقاومت کشور ما وسیع است و هر ملتی اگر در صحنه‌های حساس تاریخ خود نایستد، می‌شکند، می میرد و از جغرافیای سیاسی عالم حذف می‌شود.

سردار سلامی با بیان اینکه کردستان جزو لاینفک جغرافیایی مقاومت ایران است افزود: امروز این استان آرام، امن و در حال رشد است و با ادبیات دل انگیز و اشعار غنی خود، سخنانی دل انگیز، رفتاری شوق انگیز و مقاومتی تحسین برانگیز را رقم می‌زند.

تحریم اقتصادی حاصل عدم شناخت از ملت ایران 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه تاریخ در برابر چهار دهه مقاومت استثنایی و تکرار ناپذیر ملت ایران قضاوت خواهد کرد افزود: یک ملت پای انقلاب شکوهمند خود ایستاد در حالی که از زمین و هوا و دریا به حمله شده بود و دروازه های خود را به روی او بسته بود تا اقتصادش فلج شود اما مقاومت اما آنان صفحات درخشان و دل‌انگیزی از شکوه ایمان اتحاد و مقاومت را به نمایش گذاشتند.

سردار سلامی با بیان اینکه ایران نقشه رنگارنگ و زیبایی از اقوام با شرافت است، یادآور شد: این اقوام با ثبات قدم، شرافت، رافت ومنزلت خود صفحه یک رنگی را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه همه اشرار عالم و قدرت‌های شیطانی دنیا به هم پیوسته و به ملت ایران، چشم طمع دارند افزود: این در حالی است که در این سرزمین هیچ کرنشی در برابر دشمن دیده نشد و زره مقاومت و پیشانی دفاع این ملت همواره به دشمن بود.

سردار سلامی تاکید کرد: سختی ها تحمل شده و ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز سعادت است.

سردار سلامی اضافه کرد: تاریخ بعثت در حال تکرار است و اسلام دوباره طلوع کرده و شعله های روحبخش آن و گرمای روحانی و رحمانی اسلام، ساطع شده و بر دلها نشسته است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: عناصر و عوامل پایداری و مقاومت در ایران ریشه دارد و ملت ایران با رهبران بزرگ و دوراندیش خود در برابر دشمنان بزرگ ایستاده است.

سردار سلامی تاکید کرد: ملت ایران ملتی است که هر روز تاریخ می سازد و صفحه بزرگی را در منظر جهانیان قرار می دهد.

وی تاکید کرد: وقتی ملت، اسلام و رهبر معظم انقلاب با هم در یک مجموعه قرار می‌گیرند هویت و شخصیت مقاومت شکل می‌گیرد و هیچ کس نمی‌تواند به آن آسیب برساند و دشمن بزرگی به نام آمریکا متوقف می‌شود، می‌شکند و در سرزمین خود از اهداف بلندمدت خود دست می کشد.

سردار سلامی یادآور شد: این داستان بزرگترین دشمن تاریخ بشریت برای بزرگترین ملت دنیاست، که افول پایان راه او بود.

وی با بیان این‌که کلمات در ادبیات جهاد و مقاومت صاحب روح هستند، گفت: این کلمات از قلب ریشه می‌گیرد و برای همین در قلب ها جاری می شود.

فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: ملت ما با این داستان های شگفت انگیز و واقعی جامعه را از عطر ناشی از جهاد شهادت مملو کرده و در مقابل هیچ دشمن شکست نخواهد خورد.

سردار سلامی تاکید کرد: امروز نه تنها آمریکا که همه دشمنان ایران  سرشکسته شده‌اند و متحدان آمریکا فکر می‌کردند در سایه این امپراطوری می‌توانند بر ملت ایران غلبه کنند ولی دشمنان، کهنه، پوسیده و مندرس شده اند و ملت ایران به قامت شکوه ایستاده است و در دنیا به عظمت شناخته می‌شود.

سردار سلامی اضافه کرد: مقاومت ملت ایران از ایمانش سرچشمه می‌گیرد که پایان ناپذیر است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان تصور می‌کند که ملت ایران، شرافت، عظمت، اقتدار، اعتبار و ایمان خود را با مادیات جابجا می‌کند افزود: محاصره اقتصادی ایران ناشی از خطای دشمن در شناخت ملت ایران بود و وقتی دشمن قدرت تشخیص نداشته باشد به خطا می افتد.

وی تاکید کرد: تحریم به معنای واقعی در قیاس جهانی بر ما تحمیل شد اما حاصل آن سازندگی پیشرفت و مقاومت بود و کشور ما هرگز سیمای یک کشور تحریم‌شده را نگرفت و مردم همچنان آماده دفاع هستند و دشمن از آنان گریزان است.

سردار سلامی افزود: در حالی که بیماری کرونا هم به همه تحریم‌ها اضافه شده ولی مردم ما ایستادگی بی نظیری از خود نشان دادند که برای همه جهان الگو و است.

وی گفت: پیشرفته‌ترین کشورها هم  نمی توانند در شریاط کرونا به نیاز مردم خود پاسخ دهند ولی ملت ایران، تجسم زیباترین الگوی مقاومت جهانی شده‌اند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اینجا همه مردم حاکم و حاکمان خادم هستند و  این استثنایی ترین حاکمیت تاریخ است که به نام اسلام شکل گرفته است.

سردار سلامی افزود:  ایران سرزمین قلبهای پرعاطفه و احساسهای عمیق است و همه قاوام آن در زیر سایه اسلام و ایران کریمانه به فکر یکدیگر هستند.

وی گفت: بزرگی ملت ایران در عمل تجربه شده و در مقابل همه قدرتها ایستاده و گوش خود را به نوای بیگانه نسپرده و پژواک آن نشده است.

“عصرهای کریسکان” کتابی به قلم “کیانوش گلزار راغب” نوشته شده  که امیر سعیدزاده و همسرش سعدا حمزه‌ای آن را روایت کرده‌اند.

امیر سعیدزاده پیش از انقلاب، از طرف ساواک، مورد پیگیری و بازخواست قرار گرفته و فراری می‌شود، بعد از آن اسیر گروهک کومله می‌شود و از زندان این گروهک کومله فرار می‌کند. چهار سال بعد از سعید زاده به اسارت یکی از گروهک‌های معاند در می‌آید و این دوران از ابتدای انقلاب تا سال ۱۳۷۴، یعنی یک دوره ۱۵ ساله، به طول می‌انجامد.

نویسنده در این کتاب با یک سبک ابتکاری، خاطره چند روایی را طرح کرده است. خواننده وقتی سعیدزاده را می‌شناسد،  وارد یک تنش و درگیری می‌شود و سپس در فصل بعدی اینکه خانواده اش چه عکس العملی نشان می‌دهد، بررسی می‌شود و از زبان همسر او همان خاطرات تکمیل می‌شود.

کتاب “عصرهای کریسکان” را انتشارات سوره مهر اولین بار در سال ۱۳۹۴ منتشر کرد و امروز آیین تقریظ رهبر معظم انقلاب بر آن در دهمین پاسداشت ادببات جهاد و مقاومت در حال برگزاری است.

در این مراسم مسوولان عالی رتبه کشوری و لشکری از جمله سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری و میهمانانی از استان‌های همجوار و مسئولین استانی حضور دارند.

در این مراسم همچنین از ترجمه کردی این کتاب تولیدی انتشارات سوره مهر حوزه هنری کردستان رونمایی بعمل می‌آید.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.