پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
سود ۷میلیاردی ترکیه از گرانی دلار در ایران
16 شهریور 1400 - 9:36
شناسه : 14372
10

خرید خانه توسط ایرانیان در ترکیه در سه ساله شوکهای قیمت ارز (۹۹-۱۳۹۷) نسبت به سه ساله پیش از آن، با ۶۲۰ درصد افزایش به ۱۷۴۰۰ باب خانه صعود پیدا کرد که معادل حدود ۷ میلیارد دلار ارز است. چگونه است از یک سو ادعا می شود به علت کمبود ارز، قیمت ارز ۷ برابر شده و در سوی دیگر فقط ۷ میلیارد دلار ارز جهت […]

ارسال توسط :

خرید خانه توسط ایرانیان در ترکیه در سه ساله شوکهای قیمت ارز (۹۹-۱۳۹۷) نسبت به سه ساله پیش از آن، با ۶۲۰ درصد افزایش به ۱۷۴۰۰ باب خانه صعود پیدا کرد که معادل حدود ۷ میلیارد دلار ارز است.

چگونه است از یک سو ادعا می شود به علت کمبود ارز، قیمت ارز ۷ برابر شده و در سوی دیگر فقط ۷ میلیارد دلار ارز جهت خرید خانه در ترکیه و حداقل ۱۰ برابر آن جهت خرید خانه در کشورهای دیگر و خروج سرمایه صرف می شود.

اینها همه نتایج سیاستهای مخرب و ضد مردمی کارگزارانی ها در واگذاری قیمت ارز به دست بازار و به تبع آن هرج و مرج و تضییع منابع محدود ارزی و رالی قیمت دلار است.

در اوائل سال ۱۳۹۹، رئیس کارگزارانی بانک مرکزی (عبدالناصر همتی) جهت فریب افکار عمومی، یکی از دلایل مهم صعود قیمت ارز را مقابله با خروج ارز (خرید خانه در خارج از کشور) عنوان و ادعا کرد که با گران کردن دلار این روند را متوقف کرده است.

پایان/

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ – ۰۶:۳۳

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.