شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022 ساعت ×
سوال جالب روحانی از پسر وزیر بهداشت: پیشنهاد خودت بود واکسن بزنی یا پیشنهاد پدر بود؟
09 فوریه 2021 - 18:15
شناسه : 11169
5

طرح ملی واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ امروز در ارتباط تصویری رئیس جمهور و حضور وزیر بهداشت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) آغاز می شود.   به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو در روزهای آغازین طرح، واکسن به هزار نفر از مدافعان سلامت و به تدریج در مراحل بعد به سالمندان و سایر اقشار تزریق […]

ارسال توسط :

طرح ملی واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ امروز در ارتباط تصویری رئیس جمهور و حضور وزیر بهداشت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) آغاز می شود.

 

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو در روزهای آغازین طرح، واکسن به هزار نفر از مدافعان سلامت و به تدریج در مراحل بعد به سالمندان و سایر اقشار تزریق خواهد شد و هموطنان شروع واکسیناسیون را عامل خروج از اپیدمی کرونا تلقی نکنند.

 

طبق گفته سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان فرزندش اولین کسی است که واکسن کرونا را تزریق می‌کند.

نمکی تصریح کرد: واکسیناسیون پزشک، پرستار و پرسنل خدماتی ۶۳۵ بیمارستان آغاز می‌شود.

 

وزیر بهداشت گفت: در میان آن‌ها یکی دانشجوی ارشد صنعتی شریف است و آمده بگوید خون ما سرخ تر از دیگران نیست، او فرزند وزیر بهداشت کشور است.

 

نمکی خاطرنشان کرد: با پشتکاری که داریم از منابع دیگری واکسن کرونا وارد می‌شود و تا آخر بهمن ماه از منابع مطمئن واکسن وارد کشور می‌کنیم و افراد بالای ۶۵ سال، بیماران زمینه‌ای و سایر گروه های هدف از آن جمله افرادی هستند که واکسن دریافت می‌کنند.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: بهار آینده واکسن ملی را برای تزریق آماده خواهیم کرد.

 

نمکی در ادامه طرح ملی واکسیناسیون ضمن تقدیر از اصحاب رسانه گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم فشارهای گسترده بین المللی با دست‌های بسته در اقیانوس کرونا شنا کرد.

 

او افزود: روزگاری که دشمنان تحریم‌های بی رحمانه بر ما روا داشتند با همدلی و در مدت کوتاه با شجاعت و وفاق کادر سلامت و با کمترین امکانات فعالیت کردیم. آرزوی سلامتی برای مبتلایان می‌کنم و تقاضای مغفرت الهی برای جان باختگان دارم.

 

وزیر بهداشت با اشاره به تکیه بر دانش داخلی گفت: با تکیه بر دانش داخلی، استفاده از واکسن سازهای معتبر جهان و مشارکت با سایر واکسن سازهای مطمئن از جمله اولویت‌های ما بود.

 

نمکی تاکید کرد: واکسن تولید داخل قبل از بهار به ما نمی‌رسید به همین دلیل از منابع معتبر جهان استفاده کردیم یعنی از واکسن‌هایی که سه فاز را گذراندند و در سایر کشورها تزریق شدند بنابراین روسیه، چین، آسترازنکا، دو منبع از هند و از طریق قراردادهای کووکس خرید واکسن را پیگیری کردیم.

 

وزیر بهداشت با اشاره به سند ملی واکسیناسیون گفت: امروز اولین نفراتی که با بیماران در ارتباط بودند واکسینه شدند و دو هفته دیگر واکسیناسیون سایرین افراد گروه هدف آغاز می‌شود. گروه‌های هدف ما برای کاهش بستری و مرگ و میر گروه‌های مدافعین سلامت، سالمندان و بیماران زمینه‌ای هستند تا ۸۰ درصد مرگ و میرها کاهش پیدا کند همچنین خبرهای خوشی در میان است که در آینده‌ای نزدیک آنها را اعلام می‌کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.